www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 KE-ja shtyn vendimin për kandidaturën e Shqipërisë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: KE-ja shtyn vendimin për kandidaturën e Shqipërisë    Fri Nov 05, 2010 4:17 amBruksel, 4 nëntor - Raporti i progresit i Bashkimit Evropian për Shqipërinë do të fokusohet tek situata konfliktuale politike në vend.

“Efikasiteti dhe stabiliteti i institucioneve demokratike nuk është në shkallën e duhur. Institucionet parlamentare dhe procedurat nuk funksionojnë si duhet”, thuhet në raport. Bazuar në këto vlerësime marrja e statusit të vendit kandidat për Shqipërinë do të shtyhet për një periudhë tjetër.

Raporti do të publikohet më 9 nëntor.

Sipas këtij raporti, Kroacia është në fazën finale të bisedimeve për anëtarësim në BE, por Turqia dhe vendet e tjera duhet të realizojnë më shumë reforma, të luftojnë krimin dhe të mbrojnë lirinë e mediave, thuhet në raportin vjetor të progresit. Mirëpo, as për Kroacinë KE-ja nuk ka dhënë ndonjë datë të saktë për përfundimin e bisedimeve për anëtarësimin e këtij vendi në BE.

I njëjti dokument vlerëson Serbinë për përpjekjet e fundit për të përmirësuar marrëdhëniet me Kosovën. Raporti kërkon nga qeveria serbe të përmirësojë bashkëpunimin tregtar me Kosovën dhe përsërit kërkesën ndaj Beogradit që të tregojë më shumë angazhim në kapjen e të akuzuarve për krime lufte.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

KE-ja shtyn vendimin për kandidaturën e Shqipërisë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum