www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Windows 8, paraqitja ne panairin e CES

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Windows 8, paraqitja ne panairin e CES   Wed Dec 22, 2010 6:52 am

Sipas gazetës amerikane The New York Times, paraqitja e parë publike e versionit të ri të Windows do të mund të ndodhte qysh muajin e ardhshëm në panairin e elektronikës shpenzuese Consumer Electronics Show (CEC) i cili mbahet në Las Vegas.

Tani për tani dihet shumë pak për Windows 8, kështu që nuk ka të dhëna të besueshme për mundësitë e reja që ky sistem operativ ofron dhe datën e lansimit të tij. Në artikullin e Times vetëm theksohet se Microsoft do të nis edhe dyqanin e vet online të aplikacione për Windows të ngjashëm me Chrome Web Store të kompanisë Google.

Po ashtu theksohet se përfaqësuesit e Microsoftit gjatë fjalimit hyrës do të dhënë më shumë hollësi në lidhje me ofertën e cila ka të bëjë me kompjuterët tablet. Kështu, në mes tjerash, pritet edhe paraqitja e tabletit të Samsung të bazuar në Windows 7 i cili do të ketë tastierë rrëshqitëse, e me dimensione e formë do të jetë i ngjashëm me Apple iPad.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Windows 8, paraqitja ne panairin e CES

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum