www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 SHBA-BE, politikë të njëjtë për Ballkanin

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: SHBA-BE, politikë të njëjtë për Ballkanin    Fri Nov 19, 2010 8:03 am


Politika e Shteteve të Bashkuara është në koordinim të plotë me atë të Bashkimit Evropian për sa i takon rajonit të Ballkanit, tha të enjten ndihmës sekretari amerikan i Shtetit, Philip Gordon, i cili në Këshillin Atlantik foli për agjendën evropiane të administratës së presidentit Barack Obama.
Gordon e ka vënë theksin tek diplomacia e përbashkët dhe intensive e muajve të fundit, që tregon unifikimin e vizioneve të Shteteve të Bashkuara dhe Bashkimit Evropian për rajonin.

“Evropa nuk mund të jetë e plotësuar pa u integruar Ballkani perëndimor. Politika jonë për rajonin është e koordinuar me atë të Bashkimit Evropian. Sa për Kosovën dhe dialogun me Serbinë, ne jemi konsultuar me Evropën”, ka deklaruar Gordon.

“Ne e mirëpritëm anëtarësimin e Shqipërisë dhe Kroacisë në NATO, ndërsa Maqedonia do të hyjë pas zgjidhjes së çështjes së emrit”, është shprehur ai, njofton Top Channel.

Zyrtari amerikan ka shtuar se ky vizion do të shndërrohet në prioritet kryesore, dhe se presidenti Barack Obama, është i vetëdijshëm se konsultimi me Evropën është jetik
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

SHBA-BE, politikë të njëjtë për Ballkanin

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum