www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 <Eja Edhe Nje Her>

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: <Eja Edhe Nje Her>   Thu Dec 30, 2010 11:27 pm

First topic message reminder :

Eja
Eja dhe pastaj ik prapë e më ler ta shijoj dhimbjen e ndarjes
E ëmbël është vuajtja që shkaktohet nga mungesa jote
Sepse mungesa jote gjithmonë ma kujton praninë tënde
Eja edhe një herë dhe më godit mu në zemër
Që të bindem se ende kam fuqi të përballem me dhimbjet!

Kur unë të jem dënuar nga harresa
Eja dhe më bëj të vuaj edhe një herë
Eja se dua ta kem plagën e freskët
Që edhe kujtimet për ty të jenë të freskëta
Eja edhe një herë dhe më ç‘mëso
Se më kanë mësuar aq shumë sa desh m’u zbraz zemra nga ndjenjat
Eja të bashkohemi edhe një herë që ta kuptoj sa të fortë më ka bërë ndarja!

Kur unë të jem harruar pothuajse nga krejt bota
Eja ti me vesën e të gjitha mëngjeseve të jetës
Dhe m’i kujto lulet që u thanë pa ua ndier aromën
M’i kujto gjynahet e mia që kanë arritur majat e maleve
Kështu s’do ta harroj se nuk ka mal pa majë
Dhe do ta kujtoj sot e përmot që edhe pse majat e maleve janë më afër diellit
Prapë se prapë ato jetojnë me borën.

Kur shpirti im të jetë nisur drejt Qiellit
Eja ti me lotët e krejt syve të të dashuruarve të Tokës dhe laje trupin tim
Që ta ndjej edhe një herë se në botë lashë njerëz më të dashuruar se vetja
Që shpirti im t’i thotë gjithë botës se nuk ka ndarje që s’na e kujton takimin,
Nuk ka pendim që s’na e kujton gabimin,
Nuk ka ikje që s’na e kujton kthimin.

Nëse s’jam i denjë të vish derisa unë të jem këtu
Ti eja kur të kem shkuar unë atje
Dhe thuaja gjithë botës Të Vërtetën për të cilën u lavdërova e u shava
Thuaju që unë edhe pse u largova, nuk u ndava
Edhe pse nuk derdha lotë, prapë qava
Se që kur u ndanë Ademi e Hava
Edhe rrugët e njerëzve u ndanë në dy:
E para: “Kam nevojë për ty se të dua”,
E dyta: “Të dua se kam nevojë për ty”.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:04 am

Nuk po te shkruaj per te te thene se te dua shume,jo as per te t'thene
se per ty po derdh lot ne keto momente , ajo qe sot me shtyn te
shkruaj eshte malli qe kam per ty ,vertet ne keto momente po ndjej
mall , edhe perse nuk kam ndjenje dashurie...!!! mallin e
respektoj, respekti per ty eshte e vetmja qe me ka mbetur brenda
meje dhe nuk po dua ta zhduk, dhe malli ne keto momente nuk po me
ler vertet te qete, sot me erdhen ne mendje kujtimet dhe endrrat qe
thelle i kam varrosur ne shpirt, ato miliona endrrat qe vertete kane
kohe qe kane filluar te treten , por sot vetem malli po me shtyn te
t'shkruaj me ben qe te bashkoj edhe nje here si nje mikeshe te vjeter qe
kurre nuk arrita t'ia hap vertet zemren ,
e vetmja ndjenje qe vertet per ty nuk e kam shuar eshte respekti, po
sot... kjo ndjenja po me con ne mallin qe kam per ty , malli qe kam
per ty t'pare dhe te t'shtrengoj nje here fort pas vetes ,dhe te
ulem me ty ne nje tavoline kafeneje si nuk do kur dhe te bej
muhabet per kohen kur nuk kemi folur ne telefon...?, dhe per te kaluar
disa caste te bukura bashke thjeshte si miq te vjeter,
Dhe ndersa u ktheva me fytyre nga muri me dolen dy pika loti nga syt
e mi, nuk e kuptova perse po qaja po vetem kur lotet me pikuan ne
kafe kuptova se ishin duke bere rrugen e tyre qe kishim kohe pa e
bere , vetem ajo ndjenje e mallit me beri te shpalos edhe nje here
tere kohen , eja dhe me perqafo te te jap lumturi o zemer,
do ishim nje trup qe rrezohej nga djelli e ndricohej nga hena,
shikoheshim por nuk shiheshim ,verbimi bie si nje hije e zeze - trishtim,
zemra ndjen puthjen e zjarrte qe valonte ne endrren e
Majit, ajo enderr me beri qe te jetoj me ty aty ku askush nuk
dinte ku jemi do ta ndjenja kraharorin tend , aty kur mund te
shikosha jeten ne syt e tu ,perse shkove me enderren , mbeta ne
kujtimin zemra me thote "SE TE DUA" - duhet dikur ta kuptojne se
kemi lindur per njeri-tjetrin kujtoj zerin tend andjej ate ngrohtesi
nuk e di a te pelqen per inteligjentin qe une mendoj apo jo .
sikur te ndodhte pikerisht keshtu ,as e para dhe as e fundit........
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:04 am

Pèr ty...


Mèngjeset e hershme mè gjejnè zgjuar
unè lutem,sa shumè qè lutem pèr ty
netet mè kalojnè nè kujtesè mbuluar
nganjiherè dhe loti ma djeg tè bukurin sy.

Pres me shpresè e me njè dèshirè
pèr ty nji ditè nuse tè jem...
si virus nè shpirt mè ke hyrè
gjithmonè ditè e natè pranè vetes tè tè kem.

Detet e oqeanet e gjithè botès
mallin qè kam pèr ty se thellojnè dot
i lutem Qiellit dhe Tokès
bashk me ty nè kètè dhe tjetrèn botè...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:04 am

Mos me pengo te lutem
shko ku ke deshir
Qe mu me mashtrove
Ndoshta gjen me mirë...
Ndoshta do të mendosh
për castet qe i kaluam
ndoashta s'të intereson
se dashuria jonë ka mbaruar...
Tani me mes nesh
vetëm kujtimet kan mbet
lumturia jonë e bukur
është tretur për jetë

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:05 am

Nuk e dija se ishe një genjeshtare
mashtruese e dashurisë
isha mberthyer pas teje aq shumë
nuk e gjeja veten isha i dehur pa alkohol
nuk e dija se ndaje shtratin me tjetër kend
perfitoje,duke me mashtruar,isha e lodhur dje
isha verbuar aq shumë pas teje
vuajtja ishte pjesë e ditës sime,nata ishte ferr
më thonin se je i mashtruar,ajo është një genjeshare perfekte
nuk u besoja syve te mi
deri atë ditë kur dëgjova me veshet e mi
kur atë ditë isha infektuar nga sifilisi
ajo ditë ishte dita e liris se përfituar
Ti mbete po ajo,edhe pse sme lije te qete
Ti ishe një genjeshtare perfekte,
Po sot nuk di se ku je ,a kuj mbyllur sytë ia ke
mjerë ai,me le të qet,telefonin tim tlutem e harro
me le të qete,ka koh çdo gjë mes nesh ka mbaruar
endrrat për ty janë shuar,perqafoj dhe tjetër me shpirt dashuroj,madhuron dhe e adhuroj,ciao pergjithmone
Ti ishe një genjeshtare e përkryer,edhe kjo është semundje..

Me le të qete,jeta ece nuk mund te mbes rob i yti perjete ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:05 am

me fal qe te desha e kete ti se meritove
Me fal qe po vuaj e kete ti ma shkaktove
ndoshta vjen nje dit qe kurr ti se mendon
ateher e merr denimin qe e meriton.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:05 am

Nese prej meje mendja s'te hiqet,
Nese per mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me pritpak mua,
Se do te vij ngadal qe te them TE DUA.....Te puth buzen qe te flejsh embel,
Te puth syrin qe te shofish enderr,
Te puth faqen qe te ndjehesh mir,
Me 1000 puthje te them naten e mir....


Nje dit zoti po mendonte,
diqka zemrés time ti dhuronte..
te gjith engjujt rreth vetes mblodhi
dhe per zemren time vetem ty te zgjodhi

Njeriu pa dashuri si nena pa femije
Buza e pa puthur si lulja e keputur
Zemra ne vetmi si bora u shkri.......


Sikur nje pik shi te perfaqesonte dashurin time ndaj teje...
dhe sikur ti te me pyesje se sa shum te dua?!...
Me beso se vetem shi do te binte...

Ah e din cfar dua??- - - ---------- ty!!
ku???-------------------------pran meje....!!
pse???----------sepse te dua!!!!!

hapi krahet larte ne qiell,
ti per mua je djell,
por e lumtur prap nuk jam,
se TY afer nuk te kam!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:06 am

Ne dhomen time e shtrir qendroj menoj per
ty edhe kete leter po e shkroj.
Eshte nat
e bukur hana me yje qielli e stolis,e une
e veshtroj hanen me shum kujdes edhe aty
e shoh hijen tende e cila me tregon,se ti je
duke ardh edhe dy fjal qe dalin nga thellsia
e zemer vuajtje tona ju erdh fundi po vjen dita qe
bashk te jemi e un e buzeqeshur kamete prit
se njat kam prit dhe jam merzit....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:06 am

Mos e zemero buzen
Qe vec ty te qeshi
Mos e mundo zemren
Qe vec qe vec t te deshi
Mos e mbush me lot
Syrin tim te zi
Mos e braktis ti
kete DASHURI..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:06 am

Dashuria eshte sekret
per djalin qe te do vertet
se po e mori vesht pallati
Dashuria aq e pati!!! bravo

Hapi syt e mos i mbyll,
une jam hene ti je yll,
kur ti qesh une jam lot,
ste nderroj me asgje ne bote!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:06 am

ENDE E NDJEJ PRANIN TENDE

Ndjehem quditshem...
Me duket se qdo dite te jetes sime e kam kaluar me ty.
Kam ndjenjen se te kam prane,kam ndjenjen se ti ende po me mbron pertej asaj
largesie te pafund.
Une ende po jetoj me ty,por nuk e di a po jeton edhe ti me mua....
As drita e diellit nuk mi ka verbuar syte sa mi ka verbuar shkelqimi i syve
te tu.
Ah!!!!
Sa me mungon ai shkelqim.
Me mungon aq sa me mungon ti.
Nese dashuria eshte kaq e qmueshme pse Zoti e nderpreu ate.
Me mungon zeri yt engjellor
Kam shum nostalgji per aromen e lekures tande,me shume se qdo gje me mungon
ajo
Sot ndihem quditshem,sepse kam gabuar shume here me ty.
Te kam bere te ndihesh keq,e per qudi asnjehere nuk jam penduar me shume se
sot,dhe sot me shume se kurre po ndjej nostalgji per Ty......
Te humba per gjithmone por ende e ndjej pranin tende tek une.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:06 am

Te Dua
Te dua sa çmenduria!
Te dua me shume se gjithesia!
Te dua te me besosh!
Te dua qe te me dashurosh!
Te dua nen henen me vezullime!
Te dua nen dritat me shkelqime!
Te dua me ndjenjen me te madhe!
Te dua edhe me merzi apo halle!
Te dua sa kurre s'ta them dot!
Te dua me shume se çdo gje ne bote!
Te dua me çdo dashuri!
Te dua vetem ty Te dua, te dua kaq shume!
Te dua pafundesisht si nje rryme

sepse vetem me ty ne kete JET ........ une mund te jetoj!
Te dua dhe per ty Enderroj!
Te dua, por edhe te adhuroj!
Te dua sepse me do edhe ti!
Te dua o e vetmja imja dashuri
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:07 am

I love you
Po ti a me don mu?????
Nese me do
Let me know
Nese s'me do
Then let me go

Dua ta di
If u think of me
I wish i was with you
Kaq fort te du
My love per ty
Brings me lot ne sy

I know your the one
Vec po pres me ma than
Baby I will wait for you
Deri sa te vish mem taku

Mezi po pres te bardhen dit
When me and you are gonna meet
Dua fort me te kissssssssss
Se un ty shume te missssssssss

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:07 am

LOVE YOU...

