www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Poezitë e Mërgimtarit.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutoriMesazh
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Poezitë e Mërgimtarit.   Thu Apr 08, 2010 12:26 am

First topic message reminder :

vargje desha për ty te shkruaj
por vullneti po me mungon
ndoshta qe jam ne dhe te huaj
dhe une ty nuk po te shoh

disa vargje i kam ne zemer
por nuk di si te shprehem
me mungon Ti atje larg dhe kom mall
nuk e di a do vish vall

disa vargje qe vetem Ti i kupton
je aq larg dhe me mundon
po pres thirrjen tende çdo dit
dhe kur te vij une Ti mos ik

disa vargje pa kuptim
e din veq Ti shpirti im
mos me thuaj ate qe nga tjeret ke ndegjua
une jom ai qe vetem ty te dua
_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sat Aug 21, 2010 10:10 am

Prit prit, mos bjer ne gjum,
Se dua te them te dua shum,
natën e mir e gjum te embel,
po mendoj se me sheh ne ënderr

Perse sonte edhe yjet nuk shkelqejn?
A thua edhe ato mungesen tende e ndjejn.
Te lutem mendo pak ne mua, dhe ne zemren
tende ruaje një vend se TE DUA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
Shaban Cakolli

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sat Aug 21, 2010 2:59 pm

BRAVOS MERGIMTARI;VERTETE LEGEND FORUM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sun Aug 22, 2010 9:06 am

Loti ne dhe te huaj

Loti ne dhe te huaj
lehte na pikon
leshon rrenje thelle
kush se beson

dhe ne gur te that ai
ka per te zane
malli po me djeg per te
gjith per bab e nane

loti sna u nda snji qast ne mergim
shpesh her vetja na duket si jetim
dikush te na fyej me nje fjale
buza shtremberohet
shpirti loton
zemra merr vaj

nese ky lot do ishte i dobishem per treg
do te isha pasuruar
do isha ba mret
kaq shum jemi perlotur perlotur
nuk dua qe ta mendosh e dashur moter

sa her qe kemi bere biseda telefonike
receptori eshte lar me lote
duke degjuar
zerin e embel te nenens fisnike

mundohesha ti fshija
te shperthenin nga mrena
e pamundur, pesh ishte ngritur
jo vetem shpirti po edhe zemra

nese mblidheshin lotet
qe binin ne toke
do te punonte termocentrali
me i madh ne bote
qe do te prodhoje vetem te qeshura jo lote

mjaftojne kaq sa kemi derdhur
mos te shkoje syri ne te shtrembur
provojeni dhe ju qe se keni provuar kurre
hidherimin e pamjes se kufizuar
dhimbjen e pa fund te njeriut
qe e bet te vuaj

jo jo me lot
do ngrihen dhe te vdekurit
nga kjo toke
do jen deshmitar
se edhe ajo jet ka lot


linda duke qar
e u rrita me te njejten melodi
asht domethanse
se nuk ka lot ne pleqni
nuk ka me ku te ket
ca i perpiu toka
ca u zhduken ne det

toka eshte e ngopur me
lot
deti si gjithnje i
terbuar thote
jepme me lot syri i
pergjigjet
tani me ke verbuar
nuk ka fuqi me lot per
te prodhuar


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
Shaban Cakolli

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sun Aug 22, 2010 10:06 am

ne mergim u humba
ne mergim u treta
por buzeqeshje
nuk gjeta
mergimi brengat
mi shtoi dyfish
aty as dhembje
as meshire nuk kish.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
Shaban Cakolli

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sun Aug 22, 2010 12:33 pm

Shaban Cakoli: TI LULE

Më kupto moj lule e bardhë
kam mall,me të thithë nektar
saherë zemra të thërret
bëhesh hije e s´mund të prekë
Më pushton me tër atë nurë
me më ra loti,më bëhet gurë
me hapë zemrën,bëhet urnë
Përse më vënë në kaq siklet
koha s´pritë me i pas dy jetë
dhe dy jetë ne me i pasë
me tu nda kurrë s´kisha dashtë.
Si s´të vjen veq pak mëkat
sa shumë dhembjen po ma zgjat
kot me fjalë më the të dua
se kjo zemër u përvëlua
zgjatma dorën shmangi teket
çka s´shijohet dhe nuk preket

