www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Gjeneral Selimi: 2012, vit i përmbushjeve të objektivave profesionale të FSK-së

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Gjeneral Selimi: 2012, vit i përmbushjeve të objektivave profesionale të FSK-së   Thu Oct 07, 2010 11:00 pmUshtruesi i detyrës së presidentit të Kosovës, Jakup Krasniqi, ka thënë se krahas synimit të Kosovës për anëtarësim në strukturat e BE-së, përafrimi dhe anëtarësimi në NATO mbetet synim tjetër madhor i vendit.

Ai këto komente i bëri të enjten gjatë një takimi me komandantin e Forcës së Sigurisë të Kosovës, gjenerallejtënant Sylejman Selimi, të cilin e falënderoi për punën e mirë që ka bërë ai dhe FSK-ja për plotësimin e standardeve të kërkuara në procesin e ngritjes dhe të zhvillimit të kësaj force.

Ndërkaq, gjenerallejtënant Sylejman Selimi, ka njoftuar u.d. të presidentit Jakup Krasniqi për proceset nëpër të cilat po kalon Forca e Sigurisë së Kosovës, e në veçanti për procesin e trajnimeve të cilat janë duke u zhvilluar në bashkëpunim me vendet anëtare të NATO-s.

Ai ka thënë se synohet që 2012 të jetë vit i përmbushjeve të të gjitha objektivave profesionale që ka FSK-ja.

Ndryshe, në takim është biseduar edhe për infrastrukturën ligjore që ka të bëjë me FSK-në.


_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Gjeneral Selimi: 2012, vit i përmbushjeve të objektivave profesionale të FSK-së

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum