www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 <<Poezi Vetem Per Ty >>

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Wed Dec 01, 2010 11:37 pm

First topic message reminder :

Disa Poezi Per Ty.....


Edituar për herë të fundit nga Medina në Tue Dec 07, 2010 5:40 am, edituar 2 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:49 pm

E dua nje djale
ai eshte ne mergim
un ate e dua
me sum se shpirtin tim
e pres qe te kthehet
e pres me padurim,
gjith jeten do ta pres
shpirrtin tim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:50 pm

Kur te vdes ju lutem mos me vajtoni
lule mbi varrin mos ma çoni
se do te vdes ne nostalgji
duke kënduar keng per vetmi,
perse mbeta ne vetmi
asgje per mua nuk eshet kënaqesi
pse ti shkon e me le ne vetmi,
ne ket moment te qet hëna ne qiell
ndriçon mua nje breng e madhe
zemren ma copton…….
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:50 pm

Zemren ma more dhe u largove pa fjal
por nje dite do ta kupetosh se me ke dashur
por do jete von e un do jem e vdekur
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:50 pm

A Thu Ndoj Herë Ti Ke Menduar,
Edhe Sa Të Tjera Ke Me I Tradhtuar,
Se Për Të Gjitha Ke me U Penduar,
Pusho Një Herë Dhe Ndalu Vet,
Mos Të Duket Vetja Sikur Mbret…

DjEmT JaN HaJnA Që Ta VjEdHiN JeTëN
E Më Në FuNd Të ThOjN TuNg Se E KaM TjEtRëN..

Dashurija asht si Temperatura,
Asht e Bukur si Natura,
Sa rritet e sa Ulet,
Dikush Fiton e dikush n´gulet,

Ik ,mos më mërzit ,më
Ik ,largohu ,përgjithmonë .
Nuk jam pjesë rezervë ,që
kur të duash të më rezervosh

Nese e do tjetren shko un nuk te ndal
nese te kam penguar te lutem me fal…

Kurr Mos E Pyt Djalin Se Sa Te Dashuron,
Se Aj Qe Te Dashuron Vet Te Tregon..!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:50 pm

E perlotur e fyer me zemren e copetuar
dashuri e paster sonte per ty vuaj
krenare e shqyer shpirt e sakatuar
loti sdo pushoje me dite me muaj

lotet qe un derdhi ty ne shpirt ste prekun
vaji e shpirtit tim per ty eshte nje loje
lulet mbi zemren time te fyer te vdekun
shpirti im i vogel me vrau me thermoj

hapu varri im i ndjenjave te mia
digju shpirti im nga flaket e dashurise
aj kurr sme ka dashte po me vret vetmia
jeta ime e shuar nga hiri i padrejtesise

shkretetire pafund pa ty me duket jeta
qofsh i lumtur shpirt mbi vajin e shpirtit tim
plage e zemres time duke qare une mbeta
vdekja mu afrua jeta ska kuptim…
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:50 pm

Kan kaluar dit e net qe un po jetoi vet ne kit gurbet e nga ti ni lajm e pres para se te ndrroi jet.shpresoi qe te takohim ne at bot e qqe te tregoi sa sa shum te kam dasht edhe te tregoi se faj per ndarje un skam pas…te kam kerku po ste kam gjet athua athua cila rrug do te na bashkoi pra ty dhe mu un sjetoi dot pa ty jeta im kot ekan familja kot e kan gjdo njeri te dua besom.kthehu mos me ler se neser ndoshta mund te vdes ndoshta qyqja me knon mbi varr kthehu ktheu.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:50 pm

am shumê e sêmur e di qê do vdes,
sepse mê Tradhetoi njê Djal i pa Besê,

Ai mê Tradhetoi dhe me tjetrên shkoi dhe jeta ime ateher pêrfundoi,

kur tê vdes ju lutem mos mê mbuloni me dhe se jam vajz shum e re,

njê fotografi mbi varr tê ma vêndoni qê kur tê kaloni tê mê shikoni
dhe tê mê kujtoni
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:51 pm

Dy pika loti më rrodhën nga sytë,
e mbi letrën që po shkruaja ranë!
Thellë më tronditën në shpirtë,
e shpejtë nga letra u thanë!

Mbi fjalën ku qe shkruar ” Të dua”,
pikat e lotit tim ranë!
U tretën mbi bojën e shkruar,
ku një shenjë të vogël lanë!

Pra me bojë edhe me lotë,
t’i shkruajta ty këto fjalë!
Nga këtu larg ku s’të shoh dot,
e ku të kujtoj me shumë mall!

U bënë kohë që jam larguar,
e në zemër vazhdoj të të mbajë!
Ndoshta edhe ndjehesh e lënduar,
por të lutem më beso se unë s’kam faj!

Kur letrën t’i ta marrësh,
të lutem lexoje në vetmi!
Ndërsa lotët që do të derdhësh,
mos të t’i shohë njeri!…
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:51 pm

ENDRRAT E ZEMRES I SHKROVA NE MUR
DESHIRAT E MIA I SHKROVA NE DRUNJ
NE GJETHET E PEMEVE E SHKROVA ”TE DUA”
KJO ESHTE PJESA IME E TI ”CFAR THUA”??

DITEN KUR KOSTUMIN E DHENDERRISE TA VESHESH
E TE JESH DUKE U MARTUAR
DIJE SE NE NJE CEP E STRUKUR
DO RRI DUKE TE SHIKUAR.
TI NJE GOTE DO KESH PERPARA ME VERE A RAKI
DHE UN DO NGRE NJE DOLLI
ME GOTE TE MBUSHUR NGA LOTET E MI.
UNE ATE DITE DO TI FSHIJ LOTET
DO TA FSHEH DHE KETE TRISHTIM
DO TE UROJ BALLE PERBALLE:
“U TRASHEGOFSH, SHPIRTI IM”
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:51 pm

Lermeni te qaj...

Lermëni të qajë mbi humnerat e jetës
Ta nxjerr shpirtin e ta përplas atje,
Për trishtimin e mallkuar që shpirtin
Ma ka venitur
Lermëni të qajë mbi c`do krijese të kësaj bote
Që janë taman si hije e jo krijesa njerzore!
lermëni të qajë të thërras pa pushim
o njerëz dëgjojeni vetëm pak shpirtin tim
Lermëni të qajë atje tej e vetmuar
që kur c`do gjëje ti vije fundi
të qeshë pa pushuar…

**********
Nese Per Mua Menjda Ste Hiqet Nese Per Mua Zemra Fllak Te Digjet At’her
Eja Edhe Me Thuaj…. Vetem Ti Egziston Per Mua

**********
Nuk jam nga ato qe qajn e vajtojn,por jam nga ato qe per dashuri luftojn…
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:57 pm

Ëndrrat ne fund te fundit ç’jane? Jan thjesht nje prone qe i ka gjithkush, por jo endrra dosido..Esht endrra e nje zemre qe po lufton per dicka..qe ta mbroje te vetmen arsye qe te mban gjall.ke do thuash ti? ësht DASHURIA. Ëndrra e perjetshme.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:57 pm

YT E MI JAN MBSUHUR ME LOT
SE TY STE SHOHIN DOT
ZEMRA IME PIKON GJAK
SE TY TE KA LARG
I LUTEM ZOTIT TE TAKOJ
SE VETEM TY TE DASHUROJ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:57 pm

Mbi varrin tim nje lule po mbin
esht trendafil i kuq simbolizon dashurin
ti eja kur te celi ne pranver.eja pran dhe puthe njeher
mos ki frik nuk te shpoj me gjemba
nuk lendoj dashurin qe dikur ne zemer e gdhenda
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:58 pm

Je si zemer je si shpirt
je si yll je si drit
je i mir je si naqe
ty te puth ne faqe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:58 pm

os mendo tia tregoni rrugen dashuris,se nese jeni te drejte ua tregon vete.Kur dashuria ua ben me shenje ndiqeni edhe ne qofte se rruga eshte e veshtir.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:58 pm

Skam fjal qe te genjej veten
se ty te humba per gjith jeten
dikur ti padeshir me pate then
LAMTUMIR
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:58 pm

E dua
ti fali shikimin tim,
boten time, universin,
ti besoj timin gezim,
ti fali enderren, sekretin,
e dua dhe nuk mund te mos e dua,
me zemer me shpirt teresisht,
e dua
tmerresisht…..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:58 pm

Dashuri e shkrete ,
ti nuk je e vertet ,
se shum femra shqiptare,
per Ty kan humb jete!

Ti gjithcka je por jo Dashuri,
i len femrat shqiptare ne vetmi,
jeten femrave va u shkatron,
Ty per jet e per gjithmon!

Dashuri te vertet nuk ka ne Bote,
ndegjoni keto fjal qe ju them dot,
dashuri e vertet Ty ta humb jeten ,
si Romeo per Zhulijeten!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:58 pm

Dashuria është një libër
Libri është një novelë
novelë është një përrallë zanash
Dhe historia është një gënjeshtër.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 9:59 pm

e jeshe vajze eshte veshtire qdo zemer e poshter te thot lamtumir…

Sa shume te deshta o moj dashuri por kurr nuk mendova se me del tradhti…

Sdi a e Ke Wrejt Qe Qdo Kufi e Ke Kalu Po un Wet Pasna Faj Qe Kaq Shum T’pasna Duru…

Ku Je Ti Qe NuK Po Te ShOh Qka Ke VeShUr Qe NuK Po Te NjOh EmRiN TiM NgA ZeMrA E HoQe PeR Se GjAlLi FlAk Me Doxhe…

Kurr mos të qesht zemra nëse e don tjetrën! Syt kurr mos tu qelshin nëse e shikon tjetrën!
Tu thafshin buzët nëse e puth tjetrën! Të zaft gjuha nëse i thu tjetrës ” TË DUA…

Ich schlisse die augen und treum von tir und stell mir vor tu ligst neben mir ich spüre dich
du spürst mich und sage ganz leise ich will nur dich…

Ste du me letra ste du me rrena por te du nga shpirti dhe zemra…

Sikur qielli te ish leter
dhe deti te ishte boj,
nuk do shkruja asgje tjeter,
veq se ty te dashuroj,
e di qe sje per mua
po deshta te them TE DuA…
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 10:00 pm

Një mijë poezi do ti shkruaj për ty ,por asnjëra s’bënë punë ,që të kthehesh tek unë,
mollë e ndaluar, e ndaluar për ne, qenka dashuria jonë, që u mbulua me dhe!!

Merre zemren time të shkret mbyte me durë tua pastaj knaqu në këtë botë se më s’të them të dua!
Se kjo zemër veç për ty ka rrah dikur, por ti këtë se kuptove kurrë!!

Çdo ditë po vdes nga pak, se dhemjen e kam afër e ty të kam larg. Kam prit e nuk ke ardhë …
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 10:00 pm

ua te te them te dua
Por ti sme degjon
Dua te tregoj se çfar
Je per Mua Por ti Nuk
E Kupton Dua te kerkoj
Te falur Por ti se Pranon
Sdua te kerkoj ndarje
Por ti Kete Po kerkon…

Shyqyr që shkove
e qafen e thefsh
syt mos ti pafsha
e kurrë mos u kthefsh…
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 10:00 pm

Para deres sime kisha lene nje leter: “TE DUA VEC TY” s`mund te dua tjeter.Pse pra gabove kur me deshe aq shum,tjetren e lejove te ndaj nga un…Tani e kam gjetur dike qe me do,te lutem ti pa mua mesohu te jetosh,pranoe o shpirt se e HUAJA JAM sjam me “lulja jote”pranoe se u ndam.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 10:00 pm

Ndonjëherë ju duhet që njerëzit të shohin më thellë në sy kështu që ju mund të shihni se sa asshole
prapa syve të tillë bukur
mund të fshehin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   Sun Dec 26, 2010 10:00 pm

-Per netet e errëta ti je DRIT,per jeten time ti je SHPIRT,per zemren time ti je GJAK, pa ty smund te jetoj ASPAK”.
»-(¯¥¯)-» тє ∂υα ѕнυмм «-(¯¥¯)-«
Dashuria esht mall qe importohet nga turqia dhe nuk ka garancion nga rinia…
Sha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: <<Poezi Vetem Per Ty >>   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

<<Poezi Vetem Per Ty >>

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 5 e 12Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizCreate a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblog.com
YlliehanaForum