There is a boy on my mind.
Someone like him is hard to find.
And there is one thing I have to say.
I will love him in each and every way...Every night I see him in my dreams.
And now I know what it means.
So don't forget and it's true,
I will never stop LOVEING YOU!!!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:07 am

Pse thojn te Dua ?
Pa dit se cfar jane tu shkaktuar me genjej pak te lutem:
Te dua pergjigjet,
Te dua , ste dua skan ma kuptim kta fjal per mua
dhe sa here mendohem por prep irretohem,
Syt me lot me mbushen, smund gjej ma ndjenjen e Domosdoshem...
mundohem te, te DUA por sme len ZEMRA e pa kuruar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:07 am

Dream

The dream begins as you open the door,
the wonderful feeling too strong to ignore.
Do you remember? Are you feeling it too?
Are you also wondering what to do?

Not knowing what to say,
please speak first, I pray.
Remembering all the promises and lies,
remembering the hurt that never dies.

The words that I dare not utter are flooding me,
the real you is the you that I never did see.
You swore to me you would never let go,
how the hell was I supposed to know?

Nothing you said was ever true,
you still don't realize you make me so blue.
How hurtful it is to finally see,
that even now you don't understand me.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:08 am

The rose you chose?

Your words of pain enter my heart,
I can feel them,
I can almost touch them,
Yet I have no real magic,
I can only give you my love,

But love does not seem to be potent enough,
Your wounds are too deep and painful,
I enter them and try to find a resolution,
There is none,
I try to find some glimmer of hope,
There is none,
Your heart is ice cold,
No fire can melt it away.

There is a constant dripping
yet tears go unshed
a puddle gathers at my feet
a pool of deep dark red

you forgot your average flower
and found a beautiful rose
if I were you I wonder -
which I would have chose?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:08 am

-Vetem ti-

Smundem te mendoj
diqka me te mir ne jet,
se te dashuroj,te kam afer te ledhatoj,
ti ndjej puthjet tua,ta ndjej ngrohtesin tende,
Smundem te mendoj diqka me te mir ne jet,
qe ti te jesh i imi dit dhe net per mira vjet, per gjithmon,
Smundem te mendoj diqka me te mir ne jet
qe te vdes per ty i dashur,
Sepse jeta ime pa ty nuk ka kuptim,
me mungon shum,ani kisha deshir qe te jem pran teje...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:08 am

DIGJEM PER TY!

Me fal nje buzqeshje zemren mos ma lendo,
me thuaj dhe njeher te dua dhe fort me perqafo,
Z'dua ta di se cili je ,kjo zemer per ty po rreh,
ky sy per ty po qan,sepse dua te te kem prane,
Nese nje dite do behem hi,
ta dish se jam gjegur per ty...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:08 am

per dite e me shume po me mungon
per nate enderrat per ty nga gjumi me zgjojne
zemra shume po te kerkon
syri as kund nuk te shikon
nga do qe shkoj imazhi yt perpara me del

beje zemren gur dhe ngreje recetptorin zerin ta degjoj
se zeri yt i embel shum po me mungon...

look into my heart,
your name it whispers.
beholding our sacred love
Life seems now worth.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:08 am

Vetëm ti

Mos harro se vetëm ty të deshta në këtë bot
Mos harro se për ty mbremë su ndalën lot
Mos harro se pa ty gjdo gjë është e kot
Mos harro se të dua ma shumë se dje,sot.

Mos kujto edhe kur të thojnë se nuk jamë gjall
Mos harro se as guri s’kishte plasë më parë,
Më thuaj një her se kot nuk ishte krejt ky vajtim
Mos harro se ti je I vetmi lumturi në shpirtin timë…
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:09 am

Nuk prisja te gaboje aq shum por prap ti gabove
dhe premtimet e dhena shum shpejt i harrove,
shum shpejt mi ktheve krahet per mua nuk mendove
ne nje rrug ishim ti nuk me fole,sikur sme pe bere
dhe rrugen me shoqet vazhdove,sikur nje fjale te vetme sdalove,te me thoje te pakten qe me nuk te dua por ti vetem hesht
dhe kete se thua,dhe une me pak shpres vazhdoj te ec
nen veprimet e tua,ndoshta do vij nje dite do me thuash prap te dua
kaluan ditet dhe shpresa po tretet dhe une si dikur i vetem
po mbetem, ndaj ju lutem o njerez ne kete bote,mos ecni me pa drejtesi se shum te tjere do digjen ne vetmi, tani une me vone ndoshta
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:09 am

Vetem per ty do te shkruaj

-Dora ime sdo te ndalet
vetem per ty do te shkruaj
nje dite te vone do ta kuptosh
se per ty me zemer vuaj
Mergimtare je ne kete bote
shum larg je pa mua
syte per ty me pikojne lot
mos harro kudo qe je "Te Dua"
Te lutem kur te lexosh keto fjale
kupto se ketu eshte nje gje e vertete
kupto se per ty vuan shum nje djale
qe jeton i vetem pa dashuri ne jete
Shum larg te kam me kilometra,
Por ne zemer as me milimetra,
Asgje nuk dua prej teje,
Vetem te kem afer shum afer meje
Deshiroj te shof me sy
te mos digjem mall per ty
sikur te isha rreze hane
do te hy ne dhomen tende,
vetem ta dish se sa te DUA
sdo te jetojsh as 1 orë pa mua!
Dashuri e vertete ishe ti per mua
por asnjehere ne jete e shijuar
edhe pse kurr nuk te takova
ta dish se me zemer te kam dashurua …
Deri kur per ty do te mendoj
deri kur shpirti ty do te kujtoj
deri kur une i mjeri te duroj
deri ne fund te jetes zemra
ty do te dashuroj…
Mos e kupto kete si nje fjale te thjeshte
mos e kupto kete sikur tjeret thone
se kur te njoha menjehere te kam deshte
dhe do te vazhdoj te dua pergjithmone!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:09 am

Fati zi

Për njëri-tjetrin të prerë,
O zot ishim bërë,
Si s'u takuam njëherë,
Një jetë të tërë


Fatkatran të dy qëlluam,
Kupë e përmbysur,
Pse, o,zot, pse u takuam,
Tani në të ngrysur!?...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:10 am

» "Plage dashurie"


Gjendesh diku larg,
qe as vete s'mund ta paramndoj,
se kur do te kthehesh
fati do ta percaktoj.

Si mund te jetosh pa mua
kur te mundon vetmia
njeriu me gjysem shprese
kur i mungon dashuria.

Ndoshta ke gjetur dike
per ty te mposhtur vetmine
per te luftuar jeten
te kujtosh dashurine.

Te frenosh shpresen
e nje te riu ne lulezim
Zoti do te dhuroj
me te madhin denim

Ndoshta do te kthehesh
po ku ta di i shkreti
edhe nese vdes
nuk behet kijameti

Te gjitha qe i permenda
s'jan aq me rendesi
por desha ta sheroj
plagen per dashuri

****************************************************

TI ME THE HARROJ SYTE E MI
SE NUK KANE ME PAMJE NJERZORE,
TI ME THE HARROJ SYTE E MI SE ME TRISHTOJNE.
E UNE NUK DUA TI HARROJ;
I KAM DASHUR SYTE E TU EDHE PSE NUK
KAN PAS KURR SHIKIM NJERZOR.

VETEM SYTE E TU SONTE DUA TI
PUTH,E TI KTHEJ VITET PAS,VITET
QE TI KAM KUSHTUAR TY.

I DUA SYTE E TU DHE NUK TRISHTOHEM
TI SHIKOJ SIQ ME THUA TI,AS TASH E AS KURR,
SE E NJOH ATE SHIKIM.....
MOS ME THUAJ TI HARROJ....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   Sun May 01, 2011 7:10 am

trendafili i bardhe...

e keputa nje gonxhe trendafili te bardhe
ne agimin e nje dite pa shkelqim
dielli fshihej pas reve te zeza
dielli nuk leshonte me nxehtesi
nuk kishte ma force
nuk kishte ma jete
ishte shuar

si mund te çelte trendafili i bardhe?

e vendosa ne nje vazo te kristalte
ne dhomen time te vetmuar
ku diell ishte dashuria
ku drite ishte miresia

u magjepsa me lulezimin e trendafilit
me shkelqimin e petaleve te bardha
u mahnita nga kjo bukuri e rralle....

nuk shpresoja te lulezonte
nuk shpresoja te shkelqente
nuk shpresoja te rilindte...

lulezim i saj do te thoshte harrim i se kaluares
shkelqimi i saj ishte fillim i nje shprese
ne rilindjen e nje miqesie te madhe
qe asnjehere me nuk do keputet...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: <Eja Edhe Nje Her>   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

<Eja Edhe Nje Her>

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 7Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum