www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Si funksionon trupi gjatë ditës? Mir_se10
www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Si funksionon trupi gjatë ditës? Mir_se10
www.ylliehana.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.ylliehana.biz


 
PortaliForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si funksionon trupi gjatë ditës?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
HOPE
Kontributor
Kontributor
HOPE

Numri i postimeve : 8249
Data regjis. : 06/11/2009

Si funksionon trupi gjatë ditës? Empty
MesazhTitulli: Si funksionon trupi gjatë ditës?   Si funksionon trupi gjatë ditës? EmptySat Jul 17, 2010 8:10 pm

Si funksionon trupi gjatë ditës? A14e45d29ebf2ad63bff33a4aac1ea2e-490x320

Koha më mirë për mësim – Memoria është në top formë në mëngjes. Mirëpo, gjithçka që keni mësuar gjatë kësaj kohe, duhet që ta përsërisni pas dreke nëse dëshironi t’i kujtoni edhe pas kësaj ato që keni mësuar më parë.

Koha për ushtrime - Ushtrimet duhet të rezervohen pasdite, sepse asgjë nuk do të përfitoni nga ngritja e peshave në mëngjes, sado që të mundoheni.

Darka e shijshme – Asnjëherë mos rezervoni darken në restorant në orët e vona, sepse shqisat e shijes dhe nuhatjes funksionojnë më së miri në mes orëve 17 dhe 19.

Gëzuar! - Duhet t'i shmangeni veseve që në orët e vona të zbrazni frigoriferin, sepse lukthi natën punon më pak.

Gjumi - Lodhemi në mes orëve 13 dhe 14. "Minipauzat" natyrore të organizmit janë rreth orës 9 dhe 15. Nuk është çuditshme kur flini në autobus gjatë kthimit nga puna.

Pastrimi dhëmbëve – Gjatë ditës gjëndrat e brendshme në gojë tajojnë tretje alkaline e cila shkatërron bakteret. Mirëpo, ajo nuk prodhohet në mesnatë dhe rreth orës 6. Për këtë, mos harroni t'i pastroni dhembet para se të flini.

Koha për të fjetur - Këshillohet te shkohet në krevat para mesnatës, pasi qelizat e lëkurës rigjenerohen në mes orës 23. Ndërsa thonjtë dhe flokët rriten më shpejtë në mes orës 16 dhe 18.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Si funksionon trupi gjatë ditës?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 

 Similar topics

-
» Gjatë ditës pritet ekstradimi i shtetasve të Maqedonisë nga Izraeli
» Reid: Kështu duket trupi im
» Etapa e parë e Ditës së kijametit
» Benzema: Dita ditës po rifitoj besimin
» 11 mënyra për të jetuar më gjatë
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Mjekesi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | ©phpBB | Forum mbështetës | Report an abuse | Latest discussions
YlliehanaForum