www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 India prodhon laptopin me te lire ne bote

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: India prodhon laptopin me te lire ne bote   Tue Jul 27, 2010 12:46 am

India ka prodhuar laptopin më të lirë të botës, një pajisje me ekran të ndjeshëm në prekje e cila kushton vetëm 35 dollarë.
Ministri i Zhvillimit të Burimeve Njerëzore, Kapil Sibal, këtë javë zbuloi pajisjen me kosto të ulët që është projektuar kryesisht për studentët, duke thënë se departamenti i tij kishte filluar bisedimet me prodhuesit global për të filluar prodhimin në masë, të një laptopi i cili do të jetë i përballueshëm për të gjithë.
“Ne kemi arritur një stad të zhvillimit sot, shtëpiza e kompjuterit, çipi, procesimi, lidhja, të gjithë komponentat në këtë pajisje do të kushtojnë rreth 35 dollarë, duke përfshirë memorien, ekranin, çdo gjë,” tha ai në një konferencë shtypi.
Pajisja u zhvillua nga ekipet kërkimore nga një institut i avancuar i Indisë, përkatësisht Instituti indian i Teknologjisë dhe Instituti indian i Shkencave.
Indi shpenzon rreth tre për qind të buxhetit të saj vjetor mbi arsimin dhe ka përmirësuar normat e saj letrare në mbi 64 për qind të popullsisë së saj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

India prodhon laptopin me te lire ne bote

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum