www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Poezi nga une Neta

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Laksi
PrinCesh
PrinCesh
Laksi

Numri i postimeve : 4469
Data regjis. : 21/06/2010
Location : Brënda kapilarëve të gjakut tënd

MesazhTitulli: Poezi nga une Neta   Wed Nov 17, 2010 12:23 am

Te bera dhurate zemren
ti me lendove
te bera dhurate dashurine
ti se pranove
ta bera dhurate syrin
ti ma verbove
te bera dhurate jeten
ike bashk me te u largove......

*****SEGZISTOJ PER TY*****
u thane gjethet e shtatorit e rane para meje
perse valle un qe te desha tani jetoj larg teje
i kujtoj puthjet e tua qe ti mua mi dhurove
po perse valle nuk ma the shkakun qe larg meje shkove
pa ty e vetme po lotoj edhe pse te dua shum
lotet spo mundem ti ndaloj .
ta ndjej mungesen tende edhe ne gjum
edhe boten te ma falesh loti im prap do te pikoj
kur e din qe ne zemren tende une tani me
*****SEGZISTOJ*****

Me fal nje buzqeshje zemren mos ma lendo,
me thuaj dhe njeher te dua dhe fort me perqafo,
S'dua ta di se cili je ,kjo zemer per ty po rreh,
ky sy per ty po qan,sepse dua te te kem prane!

Kjo quhet dashuri e vertet


Te dua perjet
Dashuria... eshte jete, shijoje
Dashuria... eshte enderr, endrroje
Dashuria... eshte e bukur, adhuroje
Dashuria... eshte dhimbje, sheroje
Dashuria... eshte tradheti, mesohu me ta
Dashuria... eshte detyre, plotesoje
Dashuria... eshte pasuri, ruaje
Dashuria... eshte loje, luaje
Dashuria... eshte mister, zbuloje
Dashuria... eshte fat, perfitoje
Dashuria... eshte avanture, kujdes
Dashuria... eshte luft, mesohu edhe me te
Por dashuria... eshte dashuri, lufto per te!!

NJË PUTHJE

1.
Si një meteor i rënë nga qielli
Hyre n'zemrën time,sikur hyn dielli,
Më dhe jetë, më dhe dritë
Mu bëre e dashur, ashtu krejt pa prit!

2.
Më premtove puthje, që ende s'ma dhe!
Mbeta unë i humbur, si zog pa fole,
Dhe në vetmi qaj, qaj dhe vajtoj
Në ëndërr të shoh dhe të përqafoj!

3.
Por ëndrra është ëndërr dhe s'është e vërtetë
Dhe kur ëndrra merr fund, unë sërish jam vetë,
Nuk të kam ty pranë, nuk më ledhaton
Puthjen e premtuar ti nuk ma dhuron!

4.
Por kam shpresë një ditë kur nuk do ta presë
Do të të puth Ty, pastaj le të vdesë!

Kujtoj per ty endroj per ty
Kujtimet me mbajn
kujtoj e kujtoj gjersa te lodhem
bie ne gjume gjumi s'me ze
e ulur kujtoj e kujtoj
gjersa ti te vish e te mi mbyllesh syt
me endra jetoj enderoj e endroj
gjersa nuk mundem me
gjersa t'me thuash ti lerem te qete
e pastaj zgjohem e nga endrat marr shpres
qe me shtyjn per te jetuar

Pse e denon veten dhe mua
pse e fik dashurin qe une e dua
pse sot me urren mua
kur e din qe ende te dua

Te dua edhe pse me urren
te dua edhe pse ne vetmi me lene
te dua edhe pse s'kam shpres
te dua edhe pse s'je e vetmja krijes

Nuk mundem me
Jam lodhur nga genjeshtrat e tua
prej teje me s'dua te ndegjoj asgje
Se kupton se kthim nuk ka me
ik largohu e gjeje nje tjeter
per mua je veq histori e vjeter
qe me s'dua ta kujtoj por thjesht te mendoj qe kurr s'ekzistoj

S'di sa do me zgjas kjo jete
Nje dite do te vdes me't vertet
Por nje gje e di me siguri
Se aje qe dua je vetem ti

Ne qiell sonte s;ka yje nata i ka fshehur
Qielli eshte merzitur eshte bere si i dehur
Edhe une bashkohem me te
Qe te dy qajm ne fshehtesi
Ti kerko femra me te bukura se une
E une te kerkoj vetem ty

Nese ne dasmen tende bije shi
Dije se jane lotet e mallit qe pikojn per ty
Nese ne dasmen tende shkrep nje rrufe
Dije se nje mallkim nga une e ke

Nese ashtu thell
membane ne shpirt
do ti thyajm dallget
edhe stuhit
po te vajti mendja
per dikend tjeter
me nxir nga zemra
kthehuju dashurise te vjeter...

ME FAL......

ME FAL QE TE DUA KAQ SHUME
ME FAL QE NE ZEMER TE LENDOJ
ME FAL POR ESHTE TEPER VONE NUK MUNDEM UNE TY TE HARROJ
ME FAL QE PERJETE DO TE DUA
ME FAL POR NUK DI SI BEHET ME NJE NJERI TE QMNDUR SI MUA
E QMENDUR SE E TREGOJ TE VERTETEN
E QMENDUR SE JAM E SINQERT
SE TY TE DUA ME SHUME SE NJE JETE
ME FAL FAL PER TE METAT E MIJA
ME FAL QE TE DHUROVA DASHURI
POR JETA I KA KETO PADREJTESI
JETA ME SOLLI TEK TI
UNE NUK DUA ME TE FLAS PER DASHURIN
SEPSE TI ME NXORE NGA ZEMRA
PA TY JETA IME S'KA KUPTIM..........
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ylliehana.biz
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
lola

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 29
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Re: Poezi nga une Neta   Thu Nov 18, 2010 5:33 pm

shum te bukura keto poezi Neta bravoo

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
Laksi
PrinCesh
PrinCesh
Laksi

Numri i postimeve : 4469
Data regjis. : 21/06/2010
Location : Brënda kapilarëve të gjakut tënd

MesazhTitulli: Re: Poezi nga une Neta   Thu Nov 18, 2010 8:07 pm

lola shkruajti:
shum te bukura keto poezi Neta
Flm shume Lola...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ylliehana.biz
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi nga une Neta   Fri Nov 19, 2010 3:20 am

shum te bukura poezit por mos u ndal ketu vazhdo

me rrespekt Malsori
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Laksi
PrinCesh
PrinCesh
Laksi

Numri i postimeve : 4469
Data regjis. : 21/06/2010
Location : Brënda kapilarëve të gjakut tënd

MesazhTitulli: Re: Poezi nga une Neta   Fri Nov 19, 2010 4:00 am

Flm...
Patjeter qe di vazhdoj deri sa nuk mudem me
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ylliehana.biz
Laksi
PrinCesh
PrinCesh
Laksi

Numri i postimeve : 4469
Data regjis. : 21/06/2010
Location : Brënda kapilarëve të gjakut tënd

MesazhTitulli: Re: Poezi nga une Neta   Sun Jan 30, 2011 5:53 am

Sot,u mbushën plot 1 vitë dhe 3 muaj pa ty,,1 vitë dhe 3 muaj me dhëmbje dhe me lotë në
sy,1 vitë dhe 3 muaj pa të parë pa të perqafuar 1 vitë dhe 3 muaj përplotë trishtim..ah!
Përse o Zot më more një njëri aq të shtrenjët,pse ma lëndove shpirtin,pse po mi shuan arsyet e jetës.
UNE nuk e di pse po jetoj...a,po...ndoshta vetëm për vuajtje!
Nuk mundem ti ndaloj lotët e trishtimit,nuk mundem dot asnjë moment të të largoj nga kujtimet.
Tani po e ndjej mungesën tënde shumë,tash e ndjej sa të kam dashur e akoma po të dua edhe më shumë

Dhembja nuk ka fund kurse lotet nuk kan fuqi te shprehin pikellimin
per ty. Gjithmon do te mbetesh ne zemren time me shpirt te venitur,
zemer te thyer, me shpres te pa shpres, si dje, si sot, si neser une e
perlotur te pres te kthehesh, te ma kthesh besimin ne dashuri, te ma
kthesh lumturin dhe gjith ate qe pata kur ishim se bashku. Mungesa yte
ne cdo vend po ndihet. Ditet pa ty vetem une e di se si i kaloj. Malli..
dhembja..per ty kurre nuk do te shuhen. Do te dua edhe me shume se sa te kam
dashur, edhe me shum se sa e dua veten, por kur te bindesh
atehere ndoshta do te jete shume vone. Une do te jem ne shpirt vetem e jotja e
ti vendos vet per lumturin qe mund ta kemi se bashku...

E DIEL

A e dinë që sonte është ditë e diel e mua më vuan duvakun e si
A e dinë që sonte trupin e njom do't ma prek ai që se dashuroj
A e dinë që sonte do të vdes në atë shtrat të mallkuar që do ta ndaj me njeriun që nuk e dua
Kanë kaluar 2 orë prej që ka hyrë dhëndrri i pa dëshiruar per mua
E unë as që kamë ndjenja ti ofrohem,,Jamë ne mendime vetëm tek ti
AHHH i dashur sikur t'kishe qenë ti ky dhënderr do ndjehësha më e Lumtura në botë,,por Ja që Jamë fatzezë dhe e mallkuar......

Me falë buzët se malli më ka marrë
Më Lejo të ti puthë se të mijat më Janë tharë
Vetëm buza Jote dinë të ëmbëlzoj
Më Lejo të ti puthë se shumë të dashuroj.......

Sytë i ke të bukur dua të ti shofë
Buzët i ke të ëmbla dua të ti puthë
Trupin e ke elegant dua ta Ledhatoj
Dashurin e ke te fort duhet ta pranoj....


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ylliehana.biz
Laksi
PrinCesh
PrinCesh
Laksi

Numri i postimeve : 4469
Data regjis. : 21/06/2010
Location : Brënda kapilarëve të gjakut tënd

MesazhTitulli: Re: Poezi nga une Neta   Sun Jan 30, 2011 5:53 am

Më fal që të desha e këtë ti se meritove
Më fal që po vuaj e këtë ti ma shkaktove
ndoshta vjen një ditë që kurr ti se mendon
dhe atëherë e merr dënimin që e meritove.....

Lexo këtë mesazhë që del nga shpirti im
e nëse do ruaje si kujtim
Grise nëse s'më do, bëje cop e thërime,
po ta dish bashkë më të ke thyer zemrën time.

Unë stë kërkoj të më duash shumë,
por të paktën me duaj sa të dua unë.
Ndoshta jetoj pak se jeta rrjeth si lumë,
ku i dihet jetës ndoshta s'jetoj dhe shumë.
Me ditë apo me vite, por sa te jetoj,
vec teje tjetër kurrë s'do dashuroj.


Më the I LOVE YOU mu dukë fjal pa kuptim,
Më the TI AMO mu dukë mashtirm,
Më the ICH LIEBE DICH sytë mi verbove
Më the TË DUA zemrën ma gëzove!

Po të hapësh zemren tënde jam e sigurt që vjen zemra ime,
ajo ka ardhur tek ti qëndron e lumtur se ka gjetur dashuri.
Kur zemra jote troket, ajo sheh kush është, nuk flet,
as thërret po tregon se kjo zemër vetëm atij i perketë.
Kështu më tregon cdo natë ajo mua me thotë se sa shumë te dua.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ylliehana.biz
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi nga une Neta   Thu Nov 01, 2012 8:41 am

Më the I LOVE YOU mu duk fjal pa kuptim,

Më the TI AMO mu duk mashtirm,

Më the ICH LIEBE DICH syt mi verbove

Më the TË DUA zemrën ma gëzove!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
E keqja
Ylli Forumit
Ylli Forumit
E keqja

Numri i postimeve : 850
Data regjis. : 12/12/2011

MesazhTitulli: Re: Poezi nga une Neta   Fri Nov 02, 2012 12:18 am

poe zi nga Neta

ishin gjitha te bukura , e nje strof bera citat nga Neta

Unë stë kërkoj të më duash shumë,
por të paktën me duaj sa të dua unë.
Ndoshta jetoj pak se jeta rrjeth si lumë,
ku i dihet jetës ndoshta s'jetoj dhe shumë.
Me ditë apo me vite, por sa te jetoj,
vec teje tjetër kurrë s'do dashuroj.


e shkruar nga Neta
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi nga une Neta   Fri Nov 02, 2012 3:20 am

Ti qe mi the keto fjal

Hape pak zemren, te lutem ndrysho
Hape pak dritaren, e qiellin shiko
Hape pak letren e fjalet mi lexo
Te kam perjet ne zemer e ti mos harro.

Pse jetojm kaq larg, asgje sna pengon
Se ky shpirti im, vec per ty po jeton
Sa lule ka pranvera, te gjitha kane arome
Por lulja me e bukur eshte DASHURIA jone.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
E keqja
Ylli Forumit
Ylli Forumit
E keqja

Numri i postimeve : 850
Data regjis. : 12/12/2011

MesazhTitulli: Re: Poezi nga une Neta   Fri Nov 02, 2012 10:52 pm

Kujtimet e mija

Kujtoj per ty endroj per ty
Kujtimet me mbajn
kujtoj e kujtoj gjersa te lodhem
bie ne gjume gjumi s'me ze
e ulur kujtoj e kujtoj
gjersa ti te vish e te mi mbyllesh syt
me endra jetoj enderoj e endroj
gjersa nuk mundem me
gjersa t'me thuash ti lerem te qete
e pastaj zgjohem e nga endrat marr shpres
qe me shtyjn per te jetuar

Pse e denon veten dhe mua
pse e fik dashurin qe une e dua
pse sot me urren mua
kur e din qe ende te dua

Te dua edhe pse me urren
te dua edhe pse ne vetmi me lene
te dua edhe pse s'kam shpres
te dua edhe pse s'je e vetmja krijes

hihi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi nga une Neta   Sat Nov 03, 2012 4:32 am

Vetem Ti

Smundem të mendoj
diqka më të mir në jet ,
se të dashuroj,të kam afer të përgjithmon ,
ti ndjej puthjet tua , ta ndjej ngrohtësin tënde,
Smundem të mendoj diqka më të mir në jet
që ti të jesh e imja dit dhe net sa te kom jet
te dua për gjithmon,
Smundem të mendoj diqka më të mir në jet
që të vdes për ty e dashur ,
Sepse jeta ime pa ty nuk ka kuptim.
më mungon shumë, ani kisha dëshir që të jem pran teje
edhe ne keto qaste shpirti im
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi nga une Neta   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Poezi nga une Neta

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum