www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Femrat, me te zonjat se meshkujt Mir_se10
www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Femrat, me te zonjat se meshkujt Mir_se10
www.ylliehana.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.ylliehana.biz


 
PortaliForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Femrat, me te zonjat se meshkujt

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 34
Location : Tek Parajsa Pa Drita

Femrat, me te zonjat se meshkujt Empty
MesazhTitulli: Femrat, me te zonjat se meshkujt   Femrat, me te zonjat se meshkujt EmptyTue Jul 13, 2010 2:29 am

Jetojnë më shumë, studiojnë pafund, janë më të zonjat në menaxhimin e parave, dëgjojnë shumë dhe flasin pak. Janë më rezistente ndaj sëmundjeve dhe më të ekuilibruara në zgjedhjen e ushqimeve

Këtu nuk është fjala për të bërë garë se kush është më i forti, më i zoti dhe më i bukuri. Shumë studime dhe sondazhe tregojnë se në sektorë të ndryshëm femrat janë më të zonjat se meshkujt.
Më tërheqëse

Me kalimin e viteve trupi i femrës është bërë më i bukur, Meshkujt kanë ndryshuar në shumë aspekte, por sërish kanë mbetur të njëjtët. Këtë e konfirmon edhe një studim i bërë te 21 mijë persona që analizon katër dekada të jetës së secilit. Femrat më tërheqëse kanë pasur mesatarisht 16 për qind fëmijë më shumë se të tjerat. Këto nëna të bukura kanë pasur më shumë mundësi për të sjellë në jetë një vajzë. Pra bukuria e tyre është trashëguar.
Më të forta

U mbijetojnë më me lehtësi aksidenteve rrugore (ndoshta sepse gjatë drejtimit të makinës bëjnë më pak gabime dhe janë më të përqendruara se meshkujt). Sipas të dhënave, një studim i kohëve të fundit i kryer në Pensilvani, ka treguar se meshkujt kanë 77 për qind më shumë probabilitet për të vdekur. Të dashur djem ecni ngadalë dhe mos harroni të vini rripat e sigurimit.
Më të komunikueshme

Nëse kanë diçka që nuk shkon, e thonë. Në krahasim me meshkujt femrat e kanë më të lehtë t’i shprehin emocionet dhe problemet e tyre. 53 për qind e femrave ua hapin zemrën miqve kur i shqetëson diçka. Përqindja e meshkujve është më e ulët, 23%.
Më të zonjat për të mbajtur postin

Në kohë krize, 80 për qind e atyre që humbën vendet e punës në dhjetor të vitit 2007 ishin meshkuj. Kjo është një e dhënë që vjen nga Amerika. Në Europë, femrat zënë ende një përqindje të vogël në punë: 46 për qind. Kjo do të thotë që një në dy gra nuk punon.
Më studiuese

Femrat e diplomuara janë më të shumta në numër se meshkujt. Numri i femrave të regjistruara në universitet është më i lartë se i meshkujve. Zakonisht djemtë, ndryshe nga vajzat janë më të prirur ta braktisin shkollën. Vajzat jo vetëm që i shkojnë në fund, por arrijnë edhe rezultate maksimale.
Më të ekuilibruara në të ngrënë

Ndiqni një vajzë dhe një djalë në supermarket. Pasi të mbarojnë pazarin krahasoni produktet që kanë blerë të dy. Ka shumë gjasa që rezultati të konfirmojë studimin e Universitetit të Minesotës, i cili ka analizuar preferencat ushqimore të 14 mijë personave, që femrat janë më të ekuilibruara në ngrënien e ushqimeve të shëndetshme. Meshkujt preferojnë më shumë picat dhe mishin e kuq, nuk konsumojnë shumë fruta dhe zarzavate, produkte që në frigoriferin e femrave nuk mungojnë kurrë.
Më të shëndetshme

Sistemi i tyre imunitar është më i fortë. Edhe kur sëmuren e durojnë më shumë sikletin dhe dhembjet. Kjo e shpjegon edhe arsyen pse vëllai, babai dhe bashkëshorti juaj kur kanë një ftohje të lehtë e dramatizojnë gjendjen. Edhe kur u bie gripi sillen sikur janë në gjendje kritike për jetën. Sekreti i femrave janë estrogjenet, një mburojë për trupin nga infeksionet.
Më jetëgjata

Popullsia njëqindvjeçare e botës përbëhet 85 për qind nga femrat. Zakonisht, ato jetojnë nga pesë deri në dhjetë vjet më shumë se partnerët e tyre. Italia është një nga shtetet më jetëgjata të Europës. Jetëgjatësia e femrave është ndër më të gjatat krahasuar me Suedinë, Francën dhe Finlandën.
Më të organizuara

Janë më të respektueshme dhe të organizuara. Mjafton të mendosh se sa shumë punë duhet të bëjë njëherësh një grua kudo që të jetë: të mbajë fëmijët, të pastrojë shtëpinë, të kujdeset për bashkëshortin, prindërit, vjehrrin dhe vjehrrën. Në fushën e menaxhimit dhe të financës janë shumë të zonjat. Femrat arrijnë të bëjnë në mënyrën më të mirë të mundshme gjithçka, sepse dinë të dëgjojnë, drejtojnë, të zgjidhin problemet, të jenë shumë elastike dhe t’i përshtaten çdolloj situate. Nuk do mend që janë edhe më të zonjat se partnerët e tyre. Sipas një studimi të fundit është zbuluar se femrat janë më të zonjat se meshkujt në rolin e eproreve.
Më të zonjat në investime

Duke analizuar 100 mijë letra me vlerë është zbuluar se fitimet e femrave janë më të larta në krahasim me ato të meshkujve (diferenca është 18 me 11 për qind). Kjo ndodh për arsye se femrat janë më me këmbë në tokë kur vjen puna për të bërë investime në një fushë të caktuar.



Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Dream
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Mr.Dream

Numri i postimeve : 575
Data regjis. : 02/07/2010

Femrat, me te zonjat se meshkujt Empty
MesazhTitulli: Re: Femrat, me te zonjat se meshkujt   Femrat, me te zonjat se meshkujt EmptyTue Jul 13, 2010 2:44 am

Kurre skane qene dhe as nuk do te jene :p
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 34
Location : Tek Parajsa Pa Drita

Femrat, me te zonjat se meshkujt Empty
MesazhTitulli: Re: Femrat, me te zonjat se meshkujt   Femrat, me te zonjat se meshkujt EmptyTue Jul 13, 2010 2:46 am

Mr.Dream shkruajti:
Kurre skane qene dhe as nuk do te jene :p

Gjithmon kemi qen amo na kan cenu te drejtat tona
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Dream
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Mr.Dream

Numri i postimeve : 575
Data regjis. : 02/07/2010

Femrat, me te zonjat se meshkujt Empty
MesazhTitulli: Re: Femrat, me te zonjat se meshkujt   Femrat, me te zonjat se meshkujt EmptyTue Jul 13, 2010 2:50 am

haha, kush ua cenoj drejtat ??
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 34
Location : Tek Parajsa Pa Drita

Femrat, me te zonjat se meshkujt Empty
MesazhTitulli: Re: Femrat, me te zonjat se meshkujt   Femrat, me te zonjat se meshkujt EmptyTue Jul 13, 2010 2:54 am

Mr.Dream shkruajti:
haha, kush ua cenoj drejtat ??

Ka primitiva qe mundohen me vlerat e nje femre ta ngritin veten duke ja ndalur te drejtat nje femre
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Dream
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Mr.Dream

Numri i postimeve : 575
Data regjis. : 02/07/2010

Femrat, me te zonjat se meshkujt Empty
MesazhTitulli: Re: Femrat, me te zonjat se meshkujt   Femrat, me te zonjat se meshkujt EmptyTue Jul 13, 2010 3:11 am

sweet_melaqja shkruajti:
Mr.Dream shkruajti:
haha, kush ua cenoj drejtat ??

Ka primitiva qe mundohen me vlerat e nje femre ta ngritin veten duke ja ndalur te drejtat nje femre

Tash gjithkun ka perjashtime, ama shumica jane dakord me ate qe thuhet "Te drejtat e barabarta".


Mirepo une nuk pajtohem me ate se jane me te zonjat se meshkujt, dhe kam shume arsye per kete.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 34
Location : Tek Parajsa Pa Drita

Femrat, me te zonjat se meshkujt Empty
MesazhTitulli: Re: Femrat, me te zonjat se meshkujt   Femrat, me te zonjat se meshkujt EmptyTue Jul 13, 2010 3:21 am

Mr.Dream shkruajti:
sweet_melaqja shkruajti:
Mr.Dream shkruajti:
haha, kush ua cenoj drejtat ??

Ka primitiva qe mundohen me vlerat e nje femre ta ngritin veten duke ja ndalur te drejtat nje femre

Tash gjithkun ka perjashtime, ama shumica jane dakord me ate qe thuhet "Te drejtat e barabarta".


Mirepo une nuk pajtohem me ate se jane me te zonjat se meshkujt, dhe kam shume arsye per kete.

Ne disa aspekte jemi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Dream
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Mr.Dream

Numri i postimeve : 575
Data regjis. : 02/07/2010

Femrat, me te zonjat se meshkujt Empty
MesazhTitulli: Re: Femrat, me te zonjat se meshkujt   Femrat, me te zonjat se meshkujt EmptyTue Jul 13, 2010 3:35 am

Pershembull ne cilat ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 34
Location : Tek Parajsa Pa Drita

Femrat, me te zonjat se meshkujt Empty
MesazhTitulli: Re: Femrat, me te zonjat se meshkujt   Femrat, me te zonjat se meshkujt EmptyTue Jul 13, 2010 3:48 am

Pershembull ne cilat ?

psh ne politik jemi me te zonjat sikur ta kishim nje ministre punve jashme do kishim me shumm njohje per kosoven jemi me te forta per edukat te femijve dime ti rrisim edhe ne qoft se nuk kemi burrin ndersa burri pa femer nuk ja del dot ka shumm sfera ku ne jemi me te fort se ju
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mr.Dream
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Mr.Dream

Numri i postimeve : 575
Data regjis. : 02/07/2010

Femrat, me te zonjat se meshkujt Empty
MesazhTitulli: Re: Femrat, me te zonjat se meshkujt   Femrat, me te zonjat se meshkujt EmptyTue Jul 13, 2010 3:52 am

sweet_melaqja shkruajti:
Pershembull ne cilat ?

psh ne politik jemi me te zonjat sikur ta kishim nje ministre punve jashme do kishim me shumm njohje per kosoven jemi me te forta per edukat te femijve dime ti rrisim edhe ne qoft se nuk kemi burrin ndersa burri pa femer nuk ja del dot ka shumm sfera ku ne jemi me te fort se ju

Per te dyten sa i perket edukimit pajtohem, ama per Politik definitivisht "JO"....Vet Historia na tregon se kush ishin me te sukseshmit ne politike, personalisht nuk mbaje mend qe nje femer ka lue rol te madhe ne poltike, perveç mbretereshes Elizabeth te Britanise.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 34
Location : Tek Parajsa Pa Drita

Femrat, me te zonjat se meshkujt Empty
MesazhTitulli: Re: Femrat, me te zonjat se meshkujt   Femrat, me te zonjat se meshkujt EmptyTue Jul 13, 2010 4:08 am

Mr.Dream shkruajti:
sweet_melaqja shkruajti:
Pershembull ne cilat ?

psh ne politik jemi me te zonjat sikur ta kishim nje ministre punve jashme do kishim me shumm njohje per kosoven jemi me te forta per edukat te femijve dime ti rrisim edhe ne qoft se nuk kemi burrin ndersa burri pa femer nuk ja del dot ka shumm sfera ku ne jemi me te fort se ju

Per te dyten sa i perket edukimit pajtohem, ama per Politik definitivisht "JO"....Vet Historia na tregon se kush ishin me te sukseshmit ne politike, personalisht nuk mbaje mend qe nje femer ka lue rol te madhe ne poltike, perveç mbretereshes Elizabeth te Britanise.

Mos harro kancelarn gjerman nje femer sukseshme Kondoliza Rais femer shumm sukseshme shumm te tjer ne plitik qe jon me te sekseshme se sa burrat
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content




Femrat, me te zonjat se meshkujt Empty
MesazhTitulli: Re: Femrat, me te zonjat se meshkujt   Femrat, me te zonjat se meshkujt Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Femrat, me te zonjat se meshkujt

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 

 Similar topics

-
» Femrat, pak me te zgjuara se meshkujt
» Femrat janë më të afta se meshkujt.
» Meshkujt dhe femrat nuk flasin njëlloj
» Femrat jetojnë më gjatë se meshkujt
» Ja qfar pelqejn meshkujt tek femrat!
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kuriozitete-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | ©phpBB | Forum mbështetës | Report an abuse | Latest discussions
YlliehanaForum