www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Gjyste Vulaj do festojë 10 vite karrierë në plazhet e Durrësit dhe Ulqinit  Mir_se10
www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Gjyste Vulaj do festojë 10 vite karrierë në plazhet e Durrësit dhe Ulqinit  Mir_se10
www.ylliehana.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.ylliehana.biz


 
PortaliForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Gjyste Vulaj do festojë 10 vite karrierë në plazhet e Durrësit dhe Ulqinit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 35
Location : Mitrovicë

Gjyste Vulaj do festojë 10 vite karrierë në plazhet e Durrësit dhe Ulqinit  Empty
MesazhTitulli: Gjyste Vulaj do festojë 10 vite karrierë në plazhet e Durrësit dhe Ulqinit    Gjyste Vulaj do festojë 10 vite karrierë në plazhet e Durrësit dhe Ulqinit  EmptyThu Jul 01, 2010 2:30 am

Aktiviteti i Gjyste Vulës si duket nuk ka të ndalur. E suksesshme pa fund, albume, klipe të nxehta dhe fotosesione profesionale gjithmonë mund të priten nga këngëtarja. Kemi treguar se është shumë e angazhuar, falë performancave “live” gjë që dëshirohen gjithmonë nga mërgimtarët tanë në diasporë.

Pamja fizike është një plus për Gjysten pasi e ndihmon në paraqitjet skenike dhe depërtimin më të madh në publik, edhe pse tashmë ajo është një këngëtare e afirmuar.

Impenjimi momental i këngëtares është përfundimi i albumit të ri, që shënon numrin tetë. “Dy vjet kaluan nga fillimi i përgatitjeve të albumit tim të tetë në radhë, i cili titullohet “Je 1-sh” dhe përmban 15 këngë, 13 këngë janë të reja, tekstet e të cilave si zakonisht i kam shkruar vetë dhe 2 potpuri popullore.

Ky album ka shumë këngë të bukura, stile të ndryshme, 5 këngë besoj do jenë hite të ardhshme, kam shpirtin tim brenda dhe u’a dedikoj fansave të mi”, tregon për “Panorama plus”, këngëtarja Gjyste Vulaj.


Ky projekt i ri i këngëtares shënon edhe një tjetër sukses të saj, qëndrimin në skenën shqiptare për më shumë se një dekadë. “Ky album shënon një dekadë të qëndrimit tim të palëvizshëm në kulminacion të estradës shqiptare.

Edhe në këtë album kam bashkëpunuar me kompozitorë të njohur shqiptar duke filluar nga Sokoli, Xhevdet Gashi, Naim Krasniqi etj, të cilët i falënderoj me këtë rast për përkushtimin e tyre, punën e bukur që kanë bërë dhe vërtetë jam shumë e kënaqur”, thekson ajo.

Në anën tjetër sigurisht që nuk do të mungojë edhe axhenda për sezonin veror ku do të paraqitet këngëtarja. Deri më tani Gjystja i ka rezervuar datat e koncerteve deri në fund të sezonit.

“Sa i përket anës sime fizike si dhe asaj shpirtërore mund të them që sot jam më e fortë se kurrë. Gjatë muajt korrik dhe gusht do këndoj në terracën e madhe verore në Belveder-Ulqin (plazhi i vogël).

Gjatë kësaj kohe do bëj dhe ca koncerte në Durrës dhe në disa qytete të tjera në Kosovë dhe Maqedoni. Jam pregatitur mirë për një fillim të mbarë të sezonit veror.

Zakonisht këndoj “live” dhe për këtë kam bërë një repertor me këngët më të dëgjuara në muzikën shqipe dhe normalisht primare do jenë të gjitha këngët e mia të kënduara deri më sot”, përfundon këngëtarja.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Gjyste Vulaj do festojë 10 vite karrierë në plazhet e Durrësit dhe Ulqinit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 

 Similar topics

-
» Gjyste Vulaj: Jam e vetëdijshme se dal pak nga binaret
» Haziri i premton Ulqinit turistë dhe kulturë kosovare
» Kardashian do të fillojë karrierë muzikore?
» Revoltat e Strategeve te Durresit
» Diaz dëshiron karrierë, jo fëmijë
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kinemaja dhe Televizioni-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizCreate a forum on Forumotion | Computers and Internet | Internet | ©phpBB | Forum mbështetës | Report an abuse | Latest discussions
YlliehanaForum