ëndërr është dhe ëndërr mbetet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sun Aug 29, 2010 3:11 am

Prishtinali jam
mu shty me mu ty nuk ta han
me pak fjal ta msheli gojen
seti je e para e ke dorzu lojen
jo jo nuk kom harru
babes une kom me kallxu
veq po pres apo me puth ti mu
e kukuu une atehere kom mu tranu
po me vjen marre me te than qe po te du
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
Shaban Cakolli

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sun Aug 29, 2010 4:43 am

mbaj traditat
mergimtare
thuaje fjalen
ashiqare
me dashte njeriun
nuk eshte marre
marre eshte
me mbajte ne shpirt
qka e ke n´zemer
mos me e qitë
të pëlcet
ose krejt të mbytë....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sun Aug 29, 2010 5:50 am

do te behem zog
e ti se do te me njohesh
do te vi ne dasem
kur ti te martohesh
do ti bi tupanit
për deshiren tuaj
kurse une i mjeri vetem,
vuaj dhe vuaj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
Shaban Cakolli

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sun Aug 29, 2010 5:57 am

po u bere zog
do ta gjejë një pulë
se të kam nxënë shok
nuk t´lë me u përkul
kur ne dy jem bashk
ti ndjehu si mbret
do të bëjë qka s´behet
merr ate që do vet...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sun Aug 29, 2010 6:14 am

Kujt i thua lule
kujt i thua hën
kujt i thu pul
mos mue me ke then
A te duket njejte
kur me mua bisedon
athua një qast ndalohesh
mbyll syte e më kujton..!
Athu te rren mendja
nese me kerkon ne shpi
se kom dal me shoqeri ahahah
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Tue Aug 31, 2010 7:42 pm

perse ma bërë kete gje
me the se me fale zemren
Dhe tani qe gjithshka ka ndryshuar
jam ndryshuar edhe une
o zot, si ndryshon njeriu
per nje koh te shpejt
nga e hana gjer e ejte


Nuk mundem ta besoj
them nuk është e vertete
tani nuk jam vetja ime
se ti qe me lumturove
ti qe me tjetersove
tani me vrave zemren
tani me ndrydhe shpirtin

dhe une do te qaj
dhe une do vajtoj
për dashurine qe humba
qe nuk arrita te shijoj

Kur te lexosh keto vargje
dua te mendosh për mua
dhe thelle ne shpirtin tend
do ta ndiesh qe te dua

Ta dish qe je ti
ajo qe me beri te qesh
ta dish qe je ti
ajo qe po me ben te qaj


O Zot sa shumë do doja
ne shpirtin tim te te mbaj
te te shtrengoj fort
te te them rri me mua
te me puthesh lehte
dhe te me thuash te dua

Jo vetem te me thuash
dua qe ta ndiesh
dua te jem si me pare
dua te me besh kurr për te mos qar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Wed Sep 01, 2010 7:20 pm

shiko zemren si me është nxi
dhe pyetem si po jetoj
pergjigja është e veshtire
dite e natë për ty lotoj


skam nevoje për ngushllime
se ato nuk i pranoj
jeto me ate qe e deshte
perndryhse fare mos jeto

shikoma lotin ne sy
dhe tradhtare vetes i thuaj
shikoma fytyren si kam mbete
dhe atehere kupto sa po vuaj

nga lotet e mi te pandale
une i nxorra shum fjalë
por fjalen me te rende qe meritove
ku je ti qe me tradhtove

enderro tash një njeri
qe po vdes për një dashuri
mos mendo se ky eshte shi
dhe kupto se ata jane lotet e mi

mendo se jeta pa ty
paska qene vetem e kotë
kam mbet i vetmuar
pa askand ne kete bote

kur po me pyesin pse vuaj
pergjigjen zemra e jep
eeh dashura me la te vetmuar
si një femij i lidhur ne djep ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Wed Sep 01, 2010 7:23 pm

Ka një Koh Qe Ke Ndrryshuar
Qka Ka Ndodhur Me Ty Nuk e di
Sje Ajo Qe e Kam Dashuruar,
Tani Sillesh Si Tjeter Njeri,
Her Humbesh, e Her Lajmrohesh,
Si Me Par nuk ke deshir te takohesh
Nese Do Qe Te Largohesh
duhet nje here te pendohesh
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sat Sep 04, 2010 8:24 am

Eja moj e dashur
Te tregoj kesaj here
nuk munda te fejoj
une kesaj vere.

Do te kisha marre fryme
une shumë me lirisht
vetem kur ta shohe
unazen Ty ne gisht.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sat Sep 11, 2010 3:59 am

Dy fjalë që të gëzojn
dy fjalë që të hidhrojnë ,
dy fjalë që tër jetën ta ndryshojn
dy fjalë që kan domethënjen qka ndi unë për ty ,
këto dy fjalë dua që të mi thuashe edhe ti!
dikushë thot se këto dy fjalë nuk jan shumë,
por kan shumë rëndësi ,
me këto dy fjalë mundesh ta ndërtojshë një ardhmëri ,
edhe për këtë dua të ti them ty këto dy fjalë i dashur
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sat Sep 11, 2010 4:05 am

tash me nuk me shkruan
as une me ste shkruaj
por kjo sdo te thotë
se për ty me nuk vuaj...

jeta po vazhdon perseri
e une po vuaj e qaj për ty
por kush spo e kupton perse...
po me rrjedh loti sikur dje

dije se kjo jetë pa ty
për mua qenka e kotë
dhe spaska aspak kuptim
te jetoj pa ty ne ketë botë

për fund te pershendes
kudo qe te jesh
edhe pse sje me mua
ne qdo hap afer do me kesh...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
Shaban Cakolli

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sat Sep 11, 2010 6:06 am

unë s´qaj fare
se jam burrë
po s´më deshe
s´të dua kurrë,hauhau
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sat Sep 11, 2010 11:09 pm

llogaria e celularit tuaj për muajn Shtator është:
1501 puthje.
Prandaj ju lutem ta kryeni pagesen
te derguesi i ktij sms...
edhe ate sa ma shpejt
se une nervozohem haha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
Shaban Cakolli

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sat Sep 11, 2010 11:14 pm

nese ti nervozohesh
pune e madhe shume
ato vijne e puthin
gratis te une


haha,ta bera per dhune
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sat Sep 11, 2010 11:20 pm

Gjithmon kam dashur qe ta them
Por nuk di si ta them
Ata them apo mos ta them
Se BABA DIMRI sivjet nuk do te vejn .. haha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
Shaban Cakolli

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sat Sep 11, 2010 11:30 pm

baba dimri,cka po te vyan
ishalla dy kembet i thyan
e ishalla ne vend te tij
vjen ndonje perri


mos ma zi per te madhe ti
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sat Sep 11, 2010 11:37 pm

nuk ta ze te madhe
se te kom djal halle
masi babadimri nuk po vjen
apo ngritesh me torte na sherben
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sat Sep 11, 2010 11:52 pm

memedhe quhet toka
ku shpejt te shkon koka
ku kom dashur edhe lisat e that
po spate para ste don kush ngat

ke kemi tok e ku kemi ar
3 here ne dit rryma ka mu nal
ku kemi rrug dhe kalimtar
ku ske ujë as pet tu lar

memedhe një pllamb toke
ku ke vetem dhimbje koke
ku shemben shtepija e fukaras
qeveritart nga hajni dojn me plas
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Thu Sep 23, 2010 7:31 pm

Te lutem qe te kthehesh
po nuk pranove do thehesh
dhe pse e di qe te lutem eshte e kotë
por kam nje dhembje qe se duroj dotë

Nje dhimbje qe me shkaterron
nuk ka doktor qe e sheron
ti je mjeku me i mir ne kete botë
por nuk u ktheve do te mbytem me lot

Nuk mund ti them askujt se qfar kam ne zemer
nuk mund te them se nuk dua nje femer
Nuk mund te them se ne zemer nje zjarr me djeg
e mbyllur zemra ime ne pikellim vetem ty te pret.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Thu Sep 23, 2010 7:37 pm

Kur ti te jesh ne vetemi
sa deshire kam te jem aty.
Kam ze te te therras nga larg por tani me degjon
Dua qe heshtjen tende ta thyej zeri im,
qe ti thuash zemres ja me erdhi nje shpetim

Gjithmone desha te puthja buzet e shpirtit tend,
pelqimin e doja nga goja jote .
Gjithmone enderroja qe te jem prane teje,
te merrja fryme nga ti,
se pa frym asnje qenje nuk mund te rri
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Poezitë e Mërgimtarit.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 4 e 7Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum