www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Dega e ORA-s në Gjilan i bashkohet PSD-së

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Dega e ORA-s në Gjilan i bashkohet PSD-së   Sat Oct 23, 2010 11:51 pmGjilan, 23 tetor - Dega e Partisë Reformiste ORA në Gjilan, e cila nuk kishte ndjekur shembullin e qendrës dhe degëve tjera për t'u shkrirë në LDK, të shtunën i është bashkuar Partisë Social Demokrate (PSD). Nënshkrimi i marrëveshjes së bashkimit të degës së ORA-s me degën e PSD-së në një degë të vetme, atë të PSD-së, është bërë nga Agim Çeku, lideri i PSD-së, dhe Ismet Hajdini, ish kryetar i deritanishëm i degës së ORA-s në Gjilan.
Unifikimi i këtyre dy degëve ka bërë që tani PSD-ja në Gjilan të ketë dy këshilltarë
komunal në asamblenë komunale, dhe PSD-ja tashti ka dy drejtori komunale, meqë njëra
drejtohej nga ORA dhe tjetra nga PSD-ja.
Agim Çeku, kryetar i PSD-së, ka vlerësuar hapin e degës ës ORA-s për t'u bashkuar me
PSD-në, duke e quajtur këtë bashkim fuqizim të idesë së socialdemokracisë në Gjilan
dhe në Kosovë.
Kreu i PSD-së tha se kjo parti është duke u mobilizuar për zgjedhjet e ardhshme nacionale. Çeku ka vlerësuar se Kosovës i duhet socialdemokracia sociale, që çdokush të gëzojë barazinë, drejtësinë, solidaritetin, punën, që Kosova të dalë nga izolimi dhe të bëhet vend i integruar. "Vetëm vlerat e socialdemokracisë do ta ndryshojnë Kosovën dhe do të hapin perspektiva për qytetarët", ka nënvizuar kreu i PSD-së.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Dega e ORA-s në Gjilan i bashkohet PSD-së

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum