www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next
AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:22 am

First topic message reminder :

Eja te dashurojme prane dritares

Tash eja e dashur, te dashurojme prane dritares,
qe t’na lakmojne te gjithe kuriozet e mbare lagjes,
ata, qe kohen ma renduan mbi shpatulla çdo nate,
mungesen tende ne trup, ma gllenden porsi plage.

Lakuriq te dashurojme e dashur, pa gajle, deri vone,
te krenohemi me afshin e ndezur ne dhomen tone,
t’na xhelozojne fqinjet e zgurdulluar, si une me pare,
kur s’te kisha prane e kundroja i etur, si lisi i thare.

Te çmallemi mu ketu, perpara perdes gjysmehapur,
per zerat qe sonte heshtin, por shpesh me kane tallur
kur per syçkat e mi tinzar perleshje sensuale aktronin,
duke me shpuar ne gjoks, pa ditur se sa me mundonin.

Ta kuptojne dhe ata, qe sonte, vrojtojne te vetmuar,
se jeta ka dy faqe, ku veç ne njeren jeton i dashuruar,
ne tjetren do jesh e do xhelozosh dashurite ftojake,
qe te pervelojne nga larg me epshet e tyre bubulake.
Komentoni poezine time ekzibicioniste nese deshironi! ...pasi mendoj se koha sot mund te jete vertet e tille. Njerezit xhelozojne prane dritares pa e ditur sa vrasin, por duke ditur se dikush po kuriozon.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:37 am

Të dua, për ty vuaj!
Të dua, për ty shkruaj!
Të dua, për ty ëndëroj!
Deri në vdekje ty s’të harroj!

Një ditë Zoti po mendonte,
diqka zemrës time ti dhuronte..
te gjith engjujt rreth vetës mblodhi
dhe për zemrën time vetëm ty të zgjodhi.

Ti fali syt, nëse ti i shikon!
Ti fali duart, nëse ti i shtërngon!
Ta fali shpirtin, nëse ti më përqafon!
Ta fali zemrën, nëse ti më don!

Në mes të natës po kërkoj dritë..?
Në mes të borës po kërkoj ngrohtësi..?
Në mes të dimrit po kërkoj veren..?
Në mes të zemrës tënde s’mund ta gjej vetën..?

Te puth buzen qe te flejsh embel,
Te puth syrin qe te shofish enderr,
Te puth faqen qe te ndjehesh mir,
Me 1000 puthje te them naten e mir.

Si ndihesh sonte kur afer sme ke?
Si te kalon nata kur mua sme sheh?
Si te rin qeta buzet e tua?
Si te shkon kjo jetti zemer pa mua?

O bilbil I bukur shko ku te them un,
Nese e gjen ne gjum puthe nje her nga un,
Nese e gjen te zgjuar thuj,
Se ende nuk e kom harruar……?

Qme duhen syt
kur nuk shihemi?
Qme duhen kembet
kur nuk takohemi?
Qme duhen krahet
kur nuk perqafohemi?
Qme duhet zemra kur
nuk dashurohemi ???

Pash nje lule dhe mendova: erdhi pranvera…
Pash shiun dhe mendova: Dikush atje lart po qan…
Pash trishtimin ne syte e nje femije dhe mendova: Ndoshta ka nevoje per ngrohtesi…
Dhe me vone te pash ty dhe ne fund e kuptova se kam akoma nje arsye per te jetuar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:37 am

NDOSHTA JETA...

Dhëmbja më thotë
se përherë do të mbetesh
vetëm një ëndërr për mua
vetëm një shpresë
një lotë
që ti nuk deshe
të ndalësh dotë.
Dhe këtë që ti ndeze në mua
këtë shkëndijë
nuk mund ta shuaj asgjë
as loti i njomë
as dhëmbja e madhe
as ky largim
mund ta shuash vetëm ti...
Për mua përherë do të mbetësh
ai... që ishe
edhe pse dje të njoha
që të dua sot
ngase zemrën time të zbrazur
ti e mbushe plotë...
Vetminë s'mund ta heq
as dhëmbjen s'mund ta ndalë
shpresat s'do të pushojnë
as me kohën
argësinë
atyre u mbetet të bëjnë ballë...
Atëherë desha të ta them
vetëm të vërtetën që mësova
se me ty...
një minutë do të thotë
më tepër se një jetesë
pa dhëmbje e lotë
e plotë shpresë...
Dua të ta them
për mua mos u brengos
ndoshta jeta do t'më do
edhe mua një ditë
ndoshta...!?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:38 am

ZEMËRIMI YT"

Si diçka normale mbi mu i lëshon fjalët
harron se në shpirt ato fort më vrasin
fjala ik si lumi... kurrë ajo nuk ndalët
fjalët që lëndojnë... fjalët që bërtasin.


Në gjumin e natës një zë tingëllon
se di pse në zemër vuaj përsëri
ti me zemërimin tënd sa shumë më helmon
sa ndjenja vret në zemër... jo jo ti se di!


Fluturon dhe ngulet thellë në ndjenjën time
fjala e thënë vend i len zemërimit
dhe një natë pa gjumë... një natë me mendim
zemra kur të qetësohet vend si len pendimit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:38 am

PER TY

jam nje fragment i kohes tende
qe smu kushtua kurre mua
jam nje nder ato gjera
qe me perbuzje thua si dua
jam yll i zjarrte e i bukur
qe ne qiellin tend s'ekziston
jam nje ender e jotja
qe akoma pa filluar mbaron
jam fjala e pathene nga ti
jam perralle kenge a poeme
gjthcka mund te jem per ty
por kurre......ajo cfare dua te jem!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:38 am

ËNDËRR E PA ËNDËRRUAR


Ika në gjumë me mendimet tek ti
Mëngjesi më gjeti me sy të hapur,
Zgjata krahët të të përqafoj
Por nuk mundet kush hijen për ta kapur?


Ti ishe veç një hije që mbi kokë më rrin
Dhe pikat e lotit të bien mbi mua,
Unë ta thash me fjalë, ta thash dhe me zemër
Por ti kurrë nuk më the: TË DUA!


Ëndërrat mi prishe, më turbullove zemrën
Tash më nuk di nga vij dhe ku shkoj,
Rrugën e jetës ma trete në pakthim
As ëndërr më nuk di të ëndërroj!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:39 am

SYTE E MI HAPEN,


GJERE,SI DYERT E MBRETERIS ROMAKE
NE TE HYN VDEKJA E VJETER 20 SHEKUJ
..... NDER VRIMAT E HUNDES TE GJITHA LIGJERATAT E VUAJTJES VDESIN!!!

KOBI IM VDEKJEN E KRISHTIT DO TA MBJELL
E GJERE, EGJATE, E SHTRENGUAR NE PAKUFI...

NE BREGUN E ERRESIRES ME DHEMBE SHKELQEN,

...KERKOJ NJERI ME ZEMER TE PASTERT???
NUK MUND TA GJEJ DOT...
VAZHDOJ PRAP.....

NE ATE RRUGE VEHTES I THEM!!!
SHOH DHE NDEGJOJ ME TEPER SE SA DUHET........
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:39 am

Me mungon:
Dhembja ne gjoksin tim
me rendon shum per ty
kur malli me buzeqesh,
dhe ne zemer po me rri.

Ka zen vend dhe nuk luan dot
qe me ben syrin me lot!
qe me dridhet buza e that,
shpirti digjet flake-flake.

Shum rend qenka keshtu t'jetosh!
me dhembje, mall, e dashuri
perse zemra nuk gezohet dot,
perse shpirti rrin n'vetmi.

Kur ti lexosh keto rreshta
mendo se jam afer me ty
te tregojn shkronjat e zeza!
sa me mungon mua ti
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:40 am

NJE LETER PER TY


ZEMER Ke pyetur ndonjeher perse po te shkuaj ketu...?
Por...degjo,dua qe te gjithe ta marrin vesh ate qe une, ndiej
per ty!! Jam ketu sepse u be kohe qe je ne mendjen time,
je mendimi im i vetem, askush nuk mund te te largoje nga
mendja ime!! Je deshira ime qe nuk resht se menduari,rrezikoj
me vdekje...e di si do te te pergjigjem?? Perse duhet te resht
se menduari jeten time, personi e cila cdo dite e ben zemren
time te rrahe,perse duhet te resht se menduari ate djal aq te
bukur, te embel, dhe te rendesishem per mua?!! E di perse??
Sepse je ti aje qe me ben te ndjej emocione te mrekullueshme,
gje qe se ka bere ndonje tjeter deri tani. Fale teje zbulova dashurine,
faleminderit zemra ime qe me jep cdo dite, cdo gje qe vetem ti
di te me japesh...shpresoj te mos kaloj vetem vite me ty, por
te gjithe jeten time!! Je personi me i mrekullueshem qe kam njohur...
Te Dua...me shume se jeten time! Shpresoj qe kjo te mos jete
vetem nje enderr e imja, por...endrra e te dyve!! Te dua.ZEMER
Te Dua me shume se cdo gje ne Bote...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:41 am

Per ty kuptimi jetes sime..

Bie shi jashte ben shume ftohte por per cudi nuk e ndjej sepse prania jote me ngroh me mbush me gezim me ben qe te jem gjalle...hyre shume papritur ne jeten time....nuk e di as vete si dhe pse hyre nuk e dija se do te te doja apo se do ndjeja ndonjehere per ty nje gje te tille...por ja qe ditet kalojne dhe une lidhem cdo cast e me shum me ty...deri sa po behesh pjese e pandashme e jetes time
deri sa pa ty nuk mund te rri dhe keshtu ditet kalon duke te dashur ty..faleminderit per keto dite te bukura..faleminderit per ate qe je...faleminderit per cdo moment dhe kohe qe kalon me mua...faleminderit sepse sa here te shikoj gjithcka ka nje kuptim...faleminderit qe me bene te ndjehem mire...faleminderit qe me bene te ndjehem e sigurt dhe e rendeshishme...faleminderit qe me bene te qesh...faleminderit qe je imi.. faleminderit qe rri me mua...faleminderit qe me duron...faleminderit qe je kaq fantastike...faleminderit qe me bene te lumtur...faleminderit qe me ben te jetoj kete dashuri me sy te hapur...faleminderit qe me do....faleminderit qe hyre ne jeten time...ndoshta mendohet se ne kete moshe nuk e dime ceshte dashuria po a mund te me tregoje dikush emrin e kesaj ndjenje qe ndjej per ty ti qe me ben zemren te rrah me shpejt dhe me ngadale njekohsisht me vjen keq qe nuk je afer meje qe te tregoj sa shume te dua se do te pres e se mezi pres qe te me shterndosh ne krahet e tu e me ne fund te jemi ne te dy e jam e gatshme te pres e te tregoj kuptimin e fjales dashuri ....TE DUA SHUME. ZEMER.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:41 am

Kur të pashë ty

Besoja
se çdo gjë në jetë për mua ishte përsosur,


Besoja
se asgjë nuk më mungonte, derisa nuk të takova ty, derisa nuk preka faqen tënde
të butë si petalet e trëndafilit që të dërgon në botën tjetër me aromën
drithëruese që ka.


Gjithçka
ishte për mua normale, derisa buza ime nuk shijoi një puthje që të bënte me
krahë.


Asgjë
nuk kishte ngjyrë tjetër përveç bardh e zi derisa nuk të takova ty, ti mi dhe
ngjyrat e jetës, së pakufishme, ti mi dhe ëndrrat dhe rrahjet e forta të
dashurisë.


Kur të
pashë ty kuptova se asgjë nuk ishte perfektë pa dashuri në këtë botë, asgjë nuk
ishte normale pa shpirtin binjak.


Dhe kur
të takova kuptova se jeta është më e bukur përtej vetes, kuptova se jeta është
më e bukur kur zemra rrahë për një arsye.


Askush
s’dua të më flas asgjë për dashurin nëse kurrë nuk ka dashuruar, sepse dashuria
më bëri të kuptoj se tani jam në pjekurin e një njeri normal, se tani do të jem
botë e hapur dhe se e di për çka dhe për kë dua të jetojë.


O Zot,
shkëlqesia, mëshira dhe fuqia jote mbretëroftë gjithëmon, të faleminderit për
një gjë kaq përsosur, të faleminderit që krijove dashurinë dhe që më bëre të
kuptoj se kush jam dhe kush dua të jem.gjunjë të bie o Allah i plotfuqishëm, se
ti ishe dritë për njeriun.


Faleminderit
o Zot.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:42 am

???????
Te te them ri
-e di se do te shkosh
Te shkosh
-nuk mundem te te haroj
Te te haroj
-zemra shum te dashuron
Te dashuroj
-se dashurin time e meriton
E meriton
-se me ben te lumtur
Me ben te lumtur
-po se kupton
Nuk e kopton
-se se dij a me dashuron
Se dij po te dua
- gjithnji po vuaj
Po vuaj
-nga lumturia qe ti me dhuron
Ndoshta un jam ajo
qe nuk te meritoj
te dua mos me haro
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:42 am

♥️*.☆★.•°•.☆♥️*.Ndoshta nje dite, ne te ardhmen
.♥️*.☆★.•°•.☆♥️*.Ti perseri, do te kthehesh
♥️*.•.☆★.•°•.☆♥️*.Por gjalle, mua te mjeren
♥️*.°•.☆★.•°•.☆♥️*.S’besoj se do te me gjesh.
♥️*.°•.☆★.•°•.☆♥️*.
♥️*..•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Mbi varrin, ku une prehem
♥️*.★.•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Me keqardhje, do te lotosh
♥️*..•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Dhe ikjen tende, prej meje
♥️*.•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Perjete, do ta mallkosh
♥️*.°•.☆★.•°•.☆♥️*.
♥️*.•.☆★.•°•.☆♥️*.Ndoshta, shume i permalluar
♥️*..☆★.•°•.☆♥️*.Portretin tim, do ta kujtosh
♥️*.☆★.•°•.☆♥️*.Kur mbi pllake, te gdhendur
♥️*..☆★.•°•.☆♥️*.Emrin tim, do te lexosh
♥️*.•.☆★.•°•.☆♥️*.
♥️*.°•.☆★.•°•.☆♥️*.Si kurre, ndonjehere
♥️*.•°•.☆★.•°•.☆♥️*. Do te ndjehesh, fajtor
♥️*..•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Per zemren time, te mjere
♥️*.★.•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Qe ti vete e copetove
♥️*.☆★.•°•.☆♥️*.
♥️*..☆★.•°•.☆♥️*.Ndoshta, per te paren here
♥️*.•.☆★.•°•.☆♥️*.Mua falje, do te me kerkosh
♥️*.°•.☆★.•°•.☆♥️*.Por pergjigjen time, nen dhe
♥️*.•°•.☆★.•°•.☆♥️*.S’do mundesh, ta degjosh.
♥️*..•°•.☆★.•°•.☆♥️*.
♥️*.★.•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Do te te fal, apo jo
♥️*..•°•.☆★.•°•.☆♥️*.As vete, nuk e di mire
♥️*.•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Pasi atehere, shpirti im
♥️*.°•.☆★.•°•.☆♥️*.Do te jete, plotesishte i shkrire.
♥️*.•.☆★.•°•.☆♥️*.
♥️*..☆★.•°•.☆♥️*.Ndoshta, do te mbjellesh lule
♥️*.☆★.•°•.☆♥️*.Mbi dheun e varrit tim
♥️*..☆★.•°•.☆♥️*.Me qellim qe ato te celin
♥️*.•.☆★.•°•.☆♥️*.Si kujtim, per dashurine
♥️*.°•.☆★.•°•.☆♥️*.
♥️*.•°•.☆★.•°•.☆ ♥️*.Por lulet, do te vyshken
♥️*..•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Dhe pa gjethe, do te ngelin
♥️*.☆★.•°•.☆♥️*.Edhe me gjak, po ti ujitesh
♥️*..☆★.•°•.☆♥️*.Ato kurre, nuk do te celin.
♥️*.•.☆★.•°•.☆♥️*.
♥️*.°•.☆★.•°•.☆♥️*.Ndoshta naten, do te me presesh
♥️*.•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Ne enderren tende, te trokas
♥️*..•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Por edhe ne qofte se vij
♥️*.★.•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Asnje fjale, nuk do te flas.
♥️*..•°•.☆★.•°•.☆♥️*.
♥️*.°•.☆★.•°•.☆♥️*.Me hijen e vdekjes, do te vij
♥️*.•.☆★.•°•.☆♥️*.Dhe syte mbi ty, do ti zgurdulloj
♥️*..☆★.•°•.☆♥️*.Frike ne zemer, do te te shtij
♥️*.☆★.•°•.☆♥️*.Derisa ty, te te tmerroj.
♥️*..☆★.•°•.☆♥️*.
♥️*.•.☆★.•°•.☆♥️*.Ndaj, po deshe te jetosh
♥️*.°•.☆★.•°•.☆♥️*.Ne heshtje i pa shqetesime
♥️*.•°•.☆★.•°•.☆ ♥️*.Ben mire qe te harrosh
♥️*..•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Mua dhe dashurine time.
♥️*.★.•°•.☆★.•°•.♥️*.
♥️*.☆★.•°•.☆♥️*.Ndoshta, vetem atehere
♥️*..☆★.•°•.☆I ♥️*.qete, do te jetosh
♥️*.•.☆★.•°•.☆♥️*.Dhe shpirtin tim, nen dhe
♥️*.°•.☆★.•°•.☆♥️*.Ndoshta, nuk do ta trazosh!!!...
♥️*.★.•°•.☆★.•°•.♥️*.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:44 am

Dashuria jone u tret dhe humbi
ajo mbeti ne harrese dhe ne botentjeter te vetmise.
Dashuria jone perjetoi zhgenjimin dhe pikellimin.
Lotin ne syte e mi dhe zine e vuajtjen ne
zemren time te varfer dhe te mjeruar.
Dashuria jone tani na u shemb
e ndjej dhe zemren time tani se sa
po me dhemb,kur te mendoj ty se
per ty tani jetoj me lot ne sy,
Dashuria jone perjetoi vuajtjen
perjetoi zemerimin ,tradhetine dhe
pameshiren ,por nuk mund te them
me zemer se dashuria jone por
mund te them me te drejte se kjo
ishte dashuria ime e cila gjeti ket
zhgenjim dhe tradheti te bere nga ti.
Dashuria ime ,ishte ajo qe vetem
ty ta kushtova dhe si me ktheu mua
kete te mire ,me vuajtje per jete dhe
me plage ne zemer te jetoj te
kaluaren ta jetoj,vetem me nje kujtim
sa te deshti zemra dhe shpirti im.
Sa lotet ne syte e mi me rane
sa te zeza zemra ime perjetoi,e
perse te gjitha keto?vetem pase ti
deshte keshtu te besh,sdo te jesh
e meshiruar te zoti edhe pse te une
mbete e paharruar dhe nje plage e
pasheruar ne zemer me ty jete kam
me nderruar vetem me nje deshire
te madhe ,edhe nje here me te perqafuar.
Tani jetoj i vetem pa shprese
se dashuria jone mbeti ne harrese
dashuria jone mbeti ne mes te nje
rruge te humbur te cilen nuk munda
te gjej me vone pasi qe tradhetia
jote jehoi mbni tere jeten time
dhe nje dashuri te madhe qe e kisha
per ty ajo teresisht u varros mbi
varret e dashurise se madhe .
Ndoshta ,nje dita ndoshta do te kete
nje jete te ndryshme ne kete bote
nje jete me te mire per ty por jo
edhe per mua ,sepse une do te jem
i larguar nga kjo bote dhe do te jem
i kthyer ne boten tjeter ku me nje
mendim te prere jam dhe me nje
bindje te madhe se atje eshte jeta
dhe realiteti,kjo bote eshte vetem nje
genjeshter e madhe dhe pa aspak
gezim e lumturi dhe me vuajtje te rende
Edhe sa do te jetoj duke te menduar
edhe sa kohe do te jetoj duke te
enderruar vetem ty e askern tjeter
por mire e di dhe kuptohem ne dashuri
se ky eshte fakti per dashurine dhe
se nuk eshte aq lehte te harrohet dashuri
e vjeter e cila kaloi neper gjakun tim
dhe neper venet e mia si nje uje qe
te pershkon tere trupin dhe per jete te
mbetet ne vene .
Ndoshta nje dite do te degjosh nje ze
ndoshta atehere do te kuptosh se sa
kisha vlere une per ty ,dhe se tani
po bindesh se ti je me e palumtura ne
kete jete ,duke menduar se dashuria
jone po mbetet ne harrese ,dhe une
do te mendoj atehere se kjo qenka
me se e vertete dhe duket se ka ardhe
fundi,nje fund i rende dhe i veshtire
per te thene ty me gjithe zemer dhe
me pikellim te rende e te hidhur me
nje lot te turbulluar, e dashura ime
te lutem edhe pse ti ishe fajtore per
te gjitha ndoshta nje dite zemra ime
perseri do ti fale gabimet e tua dhe
do te thote perseri se une te DUA.
Por me mbetet e vetmja fjale tash
qe duhet ta them me shume lot dhe
me merzi ta madhe ,qaooo , shko
nga une jeto jeten tende e lire sikur
deshte vete sikur te tha ndoshta nena
yte dhe ti e degjove ate sikur te tha
shko tani nga jeta ime dhe me ler te
qete me zemren time te lenduar dhe
te plagosur sepse ate ti e ke varrosur
per te mos e zgjatur me shume edhe
pse kam fjale te pambaruara per ty
vjen edhe ky fund te them per hir te
dashurise dhe per harresen e dashuris
sone e cila erdhi--LAMTUMIR
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:44 am

Sonte

Te shpresoj para se Dielli
ne perendim te humbe
Te prese para se rrezet e para
kur puthin qiellin
Te kerkoje,Sonte,Neser....
gjithe jeten ne kerkim...per ty
Sonte,Neser e vetmuar..
me Sy tek ti
Flase e thrrase,per ty
Eja Shpirte
Eja me rrezen e para ne mengjese
Eja me ngrohe qdo qelize te trupit tim.
Se edhe kjo eshte jete
Qe qdo kush e kupton
Se ne gjuhen shqipe eshte
Gravue e shkrue ne zemren time
Fjalet TE DUA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:45 am

Ku je Ti


Më prit sonte në ëndërr se do të vi,
por mos u tremb përsëri!
Flej, sdo të trokas as në der,
as nuk do të zgjoj,
por do të puthi lehtë,
dhe prap do të shkoj...


Nëse më pyesin engjujt
qka ke pa me sy?
Unë do të flas
Veq për TY!
Në emrin tënd,
do të bëj be,
atëherë dhe engjujt
do të qajn për NE!


Kur në varrin tim fillon punimi
Kur në varrin tim fillon vajtimi
Kur në varrin tim të vëjn kurora
atëherë i DASHUR dije se të harrova!


Një ditë kur të zgjohesh,
mso laj syt me lotë!
Dikush do të thotë,
se nuk jam nkët botë!
Ti mos pyet si vdiqa,
pyet si jetova,
pyet si më shkuan ditët
që pa TY i kalova...


Që të kujtoj më shtin e kaluara!
Që të dua më thot zemra!
Të më duash nuk të dëtyroj,
por duam nëse e meritoj!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:45 am

Dy hapa larg dhe vija tek ty,
Atje, atje ku ishte enderra ime,
Atje ku ti me pret i vetmuar,
Atje ku vetem tel te ben shoqeti.


Dy hapa larg , dy hapa larg matane
Pas mureve te lagesht e te erret,
po na zhduket liria , qe prej saj na ndane
Dhe mbeten te gezuar

Sa te lumtur jane tani,
ndersa syte e mi vetem lotojne
edi se si ti ndihesh
Po nuk te dihmoj dot

Jam e vetmuar,jam e shkaterruar
skam c'bej me beso..
do te lutem per dicka
te lutem , mos me urre dhe mos me harro...............
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:46 am

Une e di qe ti me urren
po e ke gabim
une edi qe ti nuk do te me flasesh
mos e moho
Une edi qe ti as te me shikosh nuk do duash me
edhe kete edi , e mos me thuaj jo
I di i di te gjitha, po te kerkoj falje
edi qe gabova
po te dish vetem nje gje
qe kurr su pendova qe te Dashurova....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:46 am

Dua te mar frume ..
po jam e burgosur..
dua te shokoj syte e ty..
po u verbova..
dua te therras emrin tend..
por me bene memece nuk mundem..
dua te digjoj zerin tend..
po me shurdhuan nuk munde...
dua te fluturoj te vi tek ty...
po me prene krahet nuk mundem..
dua te eci sedi se ku ...
po me prene kembet..
dua dua te bej gjithcka po nuk mundem
Dua te vdes ...
po skam as zemer sa me moren...
dhe ma hodhen ne fund te oqeanit...
dua dhe te qaj po skam as sy se me verbuan..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:47 am

Te kesh frik te qash..
dhe ta besosh te verteten
nuk edi, cuditem me veten
pse ndodhin ato qe ti nuk i do
pse ndodhin te gjitha te keqijat
kur ti nuk je gati ti presesh
sa cudi...
pse Zoti ta mer forcen per te jetuar
pse Zoti te mer gjithcka
dhe sje ne gjendje ta perballosh
sa cudi,
pyetje pa pergjigje..
te kesh frike te jetosh
dhe thua, se dua me Jeten...
dhe pastaj pergjigjesh
pyetjeve qe jua ben vetes..
sa cudi....
a ka pergjigje per pyetjet qe ja ben vetes?...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:47 am

Kam menduar per nje kohe te vjeter
Ketu era, tek me shtyne, ne gjoks me qane
Kur kam dashur me shume nje tjeter
Kete nate, prape ne mendje e kam


Mos u merzit .Ti ne krahun tim
Une, sekret e mbaje dhe, s'ta them
Kjo ere e cmendur, me s'ka kthim
Por dhe ne kthefte, me s'do kete vlere


Ky mendim eshte i vangullt e pa shprese
Do te mbyllet bashke me vetrinine aty
Pa lene asnje shenje, asnje mbrese
Se, mua s'do me gjeje me Ty!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:48 am

Atij qe syte nga lotet mi treti,
Atij qe zemren pa meshire ma vodhi,
Atij qe i ftohte akull qendron
Atij qe shpresat ne humnere mi hodhi.

Atij qe vetem per vete jeton,
Atij qe ndoshta per mua smendon
Atij per te cilen shpirti renkon,
Atij qe zemra ime e dashuron

Atij qe largohet kur une jam prane,
Atij qe me sheh,mban koken menjane,
Atij qe kur shoh trupi dredhone,
Atij me te cilen gjeta belane.

Atij qe vargje shume i kam shkruar,
Atij qe nje buzeqeshje sme ka dhuruar,
Atij qe aq indiferente qendron,
Atij qe kalon rruges,ben si sme shikon.

Atij ja kam falur zemren,
Atij dhe vetem Atij
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:48 am

Vetëm ty të dua,me dashuri dhe sinqeritet sonte do të
shkruaj këtë letër për ty,ty që zemrën ma
rëmbeve,ty që ma ndryshove jetën time,ty që të
dua dhe do të duapër tër jetën.
Ndoshta me
këto fjalë nuk dot mjafton që të tregoj se të
dua,edhe psepër ty po vuajaq shum, sa që edhe letra
është duke ikur nga lotët e mi,dhe shpresoj që
një dit të vish dhe tmi fshish ti kta lot që rjedhin
vetëm e vetëm për ty.Edhe sa duhet të pres që
ti tma falësh dashurin tënde,pa të cilën nuk mund
të jetoj, edhe sa duhet të pres që ti tmë thuash
të dua,jeta është e vështir,por edhe e bukur,por
sikur të jesh ti pran meje,ajo do të ishte si njëpallat
dashurie,në të cilin dot jetonim vetëm ne të dy,si
dy lule të posaqelura,si dy zogj duke fluturuar,si dy dashnor
t'vërtet,un jetoj vetëm për ty,dhe nuk dua që
t'shoh me tjetrin.
Zemër vetëm ty të dua, po ti a më don.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:49 am

Shpirt dje me rreke,
e zemren pezull perseri ne duar po ma mban...
Mi the fjalet aq ashper sa drodhen trupin fort ... e buza do te puthi e syte ti ngul ashtu mbi syte e tu.....
a do ta kuptosh te shkreten jete e ndoshta ta kuptosh veten aty brenda se si jemi gatuar ne rreshtat e egersires,
ne rreshtat e nje dashurie.............
ne rreshtat e asaj dashurie te cmendur ..
te lenduar ne cerrjet e gjembave te nje trendafili....
do ta kuptosh se rruga ime eshte e gjate te takohet perseri me tenden??
............do ta kuptosh se eshte e gjate e plot lendim...................
.....kuptoje vetem nje here se dhe frike kur te kem do ti shtrengoj buzet fort e syte do ti mbyll ashtu ne erresire....
do mendoj per te kaluaren me ty te embel............
do mendoj se sa shume te dua .... sa shume te dua ne kete bote......
do mendoj se dhe pak do jem me tyyyyyyyyyyyy
do mendoj se sa te bukura jane gjerat kur jam prane teje...........
do mendoj se sa shume kam qare per ty
do mendoj se gjithcka e ka nje te keqe e nje e keqe e ka nje te mire..............
do mendoj se sa e bukur eshte jeta.. kur ne te ben pjese ti.............
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:52 am

me vret largesia jote.... tregoj gjendjen time
shpirterore....jo per fajin tend,per faj te dashurise.Nuk ndjej me
ekzistencen time ne kete bote sepse nuk je prane meje....Je shume
larg,saqe zemra po vuan shume mungesen tende,dhe therret emrin tend ne
cdo moment .Ne ke cast qe po te shkruaj po dridhem,po nxjerr lote nga
trishtimi i mungeses tende.....Nje trishtim i mallkuar qe me ndjek ne
cdo moment..Kudo qe shkoj kam imazhin tend me vete,sepse mendja te ka
pikturuar ty.Sa me mungon....Sa po vuaj nga largesia jote.Te lutem
rikthehu,mos me le ne vetmi,mos e ler zemren time te cmendet.Me ka
marre malli per ty ....te ndjej fryemarrjen tende,dhe te shikoj perseri
syt e tu... te kuptosh dhimbjen time dhe vuajtjen nga ikja jote.... Cdo
nat shikoj yjet dhe yllin me te shndrishem kam vene emrin tend dhe aty
brenda yllit kam ruajtur kujtimet qe kam per ty....Cdo nate sa here te
shikoj ate yll te bukur do me kujtohesh TI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:53 am

Zemer!

Sa bukur kur ti je
prane meje, kaq i paarritshem, i pazevendesueshem! Sa emocion kur me
sheh ne sy edhe pse buzet nuk flasin une e kuptoj qe ne ate shikim ka
deshire, dashuri, ndjenje, mall!
Shpirt! Me dritheron kur me prek aq
embel me duart e tua, aty eshte fillimi i botes se pafund, ne ate cast
gjithcka nuk ekziston me, vetem une dhe ti ne qiellin e shtate! Oh
zemer ti me puth si engjell!

Zemer dua te te them se cdo gje
merr forme kur ti je prane meje, dua te te them sa i rendesishem je per
mua, i nevojshem ne jeten time, i domosdoshem per shpirtin tim!
Ah... zemer sa shume gjera me duhet te te them por e di qe as lapsi as letra nuk do mjaftonin!
Shpirt! Zemer! Yll! Diell qe me ndricon! Ajer qe marr fryme! Ti me jep jete! Me mbush me Gjithesi! Thesari im! TE DUA!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

" Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 11Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | Computers and Internet | Internet | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum