www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Test Per Njohurit Tuaja..

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
bRuNneta
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 14528
Data regjis. : 01/10/2009
Age : 32
Location : Kalimtare ne rrug te gjata....

MesazhTitulli: Test Per Njohurit Tuaja..   Thu Feb 04, 2010 12:28 am

TEST PËR NJOHURITË TUAJA

Vlerësimin mund ta bëni me poena, prej 0 - 5

1. Kur jeni në bibliotekë, kërkoni libra...

a) që shpjegojnë se si arrihet suksesi, në jetë / 5

b) ato që ua preferojnë të tjerët / 2

c) interesante dhe jo të rendomta / 3

2. Shakanë e pranoni si:

a) argëtuese dhe zbavitëse / 5 ,

b) tallëse / 1 ,

c) si diç fare të zakonshme / 2

3. Kur dikush qesh në llogarinë tuaj, ju:

a) zemrohëni tepër / 0

b) ia ktheni me të njejtën masë / 1 ,

c) qetas ia bëni me dije se nuk është i nivelit tuaj / 5 ,

d) tregoheni indiferent / 0

4. Çka preferoni në shoqërinë tuaj:

a) besnikrinë / 3,

b) Intelektin / 4 ,

c) dinakërinë / 1 ,

d) bukurinë / 3

e) sinqeritetin, kur e dini se edhe të tjerët janë të tillë! / 5

5. Gjatë një bisede shoqërore flitet për kibernetikën, ju:

a) vazhdoni me kureshtje të dëgjoni / 2

b) reagoni, ç’është ajo?!. dhe inkuadroheni në bisedë / 3

c) shtireni, sikur e dini se për çka bëhet fjalë, dhe lejoni që biseda të vazhdon më tej / 0

d) nuk ju intereson, ngase është diç e re për ju / 1

e) nuk ndërmerrni asgjë, ngase e dini përçka bëhet fjalë (Për ................... ................... ....) / 4

6. Teologjia, është shkenca mbi:

a) Gjithësinë / 0 ,

b) Planktonet Oqeanike / 0 ,

c) Kiminë Organike / 0 ,

d) Studimin e fesë (konfesionit) / 5 ,

e) Yjet dhe galaksinë / 0

7. Dashurinë e parashikoni si të:

a) nevojshme / 3

b) përditëshme / 2

c) përjetshme / 4

8. Dashuria të bën të:

a) lumtur dhe krenar-e / 3

b) temperament-e dhe pakëz gjeloz-e / 1

c) krenar-e dhe të luhatshme-ëm / 1

d) optimist-e / 2

e) pesimist-e dhe nazeplot / 0 ,

f) forcon imunitetin, por edhe urrejtjen! / 2

9. Me të dashuren- in preferoni:

a) erotikën dhe miklimin / 4

b) elegancën / 3

c) indiferencën / 0

d) të kaluaren / 0

e) ardhmërinë / 4

f) shetinë buzë liqenit / 2

10. Pushimin veror do dëshironit ta kaloni në:

a) Hotel luksoz / 2

b) Vilë të huazuar / 2

c) Floridë / 3

d) Hong Kong / 2

e) Ujëdhesat e Kanarineve / 3

11. Pasuria materiale është:

a) e nevojshme, për një jetë të lumtur / 3

b) rezultat i punës sime / 2

c) s’është mbi të gjitha, por jetën e bën më të këndshme dhe më të lumtur / 4

12. Puna:

a) të relakson / 2

b) të bën të pamvarur dhe të lumtur në jetë / 5

c) të lodhë / 2

13. Bashkëshortësia është:

a) ajo, që unë e ëndërroi / 1

b) institucion kompleks, që ndërtohet me dashuri, mirëkuptim dhe respekt të qiftit, ndaj njëri tjetrit / 5

c) sinonim, për të martuarit / 0


14. Jeta seksuale në bashkëshortësi:

a) është sadizëm / 0

b) nëse është e bujshme, forcon besnikërinë, por jo edhe ndaj flirtit / 0

c) është komponent i rëndësishëm për dashurinë, ruajtjen, forcimin dhe kompletimin e saj / 5

d) kënaq, njerëzit me prirje (epshe) nimfomane / 1

15. Sëmundjet venerike, përhapen kryesisht- përmes:

a) Shiringave jo sterile / 0

b) Mushkajave / 0

c) aktit seksual / 5

16. SIDA (AIDS) është sëmundje e pashërueshme (vrasëse), nëse:

a) personi, infektohet me virusin e sidës (HIV- virusin) / 5

b) bartet me qëllim prej mashkullit, ke femra, dhe anasjelltas (dënohet sipas ligjit) / 5

c) bartet nga femra- mashkulli nëse nuk përdorin prezervativët / 5

d) bartet përmes shiringave jo të sterilizuara / 5

e) nuk bartet përmes këtyre që u cekën më lart! / 0

f) bartet përmes transfuzionit të gjakut (plasmës) së infektuar me HIV-virus / 5

17. Narkomania është:

a) mvarësia ndaj, narkotikve (drogës) / 5 ,

b) dëshirë, ireale / 1

c) ndjenja e vetkënaqësisë, pas përdorimit të Ekstasy / 2

d) pasojë e aplikimit të gabuar, të Tam-Tamit Afrikan / 0


Rezultati:

Deri në 11 poena - njohuri të pamjaftueshme
Deri në 21 poena - njohurit duhet thelluar, lexoni më tepër
Deri në 35 poena - njohuri solide
Mbi 50 poena - Ju lumtë, ju keni njohuri të gjithanshme
P.S. Për të gjithë: Nëse Pyetjet Nr. 15, 16 , 17 nuk jeni të sigurt se si të përgjigjeni, gjithsesi kërkoni literaturë adekuate, në mënyrë që të jeni të informuar për jetën seksuale, dhe pasojat nëse nuk mbrohemi me kohë nga sëmundjet, që mund të barten përmes aktit seksual!!!

_________________________________________________________________________


Fati nuk është vendi drejt të cilit udhëtojmë...por mënyra e udhëtimit ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Agape
Kontributor
Kontributor
avatar

Numri i postimeve : 5540
Data regjis. : 10/11/2009
Age : 27
Location : N'puma

MesazhTitulli: Re: Test Per Njohurit Tuaja..   Sun Feb 07, 2010 1:00 am

wueee un kokna gjeni more hahahahahha 71 m'ka dal :P juhuuuu
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
bRuNneta
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 14528
Data regjis. : 01/10/2009
Age : 32
Location : Kalimtare ne rrug te gjata....

MesazhTitulli: Re: Test Per Njohurit Tuaja..   Mon Feb 08, 2010 10:13 pm

agape shkruajti:
wueee un kokna gjeni more hahahahahha 71 m'ka dal :P juhuuuu
mos ja fut veq hauhauhuauhauha se mbi dhejt ske dal huauauuauahua

_________________________________________________________________________


Fati nuk është vendi drejt të cilit udhëtojmë...por mënyra e udhëtimit ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
avatar

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Test Per Njohurit Tuaja..   Wed Aug 18, 2010 6:55 am

jo,jo gjat sonte me i hy jam pergjumshem e mbes ketu deri ne mengjez,po e le neser ndoshta jam me i fresket.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Egzon`k
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 10882
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 32
Location : N'Rrs

MesazhTitulli: Re: Test Per Njohurit Tuaja..   Tue Feb 01, 2011 12:05 am

une i bona 44 ..dmth skokna kerka hiq :A
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Test Per Njohurit Tuaja..   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Test Per Njohurit Tuaja..

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Ndryshe-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum