www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Bing me veçori të reja

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
HOPE
Kontributor
Kontributor
avatar

Numri i postimeve : 8249
Data regjis. : 06/11/2009

MesazhTitulli: Bing me veçori të reja   Tue Jul 13, 2010 12:32 amKjo strategji duket se po funksionon, por Bing është ende motori kërkues numër 3 prapa Google dhe Yahoo, por pjesëmarrja e saj në pëqindjen e kërkimeve është duke u rritur.

Bing është duke ofruar një seksion të ri të argëtimit që do të sjellë muzikë me një klikim, spektakle televizive, filma dhe lojëra të zakonshme.

Në lëvizjen më të re të Microsoft për të bindur shfletuesit e uebit, kjo kompani ka shtuar disa veçori atraktive në kuadër të motorit të saj kërkues Bing.

Microsoft ka pasur vëshitirësi në sfidimin e kërkimit të uebit dhe në sfidimit e liderit reklamues Google për vite të tëra. Në vend se të sfidojë Google kokë më kokë, Microsoft ka tentuar të pozicionojë Bing si një alternativë më të mirë për kompletimin e disa detyrave të caktuara online; siç është blerja, planifikmet për udhëtime, kërkimi i bizneseve lokale dhe kërkimi për informata shëndetësore.

Kjo strategji duket se po funksionon, por Bing është ende motori kërkues numër 3 prapa Google dhe Yahoo, por pjesëmarrja e saj në pëqindjen e kërkimeve është duke u rritur. Microsoft ka theksuar se fushat e blerjes dhe fushat tjera prioritare të Bing janë rritur më shpejtë sesa përdorimi i përgjithshëm i faqes.

Tani, Microsoft ka bërë një lëvizje të re drejt argëtimit. Kompania ka arritur marrëveshje me rrjete televizive, video ueb faqe si Hulu, studio incizimi, prodhues lojërash dhe kompani tjera që ofrojnë përmbajtje. Kur njerëzit kërkojnë për një spektakël, këngë apo lojë të zakonshme në Bing, ata do të jenë në gjendje të shikojnë, dëgjojnë apo luajnë menjëherë në rezultatet kërkuese, pa pasur nevojë për të shkuar në një faqe tjetër.

Yusuf Mehdi, zëvendës president më i avancuar në biznesin online të Microsoft, ka thënë se ide ishte bashkimi i kutisë kërkuese me një dirigjues universal të kontrollimit prej së largu.

Njerëzit do të jenë në gjendje të dëgjojnë 5 milion këngë pa pagesë në Bing, në momentin që ata kompletojnë procedurën për një leje Zune, përkatësisht kur të paguajnë 15 dollarë në muaj për shërbimin transmetues muzikor të Microsoft. Bing gjithashtu do tu mundësojë njerëzve që të kenë qasje në më shumë se 1.000 TV episode dhe rreth 100 video lojëra të zakonshme, siç është checkers apo “Bejeweled”.

bing

Bing gjithashtu është duke përmirësuar rezultatet e ndërlidhura me argëtim, me faqe të dedikuara për artistë dhe tekste për muzikë të paraqitur në rezultate. Guida programore televizive për secilin show dhe kanal televiziv e gjithashtu edhe faqe të dedikuara që ndihmojnë njerëzit të blejnë tiketa për kinema, të planifikojnë parkimi apo edhe të gjejnë restaurante afër tyre.

Faqja bazë e rezultateve kërkuese të Bing gjithashtu do të ketë një përmirësim të vogël gjatë javëve të ardhshme. Microsoft është duke shtuar ndarje të reja në pjesën e sipërme, përmes të cilave njerëzit do të jenë në gjendje të lëvizin më shpejt tek përgjigjet që po kërkojnë.

Kompania ka theksuar se ka bërë rezultatet kërkuese më relevante për lajme, dhe ka dizajnuar një seksion të ri të financave për investitor që kërkojnë lajme dhe të dhëna rreth kompanive dhe tregjeve.(pcworld)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Bing me veçori të reja

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum