www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Server: Kosova të shkojë në zgjedhje të lira e demokratike

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Server: Kosova të shkojë në zgjedhje të lira e demokratike   Sat Oct 23, 2010 12:24 am


Prishtinë, 22 tetor - Eksperti i mirënjohur amerikan për Ballkanin, Daniel Server, thotë se kriza politike në Kosovë do të tejkalohet, ashtu siç janë tejkaluar disa situata krizash. Kosova duhet të shkojë në zgjedhje të lira e demokratike. Cilësia e procesit zgjedhor është shumë e rëndësishme dhe bashkësia ndërkombëtare do të mbikëqyrë se si Kosova do t'i mbajë zgjedhjet pas kësaj situate, thotë Server në një intervistë për RTK në. Eksperti amerikan thotë se nga institucionet që do të dalin nga zgjedhjet transparente dhe demokratike do të varet edhe zgjidhja e shumë sfidave, siç është edhe kërkimi i njohjeve të reja. Server thotë se procesi i njohjeve nuk është i lehtë, sepse sipas tij, shumë shtete nuk e kanë të lehtë të marrin një vendim të tillë. Madje ai thotë se edhe diplomacia serbe ka arritur të bëjë efektin e kundërt te disa shtete që mund të kenë ndikime indirekte te vendet tjera. Prandaj kjo duhet të balancohet me përfaqësimin e njerëzve të Kosovës në kryeqytete të vendeve të ndryshme të botës. Ai përmend edhe procesin e bisedimeve me Serbinë, për të cilin thotë se nuk është aspak i lehtë. Ekzistojnë çështje të transportit, tregtisë, e shumë gjëra tjera që duhet të përcaktohen në një kornizë diskutimi. Pra nuk janë bisedime të rëndomta, ato duhet të jenë të përgatitura mirë dhe duhet të fillojnë menjëherë pas zgjedhjeve në Kosovë, ka thënë eksperti amerikan për Ballkanin, Daniel Server.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Server: Kosova të shkojë në zgjedhje të lira e demokratike

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | Computers and Internet | Forums directory | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum