www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Chrome rritet, Internet Explorer bie

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Chrome rritet, Internet Explorer bie   Thu Nov 04, 2010 11:57 pm

Në tregun e shfletuesve të internetit në tetor janë vazhduar trendet e mëhershme të cilat tregojnë për rritjen e shpejt të Chrome në dëm të Internet Explorerit.

Sipas të dhënave statistikore të cilat i ka grumbulluar kompania Net Applications në tetor kanë vazhduar trendet e mëhershme në tregun e shfletuesve të internetit.

Kështu, Chrome vazhdon të rritet shpejt dhe atë kryesisht në dëm të Internet Explorerit, përderisa Firefox, Safari e Opera praktikisht nuk ndryshojnë pjesëmarrjen e tyre në treg.

Internet Explorer edhe më tutje është shfletuesi bindshëm udhëheqës i internetit, mirëpo pjesëmarrja e tij ka rënë nga 59.7% në shtator, në 59.3% në tetor. Në vendin e dytë është Firefox i cili ka rënë lehtazi nga 23 në 22. 9%, përderisa Chrome në të tretin ka shënuar rritje nga 8 në 8.5%. Safari është në vendin e katër me 5.3% të pjesëmarrjes e cila praktikisht nuk ka ndryshuar krahasuar me shtatorin, gjersa Opera ka shënuar rënie nga 2.4 në 2.3% të pjesëmarrjes.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Re: Chrome rritet, Internet Explorer bie   Fri Nov 05, 2010 1:22 am

me e mira Chrome :)

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
avatar

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Chrome rritet, Internet Explorer bie   Fri Nov 05, 2010 2:35 am

po edhe une e kom ndrrue tash chrome
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Re: Chrome rritet, Internet Explorer bie   Fri Nov 05, 2010 2:43 am

un hala me internet explorent

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
Edoni
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 9966
Data regjis. : 24/12/2009
Age : 30
Location : Ku bon knusi Vo :P

MesazhTitulli: Re: Chrome rritet, Internet Explorer bie   Fri Nov 05, 2010 2:58 am

o0o0 bodihav brese si me Operrrr nukaaa pur gjithqka oshttttt hale sja dini vleren ju operes sikur une :P:D
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Re: Chrome rritet, Internet Explorer bie   Fri Nov 05, 2010 4:27 am

Edoni shkruajti:
o0o0 bodihav brese si me Operrrr nukaaa pur gjithqka oshttttt hale sja dini vleren ju operes sikur une :P:D

A muj me e gjet Opera Portable najkun ?Se po m bohen shum me i instalu

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
Edoni
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 9966
Data regjis. : 24/12/2009
Age : 30
Location : Ku bon knusi Vo :P

MesazhTitulli: Re: Chrome rritet, Internet Explorer bie   Fri Nov 05, 2010 7:39 am

lola shkruajti:
Edoni shkruajti:
o0o0 bodihav brese si me Operrrr nukaaa pur gjithqka oshttttt hale sja dini vleren ju operes sikur une :P:D

A muj me e gjet Opera Portable najkun ?Se po m bohen shum me i instalu


edhe mos me mujt me gjet e bajm pur tye qyy haha le qe e bajm operen po pak me than ti boma edhe kosoven Portable se po du me shti en USB e me trus en gjep e bajm :P a et kem 1-sh ktu ajoee
shkarkoje ktu 2shared.com/file/Q9zfdkHG/Opera_Portable.html
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Chrome rritet, Internet Explorer bie   Fri Nov 05, 2010 8:17 am

edhe une me internet explorer hala jom
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Edoni
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 9966
Data regjis. : 24/12/2009
Age : 30
Location : Ku bon knusi Vo :P

MesazhTitulli: Re: Chrome rritet, Internet Explorer bie   Fri Nov 05, 2010 10:17 am
ee Bana ni test Prej 4 Browserav em Dul Opera ma e mira :P:D
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Re: Chrome rritet, Internet Explorer bie   Fri Nov 05, 2010 5:41 pm

Internet Explorer me i lodhti osht .mir e paske dokumentu Edon ,edhe Chrome osht e mir qato e perdori gjithmon ,veq ta provoj edhe qet Opera :)


_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Re: Chrome rritet, Internet Explorer bie   Fri Nov 05, 2010 6:27 pm

Vertet qenka shum e shpejt dhe paska shum opsione.Ju kisha rekomandu me e marr edhe tjeret se po ja vlejke ,sidomos per FB ish super :)

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Chrome rritet, Internet Explorer bie   Fri Nov 05, 2010 9:50 pm

lola shkruajti:
Vertet qenka shum e shpejt dhe paska shum opsione.Ju kisha rekomandu me e marr edhe tjeret se po ja vlejke ,sidomos per FB ish super :)
ku shkarkove ti oj Lola Operen
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Edoni
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 9966
Data regjis. : 24/12/2009
Age : 30
Location : Ku bon knusi Vo :P

MesazhTitulli: Re: Chrome rritet, Internet Explorer bie   Sat Nov 06, 2010 2:57 am

Medina Munesh me shkarku ne Web-in Zyrtar http://www.opera.com/ ose portabel shkarkoje ne 2shared.com/file/Q9zfdkHG/Opera_Portable.html Met miraa

p.s Lola ka edhe hale ma te mira prej sajna veq sja din hale vleren :P xD
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Re: Chrome rritet, Internet Explorer bie   Sun Nov 07, 2010 10:06 pm

Edoni shkruajti:
Medina Munesh me shkarku ne Web-in Zyrtar http://www.opera.com/ ose portabel shkarkoje ne 2shared.com/file/Q9zfdkHG/Opera_Portable.html Met miraa

p.s Lola ka edhe hale ma te mira prej sajna veq sja din hale vleren :P xD

hala se kom eksploru mir hauhauh
Medina merre qeto portable ma mir :)

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Chrome rritet, Internet Explorer bie   Sun Nov 07, 2010 10:42 pm

walla Edon talent je kurr ska me ndrru Opern ma ky po fluturojka se em plaske eksplorer shumm i mir ky
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Chrome rritet, Internet Explorer bie   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Chrome rritet, Internet Explorer bie

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum