www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Toshiba del në në treg me Business-Laptopë të rinj

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
dj-lumii
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7684
Data regjis. : 04/11/2009
Age : 33
Location : Ki Menu Qi T'kom Dashuru Po Per Kit Sen Ki Mujt Veq Me Endrru

MesazhTitulli: Toshiba del në në treg me Business-Laptopë të rinj   Sat Jan 09, 2010 4:42 am

Modeli 15- inçësh Tecra A10-19M punon me Intel-Core-2-Duo procesorin P8700, 3 GByte RAM dhe 320 GByte hard-disk. Përkrah Wi-Fi, Gigabit-Ethernet dhe Bluetooth. Çmimi është 1350 Euro.

Toshiba ka zgjeruar serinë Tecra A10 të Business-Laptopëve edhe për një model të ri. Modeli 15- inçësh A10-19M me çmim prej afërsisht 1350 euro vjen me procesorë Core-2-Duo nga Inteli të shpejtë 2,53 GHz të tipit P8700, 3 GByte DDR2-800-RAM dhe hard-disk të madh 320 GByte.

Ky model përkrah Wi-Fi (802.11a/g/n), Gigabit-Ethernet, Bluetooth 2.1 me EDR, poashtu ka të integruar një kamerë 1.3 megapikselëshe dhe 3 USB-porte. Përmasat e këtij laptopi janë 36,1 x 26,5 x 3,9 cm ndërsa peshon 2,8 kilogram. Si sistem operativ në përdorim vjen Windows Vista Business Edition.Toshiba deri më 30 shtator 2009 ofron një "garancion të dyfishtë" për të gjitha A10-modelet, për të cilën konsumatorët duhet të lajmrohen brenda shtatë ditëve pas blerjes së tij. Nëse gjatë vitit të parë ndodh ndonjë defekt teknik i cili mbulohet nga garancioni i prodhuesit, atëherë pajisja jo vetëm që do të riparohet dhe zëvendësohet por gjithashtu do t'i kthehen paratë e blerjes konsumatorit.Përveç modelit A10, Toshiba poashtu ka prezantuar edhe dy Tecra-M10 modele të reja. Këta laptopë 14- inçësh përdorin procesorët Core-2-Duo nga Inteli T9550 (2,66 GHz), përkatësisht P8600 (2,4 GHz). Këto modele të reja do kushtojnë 1150 (M10-194) dhe 1750 (M10-169).Poashtu do ketë variante të reja të 15-inç-serisë Satellite Pro L300 dhe S300 si dhe serisë 17-inç Satellite Pro L300. Çmimet për këto modele do sillen nga 550 deri në 800 Euro.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.com
 

Toshiba del në në treg me Business-Laptopë të rinj

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum