www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Irinej: Kosova në përbërje të Serbisë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Irinej: Kosova në përbërje të Serbisë   Mon Oct 04, 2010 9:00 am

Patriarku serb Irinej ka përcjellë mesazhe nacionaliste serbe gjatë ceremonisë së inaugurimit të tij në Patrikanën e Pejës. Duke e quajtur Kosovën si djep të historisë serbe, Irinej ka thënë se gjendja momentale është shumë e rëndë dhe ajo mund të krahasohet me kohërat e luftërave e të vuajtjeve të cilat Serbia i ka përjetuar gjatë historisë.
“Populli serb nuk ka shtet tjetër pos Serbisë, në përbërjen e së cilës është edhe Kosova e Metohija. Në këtë vend të shenjtë, janë djegur, rrënuar e vjedhur shumë kisha, manastire dhe shumë shtëpi të popullit serb, duke lënë një shenjë të pashlyer për ekzistencën e popullit serb në Kosovë dhe Metohi”, ka thënë Irinej.

Ai u ka bërë thirrje faktorëve të fuqishëm të botës, në duart e të cilëve, siç ka thënë ai, është fati i Kosovës, dhe “të mos gabojnë me vendimet e marra sa i përket statusit të krahinës jugore të Serbisë, përmes së cilës popullit serb do t’i mohohej e drejta shekullore për të jetuar në vendin ku ndodhen varrezat e paraardhësve te tyre”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Irinej: Kosova në përbërje të Serbisë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum