www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ish-ministri Sadri Ferati merr timonin e LDK-së në Mitrovicë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Ish-ministri Sadri Ferati merr timonin e LDK-së në Mitrovicë   Fri Nov 05, 2010 12:36 amMitrovicë, 4 nëntor - Ish-ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Sadri Ferati, është zgjedhur kryetar i Degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Mitrovicë, në Kuvendin Zgjedhor të kësaj partie që i përfundoi punimet në orët e vona të mërkurën.

Kuvendi zhvilloi punimet e tij në pjesëmarrje të 99 delegatëve të nëndegëve të këtij subjekti, ndërsa i pranishëm ishte nënkryetari i LDK-së Eqrem Kryeziu.

Kryetari i ri i Degës së LDK-së në Mitrovicë, Sadri Ferati, mori 68 vota, ndërkohë që kundërkandidati i tij, Faton Peci, ka marrë 28 vota.

Sadri Ferati për kandidat për kryetar u propozua nga Paraprakisht kryetari i deritashëm, Mursel Ibrahimi. Ai propozimin e arsyetoi me faktin se Ferati është aktivist shumëvjeçar i LDK-së, ish drejtues i partisë dhe së fundi edhe ministër.

Delegati Selatin Imeri duke kritikuar punën e deritashme të LDK-së për një vetëmbyllje ka preferuar reformimin e saj dhe freskimin e radhëve të LDK-së me anëtarë që mund të ndikojnë në nxitjen e votuesve për të dalë në zgjedhje. Ai ka propozuar që Faton Peci të jetë kandidat për kryetar, propozim ky që është pranuar nga delegatët.

Nënkryetari i parë i LDK-së dhe përgjegjësi i monitorimit të kuvendeve zgjedhore, Eqrem Kryeziu, ka theksuar se është momenti që të zgjidhen personat që janë të aftë të udhëheqin vendin. Ai ka theksuar se është dashur shumë kohë të pritet që të dëshmohet vizioni dhe udhëheqja politike e Dr. Ibrahim Rugovës, gjë që më së miri u artikulua në mendimin e Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë rreth çështjes së Kosovës.

Radhëve të LDK-së në Mitrovicë i janë kthyer edhe dy aktivistë të mëparshëm, Shefik Mehmeti (deri tash nënkryetar i degës së LDD-së) dhe Hilmi Haxha (këshilltar komunal në mandatin e kaluar po nga LDD-ja.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Ish-ministri Sadri Ferati merr timonin e LDK-së në Mitrovicë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizCreate a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum