www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 Mir_se10
www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 Mir_se10
www.ylliehana.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.ylliehana.biz


 
PortaliForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Tregime per dashurine....

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 36
Location : No Active....

Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Tregime per dashurine....   Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 EmptyMon Dec 28, 2009 6:12 am

First topic message reminder :

shkruani tregimete e dashurise apo nje histuri dashurie qe ju kujtohete...
Mbrapsht në krye Shko poshtë

AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 36
Location : No Active....

Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Tregime per dashurine....   Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 EmptyWed Dec 30, 2009 11:03 pm

TI NUK MUND TE ME URRESH....

Ti nuk mund te me urresh kurr,sepse Engjejt nuk urrrejne,ato vetem mbrojne.Do ishte e kote te provosh te me urresh mua sepse urrejtja jote do te kthehet ne dashuri dhe dashuria jote ne mbrojtje per mua...
Ti nuk mund te me urresh sepse tashme un jam pjese e jetes tende,jam cope e zemres tende.Te me urresh mua do te thote te urresh vetveten.
Sa here qe ti vuan une vuaj bashke me ty,sa here qe merr fryme un marr fryme bashke me ty,sa here qe ti qesh un qesh bashke me ty.Sa here qe ti me urren un te adhuroj.
Te dhashe zemren time qe te jete me ty ne cdo hap te jetes tende.
Te solla prane engjejt e mi per te qendruar perjetesisht me ty ne ditet bukura e te veshtira.
E di qe nuk mund te me urresh edhe pse ke deshire edhe pse do te me harrosh nuk mundesh sepse un jam gjithmon me ty jashte dhe brenda teje.
Edhe pse nuk te kam prekur kurre e ndjej qe jam Brenda teje,ne nje vend te vogel ne fund te zemres tende.
Sa here qe ti me kujton mua ti vuan,ti do qe te flesh por nuk mundesh sepse imazhi im te mundon,do te me kesh prane dhe sa here ti e kerkon kete un jam aty me ty....
Une vuaj njesoj si ty vetem se nuk qaj,ne keto momente po degjoj te njejten kenge qe po degjon ti por vetem me nje ndryshim,ti tani po qan kurse un jo.Brenda ne lotet e tu jam une.Ti je nje pike loti dhe prandaj une nuk qaj sepse kam frike se mos te te humbas.Dhe keshtu mbaj gjithcka Brenda meje.Dhe kjo me ben te vuaj akoma me shum.Une linda per ty edhe pse kete e kuptova pas shum kohesh.
Linda per te te bere te lumtur,kurse ti per te me bere te vuaj.Jam e bindur qe ne keto momente po qan,po Brenda ketyre loteve jam une,ti me sheh ne enderr ndersa un s`do te enderroj kurre sepse endrra ime fillon kur flas me ty.
Te jesh e bindur per dicka::::
JE PJESA ME E BUKUR E JETES TIME,ndersa un personazhi negativ i librit tend...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 36
Location : No Active....

Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Tregime per dashurine....   Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 EmptyWed Dec 30, 2009 11:03 pm

Kete leter e shkruaj per ty ''YLLI IM'',
Me fjalet qe rrjedhin nga zemra dhe shpirti im!
Ku ti gjel fjalet me te mira per ty??
S'ka fjale qe te pershkruajne ate qe ndjej per ty,
por do te mundohem ti gjej thelle ne zemren time!!!!

Prej momentit te pare qe te njoha ndjeva nje lloj simpatie ndaj teje,
por kurre s'kisha menduar se do te ishim me teper se shoke.
Fillove ngadale te hyje ne zemren time,ne endrrat e mia,ne boten time,u bere pjese e botes time!
Ne fillim nuk deshta qe ti te hysh ne zemren time,por e kuptova se me te vertete kam nevoje per nje njeri si ty...
Tek ti gjeta veten dhee kuptova misterin e quajtur ''DASHURI''.
Kete qe ndjej per ty se kisha ndjere kurre me pare.
Ne pranine tende ndihesha e persosur,dhe asgje s'me mungonte,
castet qe i kam kaluar me ty do te mbeten thesari me i cmuar i kujtimeve te mia!
Ti je kujtesa e vecante e jetes time...

TY DO TE TE DUA GJITHMONE,SHPIRTI IM!
S'DO TE TE HARROJ KURRE!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 36
Location : No Active....

Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Tregime per dashurine....   Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 EmptyWed Dec 30, 2009 11:03 pm

tek ti pata fatin tjua ndjej me verte kuptimin termave ; DASHURI , adhurim , gezim , xhelozi deri ne obsesion , krenari , pjese e dikujt e e lumtur per kete ,. do me falesh qe prej meje morre aq pak po nuk i vej faj vetes as ty se nuk e kishim ne ne dor, jan rrethanat qe na detyronin te devijonim nga ajo qe ishte aq e bukur , sinqerisht te kam pas perkrah te kam gezuar shijuar , te kam dasht ne cdo gje tenden , po ajo dashuri te vret kur e di qe e ke per dike qe smund ta kesh e sflas per fasada po per ate qe na priste ne,ate qe doja un e ate qe doje ti, ate qe na takonte,
ndihem me fat e ne faj qe guxova te te kem ,
ne kaq kohe bashke e pas gjith atyre zenjeve e ndarje , vertet vec sot kuptova qe te kam humbur e qe sduhej te te kisha pasur kurr , ia bera vetes kete.
sdi me fjal me te shpjegu ndjesin e perditshme qe te kisha , tani cdo gje ehste ndryshe , kur ishe ti ,isha un e qet e mire ,tani jam vec une. e kshu duhej e do shkonte kjo puna jone,
mundohem mos te behem nostalgjike po smund mos te me kujtohet qofte edhe nje perqafim me ty e mos te ndihem bosh . per mos te folur per cdo gje tjeter qe kaluam , te dua vertet e me mungon e me dhemb ne shpirt qe ste kam, sdo mundem me te harru duke te kujtu te kqiat se ste shof te tilla , je teper i mire per te te marr inat , do te harroj duke te te dashur .
mund te jepja shum vec symbyllur te te prekja vec pak buzen, ate buz qe e ndjeja timen e qe mdha puthje qe as ne fantazit me te arrira sdoi kisha imagjinu , te merrja vec pak nga fryma jote e sdodoja tjeter ,
ishe perfekt e me behet qejfi qe te till egzistojne , jam e lumtur per ty e zoti e di sa te mira ti deshiroj , me admirim te kujtoj si pjesen time e ashtu do te shoqeroj ne mungese edhe kur ndjenjat te ken ikur e kur te jemi me dike tjeter ose dhe vetem , se ke iden sa me mungon , se ke iden sa me vret kjo mungese e sa therese ehste ta ndjesh qe sdo te kem me kurre . vuaj dhe jam e lumtur njekohsisht ,jam e lumtur per cdo shikim tendin qe pata ,per cdo batute e shaka tonen ,per ndjesit kur benim dashuri , per ate dashuri qe pata e qe me verte vjen vetem nje here ne jete se je i vetem , unik .
dua ta dish qe tek un do gjesh njeriun qe per ty ka respekt me shum se per cdokend tjeter , do vij dita kur mos te me bej keq te te shof e do interesohem per ty e do te kerkoj thjesht per te ditur si je e si ecen e te me behet qejfi .
nderkohe zemer koken lart e sdua te merzitesh , dua te jesh i qeshur e mire me veten se je ne rrugen e duhur ,kur te te kujtohem mendo se aty jam ,jam mire , bashkeudhetare ne korsi te ndryshme e per cdo gje do me kesh gati ,
jetoje jeten si askush tjeter e ashtu sic vec ti di ta jetosh , shfrytezo cdo moment per te marre kenaqesi e per te qen i lumtur se e meriton.
me zemer ke gjith urimet e mundshme prej meje , me dhimbje ta puth syrin e te them te dua per te fundit here
shendet fat e lumturi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 36
Location : No Active....

Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Tregime per dashurine....   Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 EmptyWed Dec 30, 2009 11:04 pm

ZEMER Ke pyetur ndonjeher perse po te shkuaj ketu...?
Por...degjo,dua qe te gjithe ta marrin vesh ate qe une, ndiej
per ty!! Jam ketu sepse u be kohe qe je ne mendjen time,
je mendimi im i vetem, askush nuk mund te te largoje nga
mendja ime!! Je deshira ime qe nuk resht se menduari,rrezikoj
me vdekje...e di si do te te pergjigjem?? Perse duhet te resht
se menduari jeten time, personi e cila cdo dite e ben zemren
time te rrahe,perse duhet te resht se menduari ate djal aq te
bukur, te embel, dhe te rendesishem per mua?!! E di perse??
Sepse je ti aje qe me ben te ndjej emocione te mrekullueshme,
gje qe se ka bere ndonje tjeter deri tani. Fale teje zbulova dashurine,
faleminderit zemra ime qe me jep cdo dite, cdo gje qe vetem ti
di te me japesh...shpresoj te mos kaloj vetem vite me ty, por
te gjithe jeten time!! Je personi me i mrekullueshem qe kam njohur...
Te Dua...me shume se jeten time! Shpresoj qe kjo te mos jete
vetem nje enderr e imja, por...endrra e te dyve!! Te dua.ZEMER
Te Dua me shume se cdo gje ne Bote...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 36
Location : No Active....

Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Tregime per dashurine....   Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 EmptyWed Dec 30, 2009 11:04 pm

Per ty kuptimi jetes..{ZEMER}

Bie shi jashte ben shume ftohte por per cudi nuk e ndjej sepse prania jote me ngroh me mbush me gezim me ben qe te jem gjalle...hyre shume papritur ne jeten time....nuk e di as vete si dhe pse hyre nuk e dija se do te te doja apo se do ndjeja ndonjehere per ty nje gje te tille...por ja qe ditet kalojne dhe une lidhem cdo cast e me shum me ty...deri sa po behesh pjese e pandashme e jetes time
deri sa pa ty nuk mund te rri dhe keshtu ditet kalon duke te dashur ty..faleminderit per keto dite te bukura..faleminderit per ate qe je...faleminderit per cdo moment dhe kohe qe kalon me mua...faleminderit sepse sa here te shikoj gjithcka ka nje kuptim...faleminderit qe me bene te ndjehem mire...faleminderit qe me bene te ndjehem e sigurt dhe e rendeshishme...faleminderit qe me bene te qesh...faleminderit qe je imi.. faleminderit qe rri me mua...faleminderit qe me duron...faleminderit qe je kaq fantastike...faleminderit qe me bene te lumtur...faleminderit qe me ben te jetoj kete dashuri me sy te hapur...faleminderit qe me do....faleminderit qe hyre ne jeten time...ndoshta mendohet se ne kete moshe nuk e dime ceshte dashuria po a mund te me tregoje dikush emrin e kesaj ndjenje qe ndjej per ty ti qe me ben zemren te rrah me shpejt dhe me ngadale njekohsisht me vjen keq qe nuk je afer meje qe te tregoj sa shume te dua se do te pres e se mezi pres qe te me shterndosh ne krahet e tu e me ne fund te jemi ne te dy e jam i gatshme te pres e te tregoj kuptimin e fjales dashuri ....TE DUA SHUME. ZEMER.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 36
Location : No Active....

Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Tregime per dashurine....   Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 EmptyWed Dec 30, 2009 11:05 pm

MALLI

Dite e bukur... Dielli ngroh sikur ate dite kur te kisha pran vetes.Mungesa jote me keput shpirtin,mundohem kot te fshi lotet qe derdhi per ty nga malli i tepert po eshte e veshtire sepse nuk mund te ja arrij dot te fshehi lotet.Gjithqka me mundin dhe jane me te fort se vet une.Kalon cdo ditte dhe une nuk mund te ndalem dhe te mos mendoje per ty pasi qe ke rrembyer zemren time dhe nuk e leshon dot duke e shtreguar aq fuqishem dhe me bejne te ndihem aq e dobet sa nuk munde te luftoje kunder kesaj.Mbremja ofrohet,mengjesi agon dhe une e zhgenjyer si cdo here pres te kem afer dhe te shuaj mallin e tepert qe kom per ty,mirpo pritja ime shtohet cdo here e me shume pasi qe te kom shume larg vetes time dhe vetem fotgrafia dhe kujtimet e bukura me bene te te ndjej me afer duke larguar sadopak mallin.Nuk e di a dashuron ndokush aq shume sa une kete rast.Nganjehere mendoj se do cmendem duke te menduar cdo minut ty,por prap ndalem dhe mendoj se askush ne kete Bote s'cmendet nese dashuron marrezisht nje person.Nje kohe te shkurter jom me ty pastaj vjen nje moment qe duhet te largohesh dhe te mos te shoh nje kohe te gjate.Kjo gje me mbyt dhe me shkaterron,me ben te vuaj aq shume dhe nuk me lë te qete.E vetmuar jom pa ty,e rraskapitur dhe e lodhur nga pritja.Malli me mbyt kur s'te shoh fytyren tende te bukur qe me ben te ndihem e fuqishme,me mungojn puthjet aq pasionante ledhatimet e tua dhe qendrimi me ty.Do vazhdoj te pres te te dua dhe me mall e lot ne sy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 36
Location : No Active....

Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Tregime per dashurine....   Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 EmptyWed Dec 30, 2009 11:05 pm

Pse Te dua

Kalojne dite muaj jave dhe vitet dhe une ende Te dua.Shpesh bej pyetje vetes pse te dua aq shume kur ndonjhere nuk meriton dashurine time.Je strukur ne zemren time dhe veshtire te te largoj nga aty pasi qe me kthetrat e tua nuk e leshon dot.Jom e lumtur qe te kom mirpo te njeten kohe dhe te urrej.Jom bo si nje magnet pas teje dhe nuk mundem te terhiqem leht.Nuk mundem te i rezistoj dashurise qe kom per ty.Je nje engjull per mua,me ke bo per vete dhe nuk me lejon te ike nga ty edhe nese une dua.Asnjehere nuk kom dashuruar aq shume sikur tani,vertet dashuria pas teje me ka bo qe te humbas veten dhe te mos mendoj asgje tjeter pos teje.Te dua dhe gjithmon do te dua.Edhe nese nje dite do te vdes dashurine qe kom ndaj teje do ta marr me vete duke te treguar se edhe ne boten tjeter do te dua vetem ty dhe askend tjeter.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 36
Location : No Active....

Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Tregime per dashurine....   Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 EmptyWed Dec 30, 2009 11:05 pm

Per ty po derdhi lotë

Nuk po te shkruaj per te te thene se te dua shume,jo as per te t'thene
se per ty po derdh lot ne keto momente , ajo qe sot me shtyn te
shkruaj eshte malli qe kam per ty ,vertet ne keto momente po ndjej
mall , edhe perse nuk kam ndjenje dashurie...!!! mallin e
respektoj, respekti per ty eshte e vetmja qe me ka mbetur brenda
meje dhe nuk po dua ta zhduk, dhe malli ne keto momente nuk po me
ler vertet te qete, sot me erdhen ne mendje kujtimet dhe endrrat qe
thelle i kam varrosur ne shpirt, ato miliona endrrat qe vertete kane
kohe qe kane filluar te treten , por sot vetem malli po me shtyn te
t'shkruaj me ben qe te bashkoj edhe nje here si nje mikeshe te vjeter qe
kurre nuk arrita t'ia hap vertet zemren ,
e vetmja ndjenje qe vertet per ty nuk e kam shuar eshte respekti, po
sot... kjo ndjenja po me con ne mallin qe kam per ty , malli qe kam
per ty t'pare dhe te t'shtrengoj nje here fort pas vetes ,dhe te
ulem me ty ne nje tavoline kafeneje si nuk do kur dhe te bej
muhabet per kohen kur nuk kemi folur ne telefon...?, dhe per te kaluar
disa caste te bukura bashke thjeshte si miq te vjeter,
Dhe ndersa u ktheva me fytyre nga muri me dolen dy pika loti nga syt
e mi, nuk e kuptova perse po qaja po vetem kur lotet me pikuan ne
kafe kuptova se ishin duke bere rrugen e tyre qe kishim kohe pa e
bere , vetem ajo ndjenje e mallit me beri te shpalos edhe nje here
tere kohen , eja dhe me perqafo te te jap lumturi o zemer,
do ishim nje trup qe rrezohej nga djelli e ndricohej nga hena,
shikoheshim por nuk shiheshim ,verbimi bie si nje hije e zeze - trishtim,
zemra ndjen puthjen e zjarrte qe valonte ne endrren e
Majit, ajo enderr me beri qe te jetoj me ty aty ku askush nuk
dinte ku jemi do ta ndjenja kraharorin tend , aty kur mund te
shikosha jeten ne syt e tu ,perse shkove me enderren , mbeta ne
kujtimin zemra me thote "SE TE DUA" - duhet dikur ta kuptojne se
kemi lindur per njeri-tjetrin kujtoj zerin tend andjej ate ngrohtesi
nuk e di a te pelqen per inteligjentin qe une mendoj apo jo .
sikur te ndodhte pikerisht keshtu ,as e para dhe as e fundit
[b]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 36
Location : No Active....

Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Tregime per dashurine....   Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 EmptyWed Dec 30, 2009 11:06 pm

Sot u mundove te hidhje hapat e para
u rrezove por me shikoje me ato syte e vegjel e me buzeqeshje
ahhhhh ajo buzeqeshja jote me jep jete mua
me kerkon kudo me shikim e mundohesh te me thuash ndonje fjale
me perkethel,,,perqafon,,,mundohesh te me besh te qeshesh
kur jam e merzitur,,,,me ben te qesh kur qaj,,
sapo vije ne shtepi fillon e belbezon,,,e une te puth
e perqafoj fort fort per te kompesuar pjesen e dites
qe ishim larg,,,,te mungoj e di i dashur por cdo gje per ty e bej,,
,,,per Ty jam e afte te bej gjithcka,,,TI je gjithcka per mua,,
,,,egzistnca jote me ka lumturuar jeten,,
ndihem si ne parajse,,,skerkoj me asgje nga jeta
vec ti te jesh mire,,,Te dua shume vogelushi im
e din,,,e cmund te dish ti kaq i vogel per dashurine,,,

Mos harro gjithmone do jem prane teje,,,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 36
Location : No Active....

Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Tregime per dashurine....   Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 EmptyWed Dec 30, 2009 11:06 pm

***SA SHUME DHIMBJE NE SYTE TANE.



Ne cdo rrahje zemra e ndihen se dicka do ndodhe,dicka rreth sa po shkaterohet,po bie pak nga pak..ai univers qe ajo ka ndertuar.E dine dhe syte,madje e njohin dhimbjen..qe kapercen nga syte e mi tek te tute.
..........Ora 2 pas mesnate dhe thjeshte hena ka ngelur te me beje shoqeri,hena dhe nje cel mbi tryeze,ku ne cdo tik-tak ore une vrapoj ta shoh,se mos ti me kerkon,se mos ti me kujton.....po cdo levizje e kot,ti ke dite qe nuk me kerkon me si ne fillim,ke dite qe nuk je me si ne fillim,madje nuk je fare ti...une te pakten nuk te njoh me.Ndoshta ke humbur???
Nuk po gjen dot as ti veten tende i dashur??Ku je??Cfare te mundon??Kush?
Ne qe bisedonim me shikim,dashuroheshim me veshtrime,ledhatoheshim me dhembsurine,ishim afer dhe ne largesi...ne sot nuk po kuptohemi as duke bertitur,duke u cjerre,duke klidhur.......ne sot kemi humbur ne humnerin e madhe qe na ndan.
Ma thuaj ta di,te pakten mos te me torturoj pritja,dyshime,frika per ty......O ZOT....
.................................C’PO NDODHE ME NE ZEMER??.......................................
Dhe une sot kam humbur ty,dashurine,mikun time me te mire..une kam humbur veten.
Cdo gje qe me ka mbetur jane kujtimet,si copa xhami te shperndare ne cdo vend ku hedh hapin,ne cdo vend ku kerkoj pak qetesi,ne cdo vend ku kerkoj te te prek.
Dhe me ka ngelur dhimbja,po kjo dhimbje nuk eshte e bukur,edhe pse brenda je ti,ajo eshte kaq e pashpirt,kaq mizore,kaq e torturuse pikerisht sepse e shkakton ti,sepse je pjesa e saj,sepse jeton ne te…sepse lind vetemin time.
Ne qe u dashuruam aq shume,qe s’jetonim dot pa u pare ne sy,qe nuk kishim frike nga largesia,nga vdekja,nga jeta..mjaftonim te ishim bashke…ne qe u dashuruam, u ndame, dhe trupi u mbarse dhe lindi vetmine……lindi ankthin ne syte e mi….lindi largesine.
Po une sot jam kaq e lodhur,kaq shume …..sa cdo gje me duket si nje mankth qe s’po mabron kurre,qe askush nga ne te dy s’ka mundesi,apo deshire ti zgjate doren,ta ndryshoje kete situate.
Ndoshat dashuria mbaroj(cdo gje mbaron nje dite)apo ne duam qe te mbaroje(dhe 2 njerz qe duhen mund te lodhen me njeri-tjetrin)ndoshta nuk jemi aq te forte sa te luftojme(sepse dashuria do kurajo)ndoshta ne hoqem dore(nuk kemi besim te ne,te kjo ndjenje)ndoshta ty dicka te shqeteson(o zot,kjo do me vdiste me shume) ndoshta……vetem kaq….ndoshta……dhe “ndoshta” nuk mbaron kurre.
Po te le te shkosh zemer,sepse ndoshta kete do…..sepse u lodha duke te kerkuar,tani jo me,tani nuk kam me mundesi....tani ....IK.
Dhe nese me kerkon,mjafton me thirre,mjafton qe te duash....dhe sa do larg te jem..une do vije.....po deri atehere.......une nuk do te kerkoj me.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 36
Location : No Active....

Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Tregime per dashurine....   Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 EmptyWed Dec 30, 2009 11:06 pm

***Sot per ty zemer kam shume mall,shume dashuri,kaq shume nevoje per ty,per te te degjuar,per te te degjuar zerin fare pak,nga tel….sespe sot me mjafton kaq te ndihem pak me mire.dicka po me shtrengon zemren,mungesa,malli,trishtimi,se di cfare eehte…po e di qe je ti….qe je ti qe me mungon…..
O ZOT sa ndjenja trazohe sot ne shpirtin tim….as gje nuk me ngushellon sot,asgje nuk me bene te ndihem mire..zemra ka tallaze Brenda saj…ka trishtim,inat,dhimbje,urrejtje,mall,zhgenjim,lot,klithje,thirrje …po mbi te gjitha ka emrin tend.
Ty qe une desha aq shume,aq shume te adhuroja,ti qe ishe dielli ne syte e mi,ishe si shiu ne kohe te thate,si oaz ne shkretetire,si ajri per zogjte,si dielli pas stuhise,si bora qe cdo gje te bukur zbardhe....ishe ti fillimi dhe fundi i dites sime.....atje ku hapej mengjesi ku perndonte dita.....
Dhe sot je prape ti qe je bere ferri I diteve te mia,frika e neteve te gjata,zhgenjimi qe me ka pushtuar zemren,trishtimi i syve te mi,lotet qe kur nuk mbarojne,dhimbja qe me mua deri ne fund te diteve te mia do jetoj me mua....je ti qe ike pa thene as lamtumire.....
Se di sot nuk arrije t’ja shpjegoje as vetes si ike..jo pse ike,sespe e di qe jeta ndarje ka,po menyra qe pas teje mbylle deren,aq dhunshem,aq pa menduar per mua,per ne,per dashurine…ti krijes kaq e pa dashur,ti njeri pa kurajo…..ti qe je jeta ime….ti qe nuk meriton te te dashuroj…..
Sot ne keto ore te vona..ku pervec tik-takve t eores nuk degjohet asgje tjeter,une kam kaq mall per ty,dua vetem pak te te degjoj zerin,te te ndihej,edhe pse larg,vetem per pak….sepse mendoj se sot zemra po me pushon per ty….
Ti thoshe se me doje,se kurre nuk do me lendoje,se kurre nuk do me harroje….ti genjeshtar qe dole ne rrugen time….ti qe nuk emeriton dashurine time….as nje dashuri ne bote..
Lotet me rreshkasin ngadal ne faqe,eshte malli…dhe une mundohem te te urrej,qe ti ndaloje lotet,ti them pusho….po nuk mundem,syte qajne dhe cdo dite per ty me shume.
Dhe zemres I lutem qe per ty mos te vuaj me,te mos ndihej dhimbje…as mall…po e kot
Dhe qenies time cdo nate I lutem,I pergjerohem te te harroje,te harroje aromen tende,shikimet qe me jepje,zerin tend,puthjet dhe ledhatimet e tua ,te harroje ty….
Po eshte kaq e veshtire me thote,kaq e pamundur,kaq dhimbje ka..o zot…..kur do pushoje kjo zemer se rrahuri per te….kur do harroje,kur mund te fle….??
Dhe sot,sic do nate une ndihem kaq vetem,kaq e trishtuar…duke biseduar me ty…duke u lutur,qe neser te te degjoj fare pak zerin…sa te me largohet pak malli…..
Dhe nderkohe te vetmen shoqeri kam dhimbjen….dhe pas vetes e shtrengoj,se le te me iki,sepse me kujton ty…sepse dhimbja eshte e bukur dhe e dua sepse brenda ka ty.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 36
Location : No Active....

Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Tregime per dashurine....   Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 EmptyWed Dec 30, 2009 11:07 pm

***Nate.nuk degjohet gje tjeter vecse tik-taku I ores,dhe hapa te lehte te nje udhetari,qe mesnata e ka zene ne rruget e tiranes.Ndoshta dhe ndonje makine,po shume large dritares sime,te dhomes se gjumit.
Nata dhe une,shoqe te pandashme te njera-tjetres keto kohet e fundit,shoqeruse besnike te vetmise,bashkebiseduse te erresires,ushqyese te mallit pervelues.
Diku larg degjoj kembanat e nje kishe..kuptoj se ora ka kaluar 24 te mbremjes..dhe gjumi akoma nuk po duket ne horizontine esyve te mije.
Minuat kalojne ngadale..Sot as hena nuk ka dal ne qiellin e erret,I ka lene yjet vetem…dhe duket sa shume qielli e ndihen mungesen e saj..sa shume I mungon bukuria qe ajo I fal.
Thone qe dielli u dashurua me henen,dhe I fail asaj nga drita e tij…qe ta bente te bukur e vezulluse si eshte sot…po ajo e tradhetoje,dhe qe nga ajo dite ata nuk takohen me....as shihen,as preken,thjesht nderrohen..thjesht mendohen,thjeshte dashurohen ne largesi….
.si une dhe ti zemer .
Ngadal me maja te gishtave prek xhamin e dritares….dhe se di sesi pa kuptuar,formohet ne brymen e formuar nga vesa e nates, emri jote....habitem me doren time,me fjalet qe kam shkruajtur,me mallin qe sot kam.Sot habitem se sa shume akoma te mendoj.
Ndoshta eshte dita e shenuar qe me bene te kem kaq shume nostalgji per ty,ndoshta vendet qe sivjet i vizitova pa ty,apo thjesht kjo ndjenje qe nuk po me le te jetoj,qe cdo dite shtohet,rritet,me torturon.Se di,as vete nuk arrije qe ti jap shpjegim,as veten ta ndihmoje.
Dhe si petale lulesh,me bihen mbi faqe dy pika lot,kaq te brishte,kaq te vegjel,kaq te dhimbsur,kaq me mall,deshire per ty,per te te pare fare pak,te te degjoj zerin.....te te prek.
Po ti nuk je,duket sikur jeta na ndane,distancat sa vijne behet te pakapercyeshme,te pa arriteshme,humnere midis nesh...dhe kaq shume lot,kaq shume.
Dhe keshtu vazhdojne netet e mia pa ty..dhe mengjeset e mija.
Me aq pak deshire per te jetuar,me kaq shume deshire per te ditur si je.Valle me mendon,me kujton???Me do me ???Ke mall dhe nostalgji per kohen qe kemi jetuar bashke????Apo me ke harruar tashme???Nje tjeter do??Nje tjeter ke vene ne vendin tim?
Po keto nuk kane rendesi me,asnje pyetje,asnje dyshim,asnje pergjigje...tani ne humbem ,humbem pergjithemon,dhe tani me kane mbatur vetem kujtimet,qe ne cdo cepe te dhomes time,jane perhapur si lule zvarritese qe cdo dite po me zene frymen...dhe une nuk kam fuqi ti nderpres.Po cdo dite jetoj me to,sepse ato jane fryme dhe jeta ime.Sepse une nuk mund te te harroje,nuk dua ta beje.
Dhe keshtu e mbylle cdo mbremje me kujtimin tend ne sy...shkoje te fle,duke u lutur qe te te shoh ne enderr,te pakten atje jemi bashke,dhe asnje nuk na ndan,dhe po njesoj fillon dita ime me ty ne buze,me embelsine e puthjes tende te nates...dhe me trishtimin e mbarimit te asaj enderre,qe une prej muajsh ushqej me kot,me deshiren se ti nje dite do kthehesh ke une..................
Dhe keshtu vazhdojne ditet e mija pa ty,dhe keshtu jetoj une me mallin tend ne sy.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 36
Location : No Active....

Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Tregime per dashurine....   Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 EmptyWed Dec 30, 2009 11:07 pm

Nje leter zakonisht nis me frazen *I dashur tani qe po te shkruaj...* kurse ne letren time se di....si ta filloj *i dashur* shume pak kjo fjale...Bota Jeta..c"do gje.... ishe per mua..engjell

Jam mire...nuk mund ta shkruaj ne kete leter..sepse si mund te jete nje zemer qe reh e vetme mire..si mund te jem mire kur mendimet e mia nuk mund ti ndaj me me ty ...Jam e merzitur..as kjo fjale ska vend ..Merzitja ime shumezohet me zero kur mendoje vetmine tende...Endrat e nates eshte i vetmi vend kur une te pres...ulur ne stolin e mallit..me shiun e loteve tek me pikojne nga syte e permallur...me zemeren qe me reh ngadale e lodhur na psheretimat e shpirtit qe dhemb.

Mbas pritjes te zhgenjyer hap syte ne mengjes dhe peshen e dites se re e ndjej..mundohem te gjej nje arsye..nje motiv por eshte e kote cdo gje per mua ska vlere , ska ngjyre eshte bardh e zi...
Ne komodine nje foto qe e shoh si cdo mengjezet e tjere per 1 vit e 3 muaj e 1 jave...
lehtas e ledhatoj dhe trupi me diritherohet ..nje dhimbje ndjej ne shpirt..
Me afrohet vetmia me zgjat doren dhe lehtas me mer..

engjell........do te shkruaj perseri...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 36
Location : No Active....

Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Tregime per dashurine....   Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 EmptyWed Dec 30, 2009 11:08 pm

NJE ENDERR E TRISHTUAR

Nje dit kuptova se nuk me deshiron dhe se kurr s'me ke dashur.
Me the se don nje tjeter.
E dija se nuk mund te luftoja kunder dashuris suaj,sepse ajo eshte poshtersi.
Kur ti me the ate me lendove shpirterisht sepse ne fjalet tua nuk egzistone as edhe nje fjal mirkuptimi.
a nuk e dije se ti nuk ishe si djemt tjer!Ishe i perkryer derisa nuk tu shfaq ajo
Ajo ti verboj me para dhe i zhduki gjith shpresat e mija
Shpresoja se do te zgjohem me puthje,por ne vend te puthjes me zgjuan fjalet e tua te trishtuara dhe te hidhura:
'' Nuk te dua''.
U ktheva duke qare,pasi qe nuk kisha fjal me!

Zemra ime di vetem mendime dhe dhembje.Pres qe ti ta sherosh kete plag me fjalen ''Me Fal''.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 36
Location : No Active....

Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Tregime per dashurine....   Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 EmptyWed Dec 30, 2009 11:08 pm

Largesia

Thon se shpresa e fundit vdes dhe une cdo here kete fjal kujtoj perderisa mungesa jote me lendon ne shpirt.Te dua aq shume sa qe largesia qe kom me ty me ben te te dua edhe me shume se tani,edhe pse kjo dashuri qe kom une per ty ska dashuri me te madhe.Thone larg syve larg zemres mirpo mua per qudi me ndodh e kunderta,sa me shume qe nuk te shoh aq me teper te ndjej afer vetes.Shikoj njerzit dhe papritur me shfaqet fytyra jote,zerat qe ndegjoj pas shpine me gjasojne me zerin tend te embel dhe per nje qast me kap nje mall,fillojn lotet te rjedhin nga syri im sepse shoh se ato qe i ndegjoj dhe shoh jane vetem nje genjeshter qe me nguliten ne koke dhe fillojne te me merzisin dhe me bejn te vuaj edhe me shume se tani.Nuk jom e qete perderisa nuk te kom afer,nuk jom e qete kur s'shijoj buzet e tua,se shoh fytyren tende engjellore,se ndjej trupin tend afer vetes.
Mengjesi me agon duke te kujtuar ty,Endrrat nuk me lën te qete duke me trazuar mbremjen duke me zgjuar nga gjumi dhe duke mos vëne gjume se paku 1 ore.Asgje nuk me bon te lumtur perderisa ty ste kom afer,shpresoj se nje dite Zoti do na ofron me shume do na zhduk largesin do na ofroj lumturine dhe jeten do na beje aq te mire sa te tjeret do na ken zili.Kom frik se endrra ime e perjetshme te mos realizohet dhe kesaj i kom frik,sepse nga nje largesi e tille mund te presesh gjithqka.1 Here ne vite nuk me mjafton te jem me ty,dua qdo moment te jem me ty te ndjej aromen e trupit tend qe me ben te cmendem ato momente perderisa prek trupin tim me lehtësi dhe shijon buzet e mija me ngrohtesi,gjithashtu prekjet e tua qe me bojn te dridhem dhe keto gjera i bej per pak kohe dhe pastaj nuk te shoh 1 vite te tere.E trishtuar, me malll me shpirt te lodhur pres qe se paku te mos zhgenjehem nga gjithe kjo.Muajt,Javet,Ditet shikoj dhe me duket se njejta date cdo dit mbet ne Kalendar duke mos levizur vendin. Shpresoj se nje dite do jem me ty dhe do ti shmangemi largesise dhe do kemi nje jete te tere se bashku dhe gjithe endrrat do i bejm realitet.

TE DUA I DASHUR.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 36
Location : No Active....

Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Tregime per dashurine....   Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 EmptyWed Dec 30, 2009 11:11 pm

Zemer!

Sa bukur kur ti je prane meje, kaq i paarritshem, i pazevendesueshem! Sa emocion kur me sheh ne sy edhe pse buzet nuk flasin une e kuptoj qe ne ate shikim ka deshire, dashuri, ndjenje, mall!
Shpirt! Me dritheron kur me prek aq embel me duart e tua, aty eshte fillimi i botes se pafund, ne ate cast gjithcka nuk ekziston me, vetem une dhe ti ne qiellin e shtate! Oh zemer ti me puth si engjell!

Zemer dua te te them se cdo gje merr forme kur ti je prane meje, dua te te them sa i rendesishem je per mua, i nevojshem ne jeten time, i domosdoshem per shpirtin tim!
Ah... zemer sa shume gjera me duhet te te them por e di qe as lapsi as letra nuk do mjaftonin!
Shpirt! Zemer! Yll! Diell qe me ndricon! Ajer qe marr fryme! Ti me jep jete! Me mbush me Gjithesi! Thesari im! TE DUA!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 36
Location : No Active....

Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Tregime per dashurine....   Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 EmptyWed Dec 30, 2009 11:11 pm

nate e vone sot,dje po ashtu,neser e njeta gje
do me gjej serisht duke hedhur fjale per ty
tani te shoh,te prek ballin,buzet,te ndjej kudo
e pranoj,jam e bekuar nga zoti qe te kam TY
Ty qe te dashurova qe ne momentin e pare
ti qe u bere padron i jetes sime sa hap e mbyll syte
Ti shpirti im qe i sebashku i dhame jete dashurise sone
me nje engjell qe rritet dita dites e te ngjaj akoma me shume
e din shpeshhere them jam ne enderr
se jeta seshte kaq bujare
po ja qe kete enderr e realizuam me kaq mund
e perpjekje,e mberthyem me mish e shpirt
e correm me thonjt duke larguar cdo dyshim apo iluzion te kote
te dua e ti e din....te dua shume...
ndonese eshte shume pak te ta pershkruaj me fjale
jam mesuar me puthjen tende kur del nga shtepia
apo kur te pres pas pune
dhe gjithmone e kam adhuruar puthjen e perqafimin
tend kur me thua "naten e mire engjelli im"
te dua shpirt...dua cdo gje tenden
dua ate femije qe me dhurove ti dhe zoti
e adhuroj akoma me shume pasi mbart cdo gje tenden
Mbrapsht në krye Shko poshtë
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 36
Location : No Active....

Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Tregime per dashurine....   Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 EmptyWed Dec 30, 2009 11:11 pm

I dashur,po te dergoj leter sepse po me vret largesia jote.Ne kete leter do te tregoj gjendjen time shpirterore qe me ke shkaktuar ti,jo per fajin tend,per faj te dashurise.Nuk ndjej me ekzistencen time ne kete bote sepse nuk je prane meje.Je shume larg,saqe zemra po vuan shume mungesen tende,dhe therret emrin tend ne cdo moment .Ne kete cast qe po te shkruaj po dridhem,po nxjerr lote nga trishtimi i mungeses tende.Nje trishtim i mallkuar qe me ndjek ne cdo moment..Kudo qe shkoj kam imazhin tend me vete,sepse mendja te ka pikturuar ty.Sa me mungon.Sa po vuaj nga largesia jote.Te lutem rikthehu,mos me le ne vetmi,mos e ler zemren time te cmendet.Me ka marre malli per ty ,per puthjet e tua,te te kem perseri ne krahet e mi,te ndjej fryemarrjen tende,dhe te shikoj perseri syt e tu...Shpresoj qe me letren time te kuptosh dhimbjen time dhe vuajtjen nga ikja jote.Dhe kete leter e perbledh me nje fjale te madhe TE DUA
Cdo nat shikoj yjet dhe yllin me te shndrishem kam vene emrin tend dhe aty brenda yllit kam ruajtur kujtimet qe kam per ty.Cdo nate sa here te shikoj ate yll te bukur do me kujtohesh ti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 36
Location : No Active....

Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Tregime per dashurine....   Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 EmptyWed Dec 30, 2009 11:12 pm

Une pata degjuar nje fjale te urte qe thoshte:"Edhe pse ti je marrezisht e dashuruar dhe gjithcka
per ty eshte ai njeri,bota nuk eshte ndalur duke u rrotulluar"-
Po,mendoj edhe une,bota nuk eshte ndalur por bota ime nuk sillet me rreth diellit por rreth tij.
Ne mbremje kur shtrihem te flej perpiqem qe te bind veten se gjumi eshte shume i rendesishem,
por kam nje problem me zemren:ajo nuk eshte e te njejtit mendim.
Qe aq shume te dua une e kam te qarte,por perse duhet te mos flej kete nuk e kuptoj.
Ti je ne syte e mi magjike,sepse vevtvetja me duket magji kur ec neper kete parajse ndjenjash te bukura.
Cfare do qe te bej ka kuptim dhe eshte e bukur vetem kur mendoj se te kam prane.
Po te shihnin boten te gjithe me syte e te dashuruarve sigurisht se kurre nuk do te kishte lufte ne boten tone.
Sepse ata qe dashurojne e duan boten te bukur,sepse ata nuk mund te shohin keq...
Une mundohem qe te perkufizoj dashurine qe kam per ty,
por me duket se kurre nuk do te mund ta bej nje te tille,
sepse asnje fjale nuk eshte me e bukur nga ajo qe ndjej per ty.
Po te me ofronin krejt boten,me beso do te refuzoja sepse nese ate bote nuk
do te ishe ti per mua do te ishte nje hic.
Une e falenderoj zotin qe eshte kujtuar per mua atehere kur mendoja
se me kane harruar te gjithe,e falenderoj qe ka krijuar dashurine,e falenderoj qe te ka krijuar ty..
per dashurine tim..te dua shum i dashur....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 36
Location : No Active....

Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Tregime per dashurine....   Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 EmptyWed Dec 30, 2009 11:12 pm

u ndave nga une por malli dhe dhembja per ty kurr nuk do te shuhen.

Veshtir qenka te maresh lapsin dhe te shkruash por ja qe nuk mund te rri. Te prita te vish me buzeqeshje por ti me erdhe me fjalen qe asnjehere nuk kisha dashur ta degjoja. Dhembja per ty dita dites po me shtohet se bashku me lotet e mi. me ka marr malli per cdo gje: per zerin tend, buzeqeshjen tende, budallaleqet e tua, syt e tu ...

Largimi yt i hershem shkaktoi plag te medha ne zemren time, nuk ka ilac qe do te mi sheroje keto plage edhe pse disa thone koha sheron cdo plag un nuk besoj. Sa me teper kalon koha aq me teper ndjej mungesen tande. Me shpirt te venitur, me zemer te thyer dhe kthes te pakthyer, me lot ne sy deri sa te jetoj nuk do te harroj. Kush e di sa dite pa diell, pa lule, pa gezim do te kalojne, kurse ne zemren time vetem lot, vuajtje dhe mall per fjalet dhe buzeqeshjen tende te embel.

Dhembja nuk ka fund kurse lotet nuk kan fuqi te shprehin pikellimin per ty. Gjithmon do te mbetesh ne zemren time edhe pse ike pa thene lamtumir. Me shpirt te venitur, zemer te thyer, me shpres te pa shpres, si dje, si sot, si neser une i perlotur te pres te kthehesh, te ma kthesh besimin ne dashuri, te ma ktheshy lumturin dhe gjith ate qe pata kur ishim se bashku. Mungesa yte ne cdo vend po ndihet. Ditet pa ty vetem une e di se si i kaloj. Malli dhembja per ty kurre nuk do te shuhen. Do te dua edhe me shum se sa te kam dashur, edhe me shum se sa e dua veten, por kur te bindesh atehere ndoshta do te jete shume vone. Une do te jem ne shpirt vetem i yti e ti vendos vet per lumturin qe mund ta kemi se bashku...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 36
Location : No Active....

Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Tregime per dashurine....   Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 EmptyWed Dec 30, 2009 11:13 pm

...... edhe dielli sot me behet se rrezaton me fuqishem se herave tjera, nuk e disi eshte ne te vertet por se paku ashtu me duket mua. E une qendroj aty pran rruges ku kalonim ne dy Jo per tjeter por ashtu me pate mesur. Dhe tash kush eshte fajtor se vetes ja mbollem nje dashuri per te mos u bashkuar asnjhere?!

....., ti me deshte dhe une kohe pas kohe te pata dashur, po tash s`eshte me si dikur. Eshte e vetrtet se ndjej mungesen tende thell ne shpirtin tim, por, dije se ti nuk ishe ajo qe duhej te jete pran meje edhe ne castet me te veshtira. E di se te humba, por... E ndegjoj ende zerin tend duke me ftuar ne krahrorin tend se e dije se une te dua, por tash te lutem te pakten me le te qete. Ajo dite ishte me e bukur per ne por...ishte edhe takimi yne i fundit. Shkove pa me pershendetur, ike ne qetesi pa me thene te pakten arsyjet e asaj ikje misterioze.

Une as sot nuk po kuptoj pse nuk u kthen pergjigje letrave te mija. Eshte e mundur valle pas gjith asaj dashurie te me lesh thjesht ashtu pa me treguar as nje fjale. Po te luten edhe une kam jeten time, edhe une di te dashuroj, di ti qendroj fjales qe ja jap dikujt. ..... te kujtohet valle kur me thoje se “une jam vajza e jetes tende”, me pate thene se ti nuk do largohesh asnjehere nga zemra ime. Ndoshta, por ..... te lutem kur ti me largohesh a eshte e mundur qe une te te mbaj ne zemer?! Thuama te lutem e meriton valle? Nuk eshte e vertet ti shkove me nje tjeter, dikur vetem e imja pate qene.

Dua te te tregoj se kam shkyr cdo faqe ku i kam shenuar ditet me ty, kam harruar cdo shprehje tende. ..... cdo gje qe me rreshqet mendjen tek ti eshte e shkateruar. Keto vepra te mia jane si rezultat i fjaleve te tua.
Andaj dua te te them se keto jane edhe rreshtat e fundit qe per ty po i shkruaj.


... LAMTUMIRE ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 36
Location : No Active....

Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Tregime per dashurine....   Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 EmptyWed Dec 30, 2009 11:13 pm

Ty, që ma ndale buzëqeshjen!

Rrezet e diellit kishin dëpërtuar në dhomën time,në zemrën time,dhe si mundoheshin të më zgjonin nga gjumi i rënd,shumë i rëndë që më kishin mbështjellë trupin tim të lodhur me një ëndërr të bukur.Ishte ëndrra ajo që më kishte lidhur dhe s'më linte të zgjohesha.Disi mundohesha të ta shihnja fytyrën,por kot.Vetëm zërin tënd të shtjerrë e dëgjoja nga larg.Të ndiqja hap pas hapi dhe mundohesha të të thosha diç që kurrë nuk e kisha menduar,por....Dhe,edhe në ënderr ishte largësia që na ndante e fjalët që i kisha thënë,por ti nuk i kuptove kurre.....zemera ime.

Ndoshta edhe kurrë s'do t'i kuptosh?!Ndoshta e kupton dashurinë që kam për ty,por bëhesh kinse nuk kupton!
Jam ai,i cili nuk mund ta pranoj më askë në zemrën time,në shpirtin timë të çilter.A thua do të pendohesh?Athua do ta largosh vetëm për një çast krenarin tënde egoiste?Pse hamendesh?Kishte momente kur sytë flisnin.Në sytë e tu shihja shumcka.Të kujtohet kur me orë të tëra bisedonim?Të kujtohet kur me thoshe se me dashuron shumë?Apo mos vallë vetëm fjalë boshe,apo mos vallë e kishe nga dhembshuria e keqardhja që isha e smuer?

Dhe,dielli ishte ai,i cili më zgjoi nga ëndrra që nuk më linte të shkëputësha dot.Dhe, e lodhur, e molisur se nuk ishe pranë,ndërmjet asaj se diç dua,por sikur nuk di as vetë çka.....e tash,të kaluarën e ka mbeshtjellë pluhuri i harreses.E në mua kanë mbetur vetëm kujtimet.Kujtimet që nuk shlyhen dot!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 36
Location : No Active....

Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Tregime per dashurine....   Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 EmptyWed Dec 30, 2009 11:14 pm

Arsyeja që unë kam jetuar ishe ti.

Arsyeja që unë vuaj je ti. “Kujdes në dashuri”, këtë fjalë shpesh e thoje ti. Nuk jam në gjendje që të përulem e as të shkruaj për dashurinë time të madhe por vuajtja, dhe vuajtja u bë forcë fizike, e jo kurrë forcë shpirtërore. Ti je ende shpresa e jetës time, e më shumë se qdo gjë tjetër të dëshiroj në këtë botë. Kujtimet e mira tani më mundojnë, e më mundojnë pa ty.
Sa isha I lumtur kur e përjetova përqafimin tënd. Ti më dhurove dashurinë...e unë ende vazhdova me stilin tim të vjetër...Ti bëre shumëqka për mua që të jem i lumtur .

Ti je kujtesa e veqantë e jetës dhe zemrës time dhe shpresoj e do të luftoj, që të jesh gjithmonë. Tani i kam dy dëshira: t’më kthehesh ose të harroj. Dhe, atëherë le të filloi jeta ime e re, që sot. Nuk dua që dikush t’a shijoi dashurin time të humbur, sepse të dua më shumë se vetveten. E di se ti je e mëshirueshme dhe të lutem, kur unë vdes eja të m’i mbyllësh sytë sepse vetëm atëherë do t’a ndiej veten të gjallë.

Në fillim, atëherë kur fillova t’i njoh aftësit e tua, kërkoja forcë që të dashuroj me shpirtë, por kisha frikë, megjithatë ti më ngrite lartë, kërkove këshilla nga unë, qdo ditë më futje në testimin tënd, e unë isha i befasuar me idetë e tua, por nuk e di pse u largove në atë fillim kur të dashurova me tërë qenien time njerëzore, e ti fillove me provokime e keqkuptime vazhdimisht. Më pyetje për aventurat e mia, e unë sot kërkoj nga ti t’i kujtosh ditët e lumtura kur në mes nesh kishte gjithnjë dashuri. Tani jam i mbyllur krejtë në vetmi, këndoj, shkruaj, e kujtoj o shpirtë për ty. E sot në rrugë kur të takoj, bëhesh sikur “nuk të shoh”. A nuk ndien dhimbje për mua që po bredhi rrugëve i vetmuar. Kërkoj shpresë nga Ti ose shpresën dhe jetën të m’a shuash, por PSE?

Ti e don shiun, por e dua edhe unë atë ditë me shi...por dua t’a harroj sepse ti më mungon e kujtimi zgjatë gjithmonë dhe rastësisht të kam takuar ...i folëm dy-tri fjalë, ti më përshëndete dhe dhe qe ateher filloi dashuria jone, më bëre të ndiej dridhje të lehta nëpër tërë trupin tim. Kur ti më folje për të ardhmen, në zemrën time ndieja ngrohtësin e flakës që u ndizte, por që shumë shpejtë u shua, atë e ndiej edhe në këtë natë në vetmi që u mundova të harroj me tërë forcën por sikur ti përsëri më pëshpëritje, prit, prit, prit...!!!
Të faleminderit për atë gjysmë premtimi...por ku mbeti sot! Të faleminderit për buzëqeshjet e tua, për atë kohë që e kalove me mua, por megjithatë ne kemi mësuar shumë nga njëri-tjetri, por të lutem kujto ato ditë kur e kalonim tërë ditën së bashku. Kujto ato netë kur ne vetmin e netëve të pafunda shkruaja këngë për ty, për ty o engjulli im që të doja dhe më doje. Të dua! Po ti, a më don? Nuk e di?

Dua të takoj, t’i shpjegoj të gjitha, por shkon gjatë dhe nuk mundem dhe ndoshta pjesën më kryesore nuk mund t’a them. Ti je e vetmja oazë që theje atë horizont vuajtjesh, ishte ti i vetmi zhgënjim që unë gjeta ngushëllim, e sot po mbizotëron e kaluara jonë, unë nuk mundem të jem i vetpërmbajtur dhe do t’i lejojë vetes t’a thyej kufirin e imagjinuar...dhe aty do t’a gjejë veten.
Por më në fund duhet të pajtohem me realitetin sa të hidhur aq edhe të rëndë, edhe pse jemi afër e ndodhemi largë.

Ne gusht do te shkojë në Amerikë, nëse deri atëhere nuk ndodhë asgjë që une të ndërroj mendjen, ngase tani jam dëshpruar shumë në këtë jetë, jeta ime pa ty nuk ka vlerë, të lutem mendo edhe njëher për të gjitha dhe besoj që do të kuptosh realitetin, e realiteti është se une të dua me gjith zemër, ti je dashuria e jetës sime, ne jemi të lindur për njëri tjetrin, hapi syte dhe do të shikosh se unë nuk jam I tillë siq mendojn ata njerëz që na kanë ndarë, ta kam dëshmuar këtë në të gjitha mënyrat e mundshme dhe do ta dëshmoj sërish, por ti e di këtë vet më së miri, ti më njeh më së miri në këtë botë, ohh…une mund të të bëj të lumtur në këtë jetë vogëlushe, do të bëjë gjithqka vetëm që ti të jesh e lumtur pranë meje.
Do të jem engjulli yt mbrojtës, do të jem heroi yt, do të jem dashuria jote përgjithmon.

Do të shkojë ne Amerikë, që të provoj fatin tim, dua që të tejkaloj këtë dëshprim gjigant që më ka kaplur në këtë vend, dua që të arrij diqka në këtë jetë, dhe shpresa e vetme që më mban gjallë ne këtë jetë dhe që më detyron të vazhdojë je ti dashuria ime, do të luftojë për ty përgjithmon, nuk kam frikë as nga vdekja….
Kështu që pa marrë parasysh veprimet e mia une gjithmon e lë dashurinë në një anë dhe jetën e përditshme në anën tjetër, por dashuria është gjithmon në plan të parë.
Do të kthehem për ty vogëlushja ime, do të kthehem që të jesh e imja përgjithmon, nëse ende të kujtohet kjo ka qenë ëndrra jonë e përbashkët për të cilën ëndërronim qdo natë, e unë do ta bëjë këtë ëndërr realitet ngase të dua o ylli im.

Koha po kalon, e ti ende më mungon, por do të vijë koha jonë, mos ki frikë, ngase dashuria e vërtet gjithmon fiton qdo luftë, dhe gjëja që më mundon më së shumti është që ti je verbuar nga fjalë të njerzve që të folën keq për mua e ato fjalë nuk janë aspak të vërteta dhe unë ta kam dëshmuar këtë. Gjëja qka urrej më së shumti në botë është dyftyrësia, shpifjet e njerzve, gënjeshtra dhe tradhtia. Edhe pse nuk kam besuar kurre se do të më ndodhe por shpifjet ma humbën dashurinë, na ndanë njëher por kjo nuk do të ndodhë më, të betohem, kurrë, dhe ata të cilët I bënë këto herën e parë do të pendohem që kanë lindur. Do të kthehem për ty vogëlushe, kur do të mendosh se është fundi I botës unë do të jem aty për të treguar fillim e lumturisë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 36
Location : No Active....

Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Tregime per dashurine....   Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 EmptyWed Dec 30, 2009 11:14 pm

Miremengjes...Nuk e di po sot paskam nje deshire te madhe te shfryhem te them gjera qe shpeshhere nga inati xhelozia apo ndrojtja nuk ti kam thene edhe pse kam dashur ta bej me gjithe forcen e shpirtit...Kam dashur aq shume te te kem afer te te shtrengoj fort fort deri ne pafundesi e te jem e jotja vetem e jotja...kane qene te shumta netet kur duke u rrotulluar ne krevat nga pagjumesia kam enderruar per ne te dy...i jam lutur zotit per ty dhe e kam falenderuar qe te vuri ne rrugen time...ka qene aq e trishte jeta ime pa ty...nje koktej i ndyre frike zhgenjimi ironie...nje perzierje e trishte ndjenjash te vdekura...kam qene zhytyr ne nje terr ku kam dashur te mbys veten time e askush nuk kishte forcen te me nxirrte perjashta...kam dashur te shkaterroj veten me lloje e lloje menyrash...e nuk kam pasur force te ecja perpara.e di Nuk ta kam thene ndonjehere por e urrrej te kaluaren time me gjithe forcen e shpirtit edhe pse kur flas per te mundohem ta bej te bukur...e urrej per ate qe me ka sjelle per vuajtjet qe me ka shkaktuar...e kam shume frike per te ardhmen se tmerrohem nga mendimi se nga ndonje arsye qe ne te dy nuk mund ta parashikojme apo qe mund te mos varet nga ne...te humbim njeri tjetrin e une atehere do te kthehesha serish ne ate terr nga i cili me nxore ti me dashurine tende...po kesaj rradhe do te zhytesha per te mos dale kurre me...une kam vendosur gjithe shpirtin tim ,gjthe ndjenjat e mia mendimet emocionet tek ty...sepse kam besim e te dua..te dua me shume se cdo gje ne bote...e si mos te te dua ty...kur me dhe jeten Si mos te enderroj kur ti me fale endrrat...si mos te te besoj kur ti me ktheve besimin O zot cdo dite te bekuar lutem qe te mos largohesh nga une...lutem qe te vish sa me shpejt...lutem qe te mos me braktisesh...lutem qe te mos merzitesh kurre nga une...lutem qe te mos bej dicka qe te te mund plagosi..me fal per gjithshka kam bere...per gjithshka te ka vrare apo te ka merzitur..e di me mire se vdes se sa te te merzis ty jeta ime...me fal per gabimet e mia...per fjalet e pakuptimta...per budalliqet...gjithshka kam bere e kam bere nga frika se mund te largoheshe nga mua...e ashtu do me sillje vdekjen...se une ne kete bote vetem ty te kam...e vetem ty do te kem...me fal per te gjitha e nese e ke te veshtire te pakten mundohu ta besh...e mundohu edhe te me durosh...edhe te me duash pak se kjo
eshte gjiothshka kerkoj nga jeta...vetem dashurine dhe pranine tende...dhe mos harro qe gjithshka te ndodhi cfaredo te them apo te bej...sido qe te vijne punet une nuk do rresht kurre se te dashuri...e do te te dashuroj cdo dite e me shume...te lutem vetem per nje gje...ti qe ma dhe jeten te lutem mos u bej vrases...mos ma merr prape ate duke me braktisur...te dua
Mbrapsht në krye Shko poshtë
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 36
Location : No Active....

Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Tregime per dashurine....   Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 EmptyWed Dec 30, 2009 11:14 pm

Te desha me gjith qenien time por ti me harrove Te desha me gjith shpirt por ti u largove. Pse ma bere kete ? Pse kur une dashuroj dike ma shperblen ne kete menyre? O zot zemra ime eshte thyer, shpirti po qan duke nxjerre lote ne syt e mi te pafajshem .. Nuk kam faj une se u dashurova me ty por fajin e ka dashuria qe me beri te ndihem keshu me plot vuatje ,lot ,trishtim.. Kjo ndjenje e mallkuar nuk meriton per ty qe shkon me prostitutat.. Nuk me intereson cfare ca ben ti dua te harroj me gjith shpirt kjo eshte menyra me e mire per te dale nga vuatja e thelle

Lamtumire i dashur qe s'me ke dashur kurre por do jete teper vone kur ta kuptosh kete Lamtumire
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content




Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 Empty
MesazhTitulli: Re: Tregime per dashurine....   Tregime  per dashurine.... - Faqe 6 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Tregime per dashurine....

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 

 Similar topics

-
» Tregime Islame
» PËR DASHURINË
» 250 Proverba per Dashurine
» Tregim per dashurine....
» A Derdhin Lot Meshkujt Per Dashurine ?
Faqja 6 e 8Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Dashuria :: Tregime të ndryshme-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | ©phpBB | Forum mbështetës | Report an abuse | Latest discussions
YlliehanaForum