www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Përse u krijuam!  Mir_se10
www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Përse u krijuam!  Mir_se10
www.ylliehana.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.ylliehana.biz


 
PortaliForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Përse u krijuam!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
geliii
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 3160
Data regjis. : 30/09/2009

Përse u krijuam!  Empty
MesazhTitulli: Përse u krijuam!    Përse u krijuam!  EmptyMon Aug 23, 2010 7:25 am

Përse u krijuam!

O bijtë e Ademit:

- Unë nuk u krijova juve për t’ju shumuar ngaqë kisha pak krijesa!
- Dhe as për tu kënaqur nga ju, për të më larguar mërzinë!
- Dhe as për t’ju kërkuar ndihmë, sepse jam i Vetëmjaftueshëm dhe absolut!
- Dhe nuk ju krijova as për të përfituar ndonjë dobi, dhe as për të larguar ndonjë fatkeqësi!
- Por ju krijova juve që të më adhuroni pa pushim!
- Të më lavdëroni në mëngjes dhe në mbrëmje!
- Sikur i pari prej jush dhe i fundit!
- Të vegjëlit dhe të mëdhenjtë tuaj!
- Njerëzit dhe xhinët, sikur të bashkoheshin që të gjithë duke bërë punë të mira, nuk do të shtonin në mbretërinë Time asnjë grimcë!
- Dhe sikur të bashkoheshin që të gjithë duke bërë punë të këqija, nuk do të pakësonin nga mbretëria Ime asnjë grimcë!

O robërit e pares:

- Unë nuk e krijova për ju dynjanë vetëm për të ngrënë në të rrizkun Tim dhe jo vetëm për tu veshur e punuar, por edhe për të më adhuruar.
- E keni marrë librin Tim të shenjtë dhe e keni vënë poshtë këmbëve tuaja!
- Ndërsa dynjanë e keni vënë përmbi kokat tuaja!
- I keni ngritur shtëpitë e juaja duke i dhënë përparësi dhe i keni ulur shtëpitë e Mia duke i lënë pas dore!
- Shtëpitë e juaja i gjallëruat, ndërsa shtëpitë e Mia i shkretuat!

O Robërit e dynjasë:

- Shembulli juaj është si ai i varrezave të mermerta, që pamjen e jashtme e kanë të bukur, ndërsa përbrenda janë të shëmtuara!

O bir i Ademit:

Ashtu sikurse llamba e vendosur mbi çati nuk ndriçon errësirën brenda shtëpisë, ashtu edhe fjalët e juaja nuk përputhen me punët e juaja!

O bijtë e Ademit:

- Unë nuk ju kam krijuar më kot dhe as nuk ju kam lënë juve pa kontroll dhe as nuk jam indiferent ndaj asaj që ju punoni!
- Ju nuk do ta arrini mirësinë Time veçse me durim ndaj atyre gjërave që ju i pëlqeni dhe këtë e bëni vetëm që të arrini kënaqësinë Time!

- Durimi ndaj bindjeve të Mia, është më i lehtë se dënimi i botës tjetër!
- Që të gjithë ju jeni të humbur, përveç atij që e kam udhëzuar Unë!
- Që të gjithë ju jeni të sëmurë, përveç atyre që Unë i shërova!
- Që të gjithë ju jeni të varfër, përveç atyre që Unë i furnizova me rrizk!
- Pendohuni që të ju mëshiroj!

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Përse u krijuam!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 

 Similar topics

-
» Përse?!
» Përse nuk falesh ?
» Ja përse do të fitojë PDK-ja
» Perse tradhtojnë femrat?
» PERSE ZGJEDHIM FORUMET
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Besimi Fetar ::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Besimi Fetar-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | ©phpBB | Forum mbështetës | Report an abuse | Latest discussions
YlliehanaForum