www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Poezii by engjellushja

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutoriMesazh
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
engjèllushja

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:31 am

First topic message reminder :

Iu pershendes t'gjithve.
disa poezi nga une apo një pike uje ne det për dashuri hahahaha... dhe ishalla nuk egzistojn kto poezi heheheh


për ty kam nevoj
ne çdo moment...
vetem ty
ti fali krejt.

te kuptoj
ne çdo aspekt...
e di qe askush
nuk është perfekt.

prej teje
largohem
vetem nese vdes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
engjèllushja

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:44 am

Më thuaj

A e ndjen shkëndinë e syve të mi
ma thuaj...
derisa shiqimi im endet
shtresave të mëndafshta
të dashurisë tonë.

Më thuaj dashuri
se lulet tona lulzojnë
edhe kur nuk ujiten...
sepse loti i zemrave tona
ngjall gonxhe te reja
edhe më të njoma
nga të djeshmet
ato që më zgjuan
zjarrin e zemrës sime
për ty
për ëndrrën tonë të pafund...

Të dua TY
dashuri...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
engjèllushja

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:44 am

Zëri Yt

Melankolia e melodive më të bukura
nuk më është më tërheqëse
se ëmbëlsia e zërit tënd...
mos ndalo po më flit
më mbaj në magjinë e dashurisë tënde.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
engjèllushja

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:44 am

Edhe pak…

Eja ngutu eja pellumbeshe e drithmerimave te shpirtit tim
Me thuaj loti im pse djeg shpirtin tim
Me merr enderr perseri ne krahet e tu
Qendro prane meje shprese e qerpikut tim
Kthehuni puhiza pranverore mbi syte e mi, perseri
Kthehu kenge e dashurise ne zemren time
Dhe qendro për një cast …
Dua t’ja marr një melodie te embel
Dua te me ngrohe perseri deshira
Me jep edhe pak force drita ime
Me mbaj edhe pak besa ime
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
engjèllushja

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:46 am

Sa me pelqen...

Sa me pelqen kur ju lexoj
Sa me pelqen kur ju shoh te lumtur

Beni jete ju se behem e lumtur une
Beni drite ju qe te shoh edhe une...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
engjèllushja

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:46 am

pres ditën kur do vish
pres ditën kur te takoj
pres ditën kur te shoh
syri im im te te shohe
veshi im zerin tend te degjoj
qe edhe bilbilat e kane zili
pres çastin kur ti te thuash
se shumë me do
pres çastin kur zemrat tona ti lidhim perjetesisht
dhe te jemi si dy zogj qe fluturojne se bashku
sepse kane gjetur lumturine e kerkuar
dhe Zoti te na bekoje dhe Atij friken tja kemi
se gjithmone duhet jetuar me rregullat qe ai ka vendosur...
eh ajo dita.... kur do jete ajo dita.... se shumë e gjate po me duket...
ate dite kur te degjoj shprehjen TE DUA do kuptoj se vertet
jam me i lumturi i botes...
por jo ndoshta ajo dite sdo vije kurre
ndoshta është edhe neser
por dije se une ate dite pres
qe ti te me dhurosh lumturine qe mua me mungon.... !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
engjèllushja

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:46 am

Kur fjalet heshtin Heshtja flet

Sonte shpirt ti me mungon
si sonte s'me ke munguar asnjehere
sa do doja te te kisha prane
gjithmone
kaq vetem kurre nuk jam ndjere
se ti s'mund te vish
e as une nuk mund te vi
te presim, vec te presim na duhet
e mua dhimbja me shtrengon ne gji
I mbyll syte
i them vetes është vetem një enderr
se ti nuk je vertete kaq larg
një buzeqeshje e lehte me kap
hap syte
një lot buzen befas me lag prape
dhe ne te dy te kapur perdore
pershkruajme hapesira te pafund
fantazie
ne një bote tjeter perfundojme
sa shumë me ka marre malli
sa te dua Sy~bukur
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
engjèllushja

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:47 am

Me fal zemer se ndoshta me fjal'te mia te rendova Me fal o shpirt se ndoshta ne dashuri un ty t'gjykova Ti me fal e dashur se vetem për ty un jetoj Me beso kur te them se pa ty un nuk ekzistoj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
engjèllushja

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:47 am

Dhembja ne gjoksin tim
me rendon shum për ty
kur malli me buzeqesh,
dhe ne zemer po me rri.
Ka zen vend dhe nuk luan dot
qe me ben syrin me lot!
qe me dridhet buza e that,
shpirti digjet flake.
Shum rend qenka keshtu t'jetosh!
me dhembje, mall, e dashuri
perse zemra nuk gezohet dot,
perse shpirti rrin n'vetmi.
Kur ti lexosh keto rreshta
mendo se jam afer me ty
te tregojn shkronjat e zeza!
sa me mungon mua ti SyBukuri
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
engjèllushja

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:47 am

Tek syte mbaron gjithqka
ata e kuptojne menjehere largimin
jane ata te paret qe derdhin lumenj lotesh...
pastaj i peshperisin zemres... harrojeeeee
ah sikur te ishte kaq i thjeshte edhe për zemren harrimi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
engjèllushja

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:48 am

Jam xheloz për ty
Jam xheloz për syte e tu Kur dikujt Tjeter I buzeqesh,
me duket Si kur ne Ato qaste zemeren time e perqesh,
jam xheloz për zemren tende mos Ma rrembejne,
Kam frike e te gjith për vete te kam prane natë e dit
Jam xheloz për ty Se kam frike mos me harrosh Dashurine E zemeres time
Duhet gjithmone ta kujtosh
jam xheloz për ty Se te dua Marrezisht Ndjenjat e mia për ty Do te jetojne Perjetesisht
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
engjèllushja

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:48 am

Do ta ruaj dashurin për ty si syte e mij sepse te zgjedha ty midis miliona njerezve , preka lumturin qe kur se kisha prekur me par kur te njoha ty qielli lotoj sepse humbi yllin me te bukur qe kishte,e ate yll e mora une..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
engjèllushja

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:48 am

Me fal zemer se ndoshta me fjalet e mija te lendova,
me fal shpirt se ndoshta nga dashurija te gjykova,
me fal e dashur se vec për ty une mund te jetoj,
me fal syri im se pa ty une nuk dua te egzistoj!
Me kujto edhe kur yjet te me harrojne,
me kujto edhe kur djelli nuk do te me ngroh,
me kujto edhe kur pranvera për mu zdo te lulezoje,
Mos harro se vetem ty te deshta ne ket bote,
mos harro se për ty mbrem su ndalen lotet,
mos harro se pa ty xhdo gje është e kot,
mos harro se te dua me shum se dje dhe sot
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
engjèllushja

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:48 am

Kur malli te te kete marre
Dhe une te mos jem me ty
Mbyll syte dhe me thirr
Se une do te vij aty...
Kur buzet te te jen thare
Dhe puthja te mungon
Hap dritaren dhe lutju henes
Se puthjen time ajo ta dergon..
Kur ti te ndiesh ne vetmi
Dhe zemra po te qan
Zhytu ne kujtime
Dhe mua do te me kesh prana..
Kur ti te me duash
Dhe prane te mos me kesh
Hap dritaren dhe fluturo
Se une dote jem mes resh
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
engjèllushja

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:49 am

Sa shumë endrra kam enderruar,
sa shumë vargje kam shkruar,
sa shumë nete kam ndenjur pa fjetur fare,sa shumë here kam pasur halle! Sa
shumë qytete kam shtegetuar, ne sa shumë rruge kam vrapuar, sa shumë here jam deshperuar, aq edhe me shumë jam gezuar! Dhe sot vazhdoj te enderroj, kohes ec dhe mes horizontesh vrapoj dhe se di as vete se ku po shkoj por kamnje ide se ku ndaloj! Atje ku jane endrrat e mia atje ku shpirti zen qetesi dhe lumturi, dhe s'mund ta krahasoj me asgje ne bote, ndjenjen qe kam une sot! Atje tek dal ne kete natë dhe s've re kohen se koha është çka e bejme ne, koha është një iluzion ne kete dite te re... Tek hutohem a mbase enderroj, një shkelqim te mrekullueshem une fantazoj, ah ai shkelqimi jot SyBukur qe edhe natyres pranverora t'ia kishe marre si me hile! Te dua me shumë se oqeanet me uje ne thellesi se atje do notoj një dite mbase kush e di! Te dua sa thua ti, e gjen, a e di? Te dua me shumë se çdo enderr qe me realizove ti! Te dua se ti je e vetmja enderr imja, te dua shpirt dhe une jam tek ti jetim... ne rrugen me bore nga pak tek ec une i vetm dukem por me plot shprese... Ne zemer një shkendije qe vetetin si muzgu i një dite me shi, ne tru sa shumë mendime ca prej Zoti e ca prej Djalli! Ne trup me debulese ti dhe askush tjeter ne shpirt me shumë se perhere ti dashure e vetme! Ti i morre sonte endrrat e mia i hodhe andej nga e ka shtepine dashuria..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
engjèllushja

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:50 am

një yll kerkova qiellit neper natë,
ah por kishte kaq shumë yje atje,
megjithate une kerkoja vec një yll kryelarte,
ai pikerisht qe dukej sikur ndriste me shumë mbi blu...
Kerkova një yll kaq shumë delikat,
me cepa te shumta dhe te mprehta,
atje ne qiell ndodhej ai fillikat,
priste qe une ta gjeja me te shpejtë!
Vezullonte si një cope diamanti,
me veshtronte nga larg pavaresisht se s'me njihte,
e kuptoi me ne fund ai, isha une qe e kerkoja si fati...
fati im pra qe kete yll madheshtor zemra ta kishte!
Dhe me ne fund pas shumë netesh
doli edhe ky "yll" dhe menjehere e dallova,
ishte shumë ndryshe nga te tjeret
pavaresisht se nga jashte dukej njesoj si to, e zbulova...
Driten e kishte kaq kristalore,
permbajtjen e kishte te hijshme si një kalores,
zemren e kishte te brishte dhe hyjnore,
shpirtin sidomos e kishte te zjarrte por edhe fitues!
Prandaj "e vodha" qe nga lart,
m'u duk se i'a keputa gjithesise një bij te tij,
e bera për vete kete yllin e madh,
e morra ne dore, e veshtrova... oh c'mrekulli!
Ajo pastaj u duk sikur me tha:
"Djal a me mban këtu?"
Po une sigurisht qe e doja ta kisha pran,
sepse isha i dashuar me bukurine e saj!
Bukuri sa nga jashte aq edhe nga brenda,
bukuri kryeveper nga bota,
ylli pastaj mbi doren time fleti....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
engjèllushja

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:50 am

Sikur ta dija
Qe sot do ishte hera e fundit
Qe te shikoj qe fle
Do te perqafoja fort dhe ,
Do lutesha për te bërë te mundur qe te isha roja
I shpirtit tend
Sikur ta dija
Qe kjo do ishte hera e fundit
Qe te shoh qe del nga kjo dere
Do te te jepja një perqafim , një puthje
Dhe do te te therrisja qe te te jepja me shumë
Sikur ta dija
Qe kjo do ishte hera e fundit
Qe degjoj zerin tend
Do regjistroja çdo një prej fjaleve te tua
për ti degjuar pafundesisht
Sikur ta dija
Qe keto jane minutat e fundit
Qe te shikoj
Do te te thoja Te dua dhe pse do dukesha
Pak budalla sepse ti e di
Ti e di qe te dua.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
engjèllushja

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:50 am

Me puth shpirti im,
me puth se te dua shum,
me puth ne buz pak,
me puth te ndjej shumë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
engjèllushja

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:50 am

A kane gjak ato buze,
qe sme dhane një te puthur,
edhe hena te perbuz,
qe sa here te jam lutur
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
engjèllushja

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:50 am

Zemra ime mbi zemren tende,
buzet e mija mbi buzet e tua.
një frymemarrje e vetme,
dy trupa te lidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
engjèllushja

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:51 am

Syte e mi duan fytyren tende,
duart e mia lekuren tende,
buzet e mia buzet e tua,
hunda ime aromen tende,
veshet e mi zerin tend.
Trupi im do energjine e trupit tend,
dhe une te Dua ty !!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
engjèllushja

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:51 am

për një puthje buzet mu thane,
për një shikim syte mu verbuan,
për një perkeledhje dhe pak ngrohtesi,
i mbyll syte c`do natë qe t`me shfaqesh ti!

te putha ne balle ti beje sikur flije,
te putha ne sy ti beje sikur s'shihje,
te putha ne faqe ti beje sikur renkoje,
Ah hileqare puthjen ne buze e doje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
engjèllushja

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:51 am

TË DUA
Ty .......
me pak vargje
desha të të puth
në faqe.

Krejt rastësisht
diku t´kam pa
e jam bërë si i rënë
n´bela.
Asnuk kam sukses në punë
as tërë natën,nuk bëj gjumë.

Pse si ndërroj bota ndodhitë
si nuk lindëm për një ditë
por e patëm një fat tjetër
ti më e re,unë më i vjetër!


Mosha s´vënë kufij t´dashurisë
zemra s´ka sinjal t´pleqërisë
po të mos mundje me lëvizë
kurrë për jetë s´t´kisha braktisë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
engjèllushja

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:52 am

ZEMËR E KËPUTUR

Zemër e këputur nga malli
po bëri dikush të talli
bën mëkat si shpëton dot
as në këtë,as tjetrën botë...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
engjèllushja

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:52 am

DIKU LARG
Ti në atë skaj
unë në këtë skaj
zemrat epshet
nuk i ndajnë
jeta qenka
sulm i madh
oh e oh,e vaj e vaj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
engjèllushja
Hero në Ylliehana.biz
Hero në Ylliehana.biz
engjèllushja

Numri i postimeve : 634
Data regjis. : 04/02/2010

MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   Sun Feb 14, 2010 1:52 am

VETËM TI MË VRET

Rrufe prej qielli që godet
as stuhi dhe as tërmet
nuk frigohem që më vret!
As puna s´më tretë
as lodhja s´më mundon
as plaga s´më dëmton
as nata pa fjetë
as një shtërngatë në jetë
vetëm ti më vret.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezii by engjellushja   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Poezii by engjellushja

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 3 e 4Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblog
YlliehanaForum