www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Poezii by engjellushja

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutoriMesazh
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
avatar

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:31 am

First topic message reminder :

Iu pershendes t'gjithve.
disa poezi nga une apo një pike uje ne det për dashuri hahahaha... dhe ishalla nuk egzistojn kto poezi heheheh


për ty kam nevoj
ne çdo moment...
vetem ty
ti fali krejt.

te kuptoj
ne çdo aspekt...
e di qe askush
nuk është perfekt.

prej teje
largohem
vetem nese vdes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
avatar

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:37 am

mëngjesi më zbardhë
për ty duke mendu...
mezi pres me t'taku!
kam fillu me xhelozu
çfarë bënë
kur nuk je me mu?
nëse ndonjëherë
t'shkon mendja
me'm lanë?
dije që askush
nuk e zenë
vendin tand
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
avatar

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:37 am

më fal
nëse t'kam pengu?
çfarë ndjej
deshta me t'tregu...

ka kohë
që vuaj për ty...
ka kohë
që s'kam gjumë në sy!

rastësisht
të kam pa...
absolutisht
n'grep t'kam ra!

nuk të lutem
me'm besu,
vetëm shansin
me ma ofru.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
avatar

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:38 am

më është mëzitë
jeta pa ty...
kur do të të shoh prap?
nuk e di!

kjo pritje...
shpresat mi ka marrë!
edhe pse të dua
si ditën e parë...

kam besim në ty,
por frika
po shtohet
me shpejtësi!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
avatar

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:38 am

Djali ésht i poshtér,
Djali ésht i aft,
Ja jep besen vajzéz,
Vetém pér njé nat.

Dashuria djalit,
Si lulja e livadhit,
Né fillim té don,
Né fund té tradhton.

Djali ésht i poshtér,
Sta thot té vértetén,
Kur vjen me u martuar,
Ai ta prish gjith jeten.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
avatar

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:38 am

Merri syté e mija dhe veshtro,
Merre zemrén time dhe dégjo,
Puthi buzét e mija dhe kujto,
Té dua pér jeté kyt mos e harro.

Kur té dégjosh pér njé VDEKJE,
Dije se flitet pér mua,
Né kété boté s`munda té jetoj,
Se mé vran buzet e tua.

Si flet tréndafili éshté dashuria e par,
Képute até dhe verma mbi varré,
Derdhi dy pika loti dhe tréndafili té lulézojé,
Sepse edhe né varré vetém ty té dashuroj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
avatar

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:40 am

nga do
që kam shku...
nuk e kam mohu
që te du.

largësia
nuk më ka pengu,
që të ndjej
sikur je me mu...

në zemër të mbaj
vetëm ty,
në mendje
t'kam gjithnji.

për ty
zemra më flet...
me kohë o shpirtë
do të bindesh vet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
avatar

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:40 am

mbrëmje t'bukur
më ke ofru...
do t'pendohesha
mos t'kisha ndëgju!

po shpresoj
që je i tillë...
më ke bërë
të ndjehem mirë!

do të doja
t'jem me ty...
asnjëherë
t'mos më lëshoj
kjo magji...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
avatar

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:40 am

zëri yt...
plagët mi shëron!
puthja jote...
më qetëson!

ëndërrat mi ke bërë
realitet...
t'premtoj besnikëri
gjersa t'vdes.

dashuria
ka mbizotëru...
thashethemet
nuk kanë ndiku.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
avatar

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:40 am

ëndërroj pafund...
realiteti
më dhemb shumë!
shpresa
më mban në jetë!
nga zemra
nuk po mundem
me t'hjekë!
shpresoj
në mrekulli?!
ndjej se do t'jemi
prap të dy.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
avatar

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:40 am

Ngjyrat
më janë përzi...
Koha
nuk po shkon asesi!

Çfarë të bëjë
më nuk di!
Po më çmend
kjo vetmi...

Çdo sekond
është i gjatë pa ty!
Në çdo çast
pres t'më shfaqesh ti...

Të ëndërroj
çdo natë...
Sikur më puthje
me afsh...

Shpirtë
jam shumë e sinqertë me ty...
Të pres
me shumë dashuri...

Por nëse vonon?
Kot shpreson ti.
Në jetë
çdo gjë ka kufi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
avatar

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:41 am

Zërin me ta ndi,
disponohem...
Kur më puthë...
Ekscitohem...
Kur je i mirë me mu...
Edhe shpirtin ta fali.
Kur s'të kam pranë,
më merr malli...
Më qëndro besnik?
Se nuk të kam
vetëm mik.
Më je shumë simpatikë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
avatar

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:41 am

Tërë jetën të kam prit,
Ëndërroja se do të takoj një ditë...
Dikur nuk kam besu!
U dorëzova, hiç pa mendu!
Aroma jote më ka gjunjëzu...
Fati na ka bashku!
Edhe ku nuk ka banim, me ty kisha jetu...
R-reh zemra vetëm për ty.
I lutem Zotit, askush mos me na lëndu..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
avatar

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:41 am

Mungesa jote...
Po më shkatërron!
Kur më je pran...
Çdo gjë ndalon!

Urrej
të të them tung!
Me ty dua t'jem
gjithnjë dhe gjithkund.

Të dua
e imja dashuri...
Edhe në Ferr
s'refuzoj t'jem me ty.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
avatar

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:41 am

Zbrazet gota,
dhembja s'ka të ndalur...
Gabimi yt...
Nuk meriton të falur!

Shumë pak kohë
t'ka mjaftu,
me një tjetër
më ke ndërru!

Shumë rëndë
e kam përjetu...
Nuk kam fuqi
as me mendu!

Të ardhmën...
Se planifikoj...
Të kaluarën...
E kujtoj...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
avatar

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:42 am

Ti më ndal
para se t'eksplodoj!
Ti ke gjithçka
që unë se dëshiroj!

Shumçka që në listën time
s'figuron fare...
Veprime t'çoroditura...
Për t'cilat nuk t'vjen marre!

Aspak nuk kam mendu,
që më çmend...
Nuk po mundem
me besu!

Je çfarë je...
Të tillë të du!
Jetën pa ty
s'mundem me paramendu.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
avatar

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:42 am

Për shpirtin tim,
nuk je i huaj,
n'zemër të mbaj
ka disa muaj...

Krejtësisht
kam ndryshu,
prej momentit
që t'kom taku!

Zotin e kam
dëshmitarë,
që të dua
si e marrë...

Lutem për sinqeritet...
Nëse s'më ndjen?
Më thuaj,
mos hesht.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
avatar

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:42 am

pse nuk me shkruan sonte
pse me je hidheruar
me thuaj natën emir
te lutem o shpirti im

Me thuaj se me do
me thuaj te flej i qet
a me thua tash
smund te rri pa ty
ooooo shac

me thuaj ylli im
si qdo mbremje
ti me thua sme merr
gjumi pa ledhatimet
e tuaaa
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
avatar

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:42 am

ne një kafe vetem shkova
tri pije i kerkova
një ishte that e dy te plota

e mora te paren got
ne buze e afrova
ishte shum e embel
për ty e rezervova

e mora goten e dyt
pak me buze e preka
schweppss i idhet
menihere e hjeka

i mora dy gotat
i qita ne një got
u bë embel e idhet
se keshtu është
edhe kjo botë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
avatar

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:42 am

Tkam dashtu me zemer, tkam dasht me shpirt, sepse se kam dit se ti don me ik, një zemer e pata dhe ata ta fala ma more ma theve dhe për jet ma ktheve, me fjal me thhe te dua me zemer me the sje për mua, dua te shkoj dua te harroj por dije se gjith ne jet te kujtoj, te uroj dashuri me ate qe te do ty
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
avatar

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:43 am

puthja e par

afshin e buzeve tua ende e ndjej
një vullkan i nxet ne ender shperthen,
mos fol asnje fjal ne syt e tu e verej
koha për te qen bashk tani po vjen.

nuk u lodha duke pritur se pritja mori fund
dhe i shumprituri qast po afrohet,
ti flen ne krahet e mij sikur një pellumb
qdo gje ne trupin tim qesh dhe gezohet.

afshin e buzeve tua ende e ndjej
syt mu mdushen lot nga dridherima e puthjes se par
me vjen për te qesh at kur e kujtoj
ah lumi me pat mar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
avatar

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:43 am

NDJEJ
ndjej diqka qe m'pervelon
e ndoshta ti se ndjeve kurr për mua,
e ndoshta ti nuk besom
por me duhet ta them se une te dua.

dhe kjo është ajo qe ndjej për ty
dhe tash po dridhem ka po shkruaj,
pra eja me shiqo ne sy
dhe ket mall pak me shuaj.

me fal me fal nese po ngutem
ndoshta me fjal kam gabuar,
ne krahet tu kam deshire te strukem
sepse ti je ajo qe kam dashuruar.

ditet ecin e shpresa vjen e gjalleron
dhe nese diku humbet nen hijen e largesis,
syri qan për ate qe dashuron
por prap shpresa pret diqka ne boten e perjetesis.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
avatar

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:43 am

SHPRESOJ........

tek ty une kam shpres,ti nuk me zhgenjen,
ti tani ke ardhur,ti tek une vjen,
me sjell një buzqeshje e gezim ne zemer,
te dua e te qmoj si duhet qmuar një femer.


dikur agimi me zbardhte mendoja për syt e tu,
si ateher dhe tash krahehapur te pres,
gezimi me kaplon kur mendoj se je këtu,
te jem me ty endrroj e shpresa sme len te vdes .

shpersoj qe neser me fton për te me takuar,
e nese haron zemra te kujton,
ti je ajo qe moti kam kerkuar ,
dhe shpirti im ne zemren tende jeton.

shpresoj..........................
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
avatar

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:43 am

Mjellma...............

mjellmat sa shumë i dua
diqka me lidhe me ket emer
diqka ne zemer me ngjall mua
o ZOT qka mund te jet ky emer......

tek fluturojn buz detit
me krahet e tyre ngjiten lart
një nga to me mori zemren me veti
shpresoj se do ma kthej një nat...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
avatar

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:43 am

NUK JAM I DENJE.....

nese pasurin e qmon me shumë se dashurin
nese bukurin e qmon me shumë se sinqeritetin
nese kreativitetin e qmon me shumë se thjeshtesin
une nuk jam i denje për ty....!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
avatar

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:44 am

Magji e ngrohtesisë sate

Netëve të vetmuara
kur këndet e dhomës
mbështillen me pëlhurat më të dendura
të vetmisë
ti më vie me trokitjet
më të ëmbla të zemrës sate
dhe ngjyrat më të zjarrta të shpirtit tënd.

Sa herë ti prisha ëndrrat
me ofshama ngjyrë gri...
e ti gjitmonë
duke shkundur pikat e vesës
më mbuloje me më të bukurat
gonxhe
për të më rikthyer
sërish
te ngrohtësi
e afshit tënd magjik.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Poezii by engjellushja

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 4Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum