www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Daci: Daklarata e Thaçit, tallje me Parlamentin

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Daci: Daklarata e Thaçit, tallje me Parlamentin   Fri Jun 11, 2010 6:20 pm


Daci: Daklarata e Thaçit, tallje me Parlamentin

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të enjten në një fjalim para Parlamentit, se pavarësisë së mbikëqyrur të Kosovës, po i vjen fundi. Deklarimet e tilla të kryeministrit kosovar u cilësuan si qesharake nga tabori opozitar në Kuvend.
“Periudhës së pavarësisë së mbikëqyrur, siç parashihet me planin e presidentit Ahtisari, po i vjen fundi dhe sfidat tona në të ardhmen do të jenë sfida drejt anëtarësimit në NATO dhe BE. Sot, Kosova ka ndërtuar kapacitete të plota në kuptimin politik, legjislativ, por edhe ekonomik, të përballet me zbatimin e suksesshëm të kritereve demokratike në bazë të Kushtetutës dhe ligjeve të veta”, tha Thaçi.

Deklarata e tillë e kryeministrit Thaçi, për kryetarin e Lidhjes Demokratike të Dardanisë, Nexhat Daci ishte një tallje me Parlamentin. Daci rikujtoi se Bashkimi Evropian pikërisht këtë javë i zgjati mandatin EULEX-it edhe për dy vjet, në kohën kur Thaçi beson se mbikëqyrjes ndërkombëtare po i vjen fundi.

“Ishte atraktiv dhe ishte mirë që na bëri të qeshim në Parlament dhe mendoj se ajo që binte në sy shumë - që po vjen koha e përfundimit të pavarësisë së mbikëqyrur, ishte në s’përputhje 100 për qind me Brukselin, i cili i vazhdoi edhe për dy vjet mandatin EULEX-it”, theksoi Daci.

Ndërkohë, edhe nënkryetari i Aleancës Kosova e Re, Ibrahim Gashi, tha se Kosova nuk e ka arritur atë performancë në ndërtimin e kapaciteteve shtetërore, e cila pretendohet në fjalimin e kryeministrit.

“Fjalimet e liderëve janë ngapak populiste, nuk përkojnë gjithmonë me realitetin, kanë një dozë diskrepance mes realitetit dhe asaj që pretendohet. Mendoj që ishte një fjalim inkurajues, që po të pretendohet të bëhet realitet, do të ishte mrekulli për Kosovën. Por, kapacitetet dhe energjitë ekzistuese nuk i shoh se janë të mobilizuara për të arritur atë performancë të shtetit të Kosovës që kryeministri e pretendoi me fjalimin e tij”, tha Gashi.

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Daci: Daklarata e Thaçit, tallje me Parlamentin

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum