www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Një ish-punëtor i UNMIK-ut në Kosovë arrestohet në Paris

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Një ish-punëtor i UNMIK-ut në Kosovë arrestohet në Paris    Tue Oct 12, 2010 11:39 pm


Pars, 12 tetor - Callixte Mbarushimana i arrestuar me dyshimin se ka kryer krime në Ruandë, dikur kishte punuar në misionin e UNMIK-ut në Kosovë si programues i kompjuterëve. Si duket misioni i OKB-së nuk kishte dijeni për të kaluarën e njeriut që po kujdesej për kompjuterët e tyre.
Mbarushimana në fakt ishte një kriminel i shumëkërkuar, për çka flet akuza e Tribunalit të Hagës për krime lufte. Dje ai është arrestuar në Paris.
Callixte Mbarushimana udhëheqës i Forcave Demokratike për Çlirimin e Ruandës, u arrestua pas një urdhri të fshehtë të lëshuar dy javë më parë nga Gjykata e Hagës, njofton AFP. Ai ngarkohet me 11 akuza për krime kundër njerëzimit dhe krime lufte, përfshirë përdhunime, vrasje, persekutime në bazë të gjinisë dhe shkatërrim të pronave. Pas gjenocidit që kishte kryer në Ruandë, ai kishte punuar si programues kompjuterësh për Misionin e Kombeve të Bashkuara në Angolë dhe pastaj në Kosovë. Ai ishte arrestuar në Kosovë me kërkesë të Ruandës, por ishte liruar në vitin 2001, në mungesë të përgatitjes së padisë nga Ruanda.Faleminderit për rekomandimin

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Një ish-punëtor i UNMIK-ut në Kosovë arrestohet në Paris

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum