www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Haziri i premton Ulqinit turistë dhe kulturë kosovare

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Haziri i premton Ulqinit turistë dhe kulturë kosovare   Sun Jun 20, 2010 11:06 am

Ministri kosovar i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Lutfi Haziri, duke u kthyer nga një vizitë zyrtare në Romë të Italisë, të premten pasdite vizitoi edhe Ulqinin, ku u prit nga kryetari i kësaj komune Gëzim Hajdinaga.

Ministri Haziri tha se turistët kosovarë i njohin mirë bukuritë dhe kushtet e pushimit në këtë qytet të mrekullueshëm dhe, sipas tij, ata kurrë nuk e anashkalojnë Ulqinin.

“Po shoh angazhimin e madh të pushtetit lokal në përgatitjen e të gjitha segmenteve të qytetit dhe rrethinës, duke e shndërruar Ulqinin në një ambient vërtetë evropian turistik”, u shpreh ministri Haziri.

Haziri mirëpriti ftesën e kryetarit të Ulqinit që krijuesit dhe artistët kosovarë të jenë të pranishëm në Panairin tradicional të librit shqip, i cili mbahet në fund të korrikut dhe në Festivalin kulturor “Skena verore Ulqini 2010”.

I pyetur nga KosovaLive se a mund t’i përkrah Qeveria e Republikës së Kosovës projektet kulturore të shqiptarëve në Malin e Zi ashtu si vepron Qeveria e Republikës së Kroacisë, e cila përkrah të gjitha projektet e identitetit kulturor të pakicës kroate në rajonin e Bokës së Kotorrit në Malin e Zi, ministri kosovar i Kulturës, Lutfi Haziri, pohoi se edhe Qeveria e Republikës së Kosovës mund t’i përkrahë projektet kulturore të shqiptarëve në Malin e Zi.

“Deri në fund të këtij muaji parashihet një takim me kolegun tim malazias, Branislav Miçunoviq, me të cilin do të nënshkruajmë një protokoll bashkëpunimi ndërmjet dy ministrive dhe shpresoj se në aneksin e atij dokumenti do ta definojmë edhe përkrahjen e projekteve të kulturës së shqiptarëve në Malin e Zi”, premtoi ministri Haziri.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Haziri i premton Ulqinit turistë dhe kulturë kosovare

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum