www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Tregime  per dashurine.... - Faqe 8 Mir_se10
www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Tregime  per dashurine.... - Faqe 8 Mir_se10
www.ylliehana.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.ylliehana.biz


 
PortaliForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Tregime per dashurine....

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 36
Location : No Active....

Tregime  per dashurine.... - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Tregime per dashurine....   Tregime  per dashurine.... - Faqe 8 EmptyMon Dec 28, 2009 6:12 am

First topic message reminder :

shkruani tregimete e dashurise apo nje histuri dashurie qe ju kujtohete...
Mbrapsht në krye Shko poshtë

AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 36
Location : No Active....

Tregime  per dashurine.... - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Tregime per dashurine....   Tregime  per dashurine.... - Faqe 8 EmptyWed Dec 30, 2009 11:29 pm

KTHEHU
Përsëri në këtë natë ndjehem e vetmuar,dikush ma ngulfat frymën.Qielli ka ngjyrën
e fjalëve boshe.Lotët më pikonin pa rreshtur,zemra kërkonte dashurinë
e humbur,kërkonte realitet me vështirësi dhe mospërfillje,por së paku le të jetë realitet.
Fillova t’i numëroj yjet që rrinin të zymur në brendi të qiellit,por ngadalë ata filluan
të zhduken.Tik-taku i orës ishte instrument i vetëm në veshët e mi,por dhe ajo nuk
më tregonte të vërtetën.Kishte filluar të agonte mëngjesi e ora më tregonte mesnatë.
Dora ime zgjatej si lypëse saherë që të takoja,e ti nuk ofrove mëshirë për mua.Të
desha aq shumë,jeta ime ishe ti.Të prita ditë të tëra se mos vallë do të ktheheshe përsëri
tek unë.I numërova muajt,vitet..por ti as që mendoje në rikthim.Të ëndërroj çdo natë,
vetëm ëndërra është vend takimi i vetëm për ne të dy,e ëndërra këtë natë u zhduk.
Të dua…më beso.Unë smundem pa ty.Vallë,është kaq e rëndë të më falësh dashuri?S’të
kërkoj asgjë më shumë.Dua të jemi bashk ashtu siç ishim dikur,të ndjej përqafimin tënd,
puthjen tënde..I dua ata duar që shtrëngonin fort duart e mia që dridheshin saherë që isha
me ty.Dua zemrën tënde,më mungon..pa ty jam asgjë.Tani të falë shpirtin duke imituar të
vdekurin,e ti po më ofron trëndafila të vyshkur që në brendi të saj shkruan:”Më HARO,,...
Në këtë çast nata sipër meje e lëshoi perden e saj të zezë,shoh pa pasur sy,qeshi duke
qarë.O Zot,unë jam rob i dëshpërimit,por faj nuk kam!Kush ka parë që viktima të qajë
nga dashuria për vrasësin e saj?Humbasem!Mbytem!Vdes!Po zhdukem nga kjo botë
me bore,nën kumbana heshtjeje.Ti më thua “largohu,, e unë të lutem si fëmi.Jam
poezi e pashprehur për zemrën tënde.Emrin tënd po e përmend por s’po mund t’a
thëras.Je aq larg.,nuk mundem të të harrojë kurrë.Të lutem kthehu,kthehu edhe në qoftë
se ajo ditë do të jetë pas shumë vitesh,kthehu edhe sikur të jetë shumë vonë.Unë do të
pres derisa Zoti më dhuron jetë.E nëse unë kam vdekur,eja mbi varrin tim dhe mbi
të më thuaj Të DUA.Nën dheun e zi,nën sandëkun që trupi im do të jetë I mbuluar,
ndoshta do të të dëgjoj,dije se vetëm atëherë do të prehem e qetësuar.E nëse në atë
çast fillon shiu,dije se janë lotët e mi nga gëzimi.Kthehu…
Mbrapsht në krye Shko poshtë
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 36
Location : No Active....

Tregime  per dashurine.... - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Tregime per dashurine....   Tregime  per dashurine.... - Faqe 8 EmptyWed Dec 30, 2009 11:30 pm

Peme ngjyre gri te ngrira ne hapesirat e ftohta te Janarit ..............
me kujtuan rrugen e ardhjes time ketu.
Ditet ishin te njejta si ato te Prillit ,
me plot shi...........
Heshtja kish futur krahet e saj thelle ngrohte e ngrohte
brenda ne rrenjet e trishtimit qe do iki. iki tej prej ketu.
Ndoshta tej nje ngjyre jete plot ylbere ose tej e fundosur ne nje ngjyre gri,
me shume e shume pika shiu qe rrjedhin pa pushim.........
E era vrapon me lajthitjet e saj per te gjetur strehe ne deget e shtremberuara te pemeve
ngjyre gri.
U perlesh pa ze neper netet e ftohta per ta degjuar thirrjen e ngjirur
qe si jepte ze trishtimit te hapte gojen e madhe plot me lageshtire urrejtje.....
Askush si degjoi lajthitjet e eres naten me hene plot, e pikerisht ne parvazin e dritares , su ula me.........
Su ula me per te qare nen vezhgimin e qiellit me puhizen ledhatuese qe me mungon.
E dhoma do te leshoje perreth format e cuditshme te mungeses time,
qe ndoshta do te kete ngrire ndonje arome te lene ftohte.
Dhe ajo eshte e vetmja gje qe kam lene.
Kush do ti vinte kufi arratisjes qe te mos ikte?
Te mos ikte ashtu e ftohte naten e erret pis pa njeri,
ai brenge e lindur padashje
ne fajet e askushit..............
E s'deshi te mbetej brenge e lene ashtu e perlotur pa krahe perte qene thjesht nje plage qe do te mbyllet shpejt.
E eren s'do ta degjoj me tek me ofron te iki tej me trokitjet e saj ne xhamin e dritares plot mall.
ndoshta ato nete s'do vine me,
e nete te tjera do te mbeshtjellin nje tjeter njeri.
E mua do te me harroje..........
Gjithcka do te zhytet ngadale ne vite qe do te vine,
e do te me zere brenda me myshk harrimi.
harrimi i shpirtit tim i lene aty
aty ku je ti moj ere.
Po valle a do me kujtosh ashtu sic isha dikur?
Nje fletes e njome ne krahet e tu....
Pse ti s'dalldise e bashke me ty dhe une?
Pse u harruan thirrjet e zerat e jetes si e cdo dite me pare?
Pse s'u degjuan si gjithnje?
U la cdo gje.
E pikerisht te gjitha u thyen brenda meje kur erdha pikerisht .............ketu........
E veten e le menjane per tu lagur me shiun qe po bie jashte,
e ndoshta veten do ta ndjeje atje ,
atje qe malli marrezisht me ka marre
Mbrapsht në krye Shko poshtë
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 36
Location : No Active....

Tregime  per dashurine.... - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Tregime per dashurine....   Tregime  per dashurine.... - Faqe 8 EmptyWed Dec 30, 2009 11:30 pm

Mbi qyetet po bie shi e erresira ka mbuluar dhe qyetetin tend atje ku ndodhesh tii....
Kujtime te ngrira varen mbi mure e fotografite tona sot shfaqen bardh e zi........
........me lot ne sy
me nje mall qe se lag as ky shi i mallkuar qe po bie tani.
Po ecen dhe ti rrugeve naten sic po bej une ?
Po i kerkon kujtimet thelle neper qyetet ashtu i cmendur ashtu sic po i kerkoj une?
I ke pare valle ? Si ishim ne te dy dikur?
Me marrosi ky shi i lig qe gjithmone me kujton ty e lot derdh vetem lot sikur jam ne zi....
Se me solli tyyyy perseri neper kujtime ketu ne kete qyetet te lagur...............
................ e jetes ti them
me ler te lutem me ler se spo mundem te jetoj.
Por a do te me degjoj? Do mi degjoj vuajtjet e mallin qe kam sot ne shpirt?
Sikur te me shtrengoje sikur me shtrengoje ti dikur?
Dua te mbeshtes koken ashtu ne shpatullen tende eh dhe si me mbajte vetem ti.
Vetem me shtrengo me mbaj ne duar o jete qe je diku tjeter ne .............
..................ne nje qyetet tjeter...........
.............me shi dua te jete ...........
...po pikerisht nate e erret si kjo qe po ndjej une.............
..Me thuaj se dhe tek ty eshte nate e ftohte ............
........pemet kane ngrire dhe kujtimet tona .........
.......me fotogragfi te lena me lot pergjysem....
..........me thuaj se dhe atje po bie shiiiiiiiiiiiiiiiiii
.......me thuaj se dhe ti po vuan
...........keshtu sic po vuaj uneeeeeeeeeeee
..........ne nje tjeter qytet.....................
Mbrapsht në krye Shko poshtë
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 36
Location : No Active....

Tregime  per dashurine.... - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Tregime per dashurine....   Tregime  per dashurine.... - Faqe 8 EmptyWed Dec 30, 2009 11:31 pm

E thelluar në heshtjen misterioze rri pranë dritares dhe shikojë natyrën.Asgjë nuk më tërheq as pamja e bukur e natyrës e asgjë tjetër....
Lumturia,kënaqësia,gëzimi im janë shuar.
Ti tani je larg meje,shkove në një botë të pa kthim,në botën e amshimit ENGJULLI IM....
Që dita kur ike ti,nuk më janë terur lotët.Më thanë se një ditë do të më kaloj e tërë kjo dhe do të kem vetëm në kujtime dhe në ëndërra,por joo unë edhe sot mbas 5muaj nuk po mundem ta bind vetën se ti më "ENGJULLI IM" nuk bën pjesë në mesin e të gjallëve,por as i vdekur jooo sepse nga zemra ime dhe nga mendja ime nuk do të shlyej për jetë e mot....
Kaluan ditë,javë,javët u bëhen muaj e muajt do të bëhen vite dhe unë ende do të qaj për ty "ENGJULLI IM"....
Shumë plane për të ardhmen ishin të lidhura me ty.Ato u shuan por dashuria dhe kujtimi i qdo gjëje sa ishim bashkë do të jenë të përjetshme.....
Goditës qe lajmi i zi,që më erdhi.Humba dashurinë time te vetme.S'kam fjalë ta përshkruaj dhimbjen për humbjen tënde....!
Ajo është thellë,shumë thellë në zemrën time....
Ti jeton në zemrën time dhe do të më mungosh shumë derisa një ditë të takohemi sërish "ENGJULLI IM".....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content




Tregime  per dashurine.... - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Tregime per dashurine....   Tregime  per dashurine.... - Faqe 8 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Tregime per dashurine....

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 

 Similar topics

-
» Tregime Islame
» PËR DASHURINË
» Tregim per dashurine....
» 250 Proverba per Dashurine
» 25 fakte magjepsëse për dashurinë
Faqja 8 e 8Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Dashuria :: Tregime të ndryshme-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizCreate a forum on Forumotion | ©phpBB | Forum mbështetës | Report an abuse | Latest discussions
YlliehanaForum