www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Dy laptope ne linjen e re te Lenovo

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Rozana
Anëtar
Anëtar
avatar

Numri i postimeve : 188
Data regjis. : 22/06/2010

MesazhTitulli: Dy laptope ne linjen e re te Lenovo   Tue Jun 22, 2010 2:42 am

Lenovo ka paraqitur dy laptopë në linjën e re ThinkPad L. Laptopët vijnë me diagonale të ekraneve 14 e 15 inç.

Me rastin e përpunimit të laptopëve prodhuesi është përkujdesur që të ofrojë qëndrueshmëri të vet kompjuterëve, ashtu edhe baterisë. Veç që ofron qëndrueshmëri më të madhe në goditje, shtëpiza e laptopëve është rezistuese edhe ndaj dridhjeve dhe lagështisë, derisa kohëzgjatja e baterisë është deklaruar në tetë orë punë. Pesha e modelit më të vogël L412 është 2.31 kilogramë, derisa ai më i madh, me shenjën dalluese L512, peshon 2.58 kilogramë.

Veç kësaj, prodhuesi mund të lavdërohet edhe për faktin se laptopët janë përgatitur nga 30 për qind të materialeve të ricikluara, e krahasuar me modelet më të hershme ThinkPad këta janë 40% më efikas nga pikëpamja energjetike.

Çmimi fillestar i laptopëve në SHBA është 650 dollarë, e në përzgjedhje janë një varg i gjerë komponentësh
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Dy laptope ne linjen e re te Lenovo

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum