www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Next
AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:22 am

First topic message reminder :

Eja te dashurojme prane dritares

Tash eja e dashur, te dashurojme prane dritares,
qe t’na lakmojne te gjithe kuriozet e mbare lagjes,
ata, qe kohen ma renduan mbi shpatulla çdo nate,
mungesen tende ne trup, ma gllenden porsi plage.

Lakuriq te dashurojme e dashur, pa gajle, deri vone,
te krenohemi me afshin e ndezur ne dhomen tone,
t’na xhelozojne fqinjet e zgurdulluar, si une me pare,
kur s’te kisha prane e kundroja i etur, si lisi i thare.

Te çmallemi mu ketu, perpara perdes gjysmehapur,
per zerat qe sonte heshtin, por shpesh me kane tallur
kur per syçkat e mi tinzar perleshje sensuale aktronin,
duke me shpuar ne gjoks, pa ditur se sa me mundonin.

Ta kuptojne dhe ata, qe sonte, vrojtojne te vetmuar,
se jeta ka dy faqe, ku veç ne njeren jeton i dashuruar,
ne tjetren do jesh e do xhelozosh dashurite ftojake,
qe te pervelojne nga larg me epshet e tyre bubulake.
Komentoni poezine time ekzibicioniste nese deshironi! ...pasi mendoj se koha sot mund te jete vertet e tille. Njerezit xhelozojne prane dritares pa e ditur sa vrasin, por duke ditur se dikush po kuriozon.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:25 pm

Sot ke diten e marteses
e un fundin e ksaj jetes
edhe guri sduron ka me plas
sa kjo zemer sa shum te ka dasht

Un si hen e ti si djell
ti ne drit e un ne ter
e per darsem ta qoj si dhurat
zemren time sa shum qe tka dasht

Let shkatrohet e gjith bota
Se kto vite ishin tkota
qe ti fala ty dhe jeten time
ne dor ti ta lash !!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:26 pm

U than gjethet e ksaj stine dhe ran para meje por kjo zemer qe te deshti tash po rrah larg teje.
Edhe boten te ma falin une prap dot vuaj
Kur edi se Dora jote mban Unaz te huaj
I kujtoj buzet tua dhe po e pys veten...
A me genjeve ti apo genjeva veten????
Shko jeto larg meje edhe pse te dua
Un sisha per ty dhe ti sishe per mua..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:26 pm

Pse e denon vetën dhe mua..??
Pse e fik dashurinë qe e dua..??
Pse e shkel fjalën që ështe..??
Pse sot më urejn mua..??
Kur e di se ende TË DUA...


Përsr sonde yjet nuk shkelqejn..??
A thu edhe ata, mungesën tande e ndjejn..??
Të lutem mendo pak në mua..
Dhe ne zemrën tënde ruaj një vend për mua !!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:27 pm

kur jeta nuk jetohet,kur i dashuri te fejohet,kur zemra rrjedh gjak te zi,ashtu
ndjehem un pa ty.

Lere lotin tim te pikoj i qete,mos me kerko ne enderr se smund te me gjesh,mos me
kerko me se gjithcka ka mbaruar,jeto i lumtur me ate qe je fejuar.

Nje dite dielli me pa dhe me pyeti:nese kaq shume te mungon,pse se harron?,kurse une
iu pergjigja:A mund ti diell te jetosh pa qiell?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:27 pm

DIKUR.

DIKUR KA MET MARR MALLI PER MU si MU Qe UM KA MARR MALLI PER TY !!!

DIKUR KE ME VAJTU PER MU si UN QE VAJTOVA PER TY !!!

DIKUR KI MEM DASHT qysh TE KAM DASHT UNE TY !!!

PO SKI MEM GJET KUN SE TANI un E KAM TJETER SI TI AT HER !!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:27 pm

Pse me rrejte dite per dite
kto gjana nga ti si kam prit
se ti thoshe shume te dua
por me duket veq ke luajt
deri qe nje dite me bere te vuaj
e vraft zoti dashurin
qe me beri shume te cmendem
vetem nje gje i desha perendis
qe ai mua tme ket ne zemer
por zoti lutjen sma ndegjoj
mos vall deshi qe une te vuaj
dhe ai me tjera te shkoj


mendoj per ty cdo sekond qe ka minuti
por vall dashurija jone ku hupi?
mendoj per ty cdo minut qe ka ora
por une ika dhe shume larg shkova
mendoj per ty cdo ore qe ka dita
se une ty i dashur si drita e diellit te prita
mendoj per ty cso dite qe ka vjeta
kerkush ska met dasht sikur une ty te desha
mendoj per ty cdo vite qe ka shekulli
por ti i dashur me le te ikja nga vendi


Pse me le te prisja me dite
Pse me le te prisja me vite
Kur ti per mua asgje sdoshe me dit
Veq gjithmon rrishe duke bertit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:28 pm

Kam mall qe te shoh une ty
kam mall qe askush sma di
Kam mall sepse dua te rri me ty
Kam mall dhe po digjem pa njeri
Kam mall sepse gjithmon mendojsha
Nje jet te lumtur me ty ta kaloja


Cfar te Bej qe te Harroj
Te ri ne shtepi e vetmuar te vajtoj
Te qaj per ty nate e dite te me
Bahet dita nje vite
Apo duke menduar per cdo gje qe folem per tu martuar
Apo duke kujtuar sa her thoshe "deksha per ty"
Dhe une u digjsha ne vetmi
Si femija pa njeri qe kerkon per lumturi
Nuk di cfar te bej si te harroj une ty
Apo vall ti myll kto dy sit e mi dhe te vdes pa lumturi
Po edhe kur te vdes nuk mendoj se ne varr kam per te harruar
Sepse ti je ai qe per jet kam "dashuruar


Pse vall per ty do jepsha jeten
Pse vall per ty do shkatrrosha jeten
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:28 pm

Oh More Djal

Oh mor djal qka me bane mu zemren ma ke lendu
e shpirtin ma ke shkatrru
E shpirti fort me qan se ty kurr sdan met lan
Si une ty kam met harru Kur me tjeter ti mendon me u feju.

Tash ka ardh koha gjithcka me perfundu
se me tjeter ti dan me u bashku
por ty mor djal zemra ime kurr ska met harru
deri sa dheu i zi tme kalbi mu.
Kur trupi te me kalbet
zemra gjak do te pikoj se kurr
se mendoj se ne tragjedi lidhja
dhe dashuria jone do te perfundoj.
Por faj nuk pata une qe te deshta kaq shume
po kjo dashni qe shkaterron cdo njeri.
E shume ne zemer me ke vra
e syt e tu kurr ne jet sdu me ti pa .
Veq dicka pik ne zemer me ka met pse pse pse
me ke rrejt e sme ke tregu
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:28 pm

Pse sme don?Une te dua po ti se meriton.
Pse sme shikon? Ne syt e mi mund te shikosh ter dashuri qe kam per ty.
Pse sme buzeqesh?Nje buzqeshje nga ti zemres mi dhuron ngrohtesi.
Pse sme flet? Veq ty do te duaj per jete.
Pse me genjeve dhe mashtove?Te deshta me gjithe shpirt,tan jeten te kisha prit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:29 pm

Te dua Te dua,
Ti shume mire e din
Sme don Sme don
Pse o Zot kaq shume po me lendon
Pse nuk e pranon se nuk me don
Te lutem o shpirt me shiko ne sy dhe pranoje
Me thuaj se "ASGJE SNDJEJ PER TY"

Ti me ben te qaj ,sikur nje femi kur aksidentalisht pin raki.
Ti me djeg dhe me skuq ,sikur femija kur aksidentalisht han spec te kuq.
Ti me genjen me nje perkedhelje, sikur genjehet fmija me nje karramele.
Ti me nje perqafim me gezon, sikur mamaja nje fmi kur e perqafon.
Ti me nje puthje me mashtron, sikur mashtrohet fmija me bibiron.
Ti me dhurata me habit ,sikur habiten fmit me chocollata
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:29 pm

Perseri sonte per ty po qaj
Dhimbjen per ty thell ne shpirt e mbaj
Kam qen e lumtur dhe e dashuruar
Tani me ka ngelur te them qe jam e lenduar

Mallin e madh per syt e tuaj
Me thuaj ku e mjera un do ta shuaj
Ku do ti gjej ata syt e shkruar
Qe zemren mua ma kan roberuar

Vera jon e bukur kaloj
Dhe gjithcka ketu mbarroj
Nuk e besoja qe e jona dashuri
Do mbeste vetem nostallgji

Dua te di :,,Ti a qan ?â€
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:30 pm

Kam mall per ty

Kam mall per ty. Sa kohe u be qe ste kam pare.
Ne pika shiu e shikoj jeten, si drite e shuar pa ty prane.
E lotet mbi faqe me rrjedhin, si nje ujvare atje ne mal.
Zemra me digjet, shpirti me mblidhet, pres ate dite qe do te jemi bashke.
Jeta pa ty nuk eshte jete, zemra pa ty nuk me rreh,
shpirti gjithashtu ne gjume rrine, me mungojne zemer, te tuat perqafime. Dhe kenga qe me ty dikur degjova,
ne zemer me sjell vetem trishtim. Dikur me te une me ty gezova,
sot burim vuajtje e lot ne sy. Netet nuk jane net,
kur mbi shtrat i vetm rri. Yjet nuk jane yje, kur si shoh me ty.
Zjarri nuk eshte zjarr, kur trupin tend skam prane.
Lotet jane vec lot. Lot zemre. Lot mall.E shkruaj ne leter,
e shkruaj ne flete, te bardha kujtime, ne boje te zeze.
Dhe ne te kuqe, zemrat pikturuar, e ne te blu, lot i vuajtjes e i vetmise. Dhe si gjithmone dy fjale shkruar:
"Zemer, kur do te kthehesh, kur do te vish".
Larg ne horizont nje drite duket por fjalet rrugen kane humbur,
Asnje pergjigje, asnje shkrim,vetem lot, vuajtje, trishtim.
Ne mendje kujtimin mbaj, buzeqeshja jote ne te tilla caste me ringall. Mendoj fjalet e tua, perqafimet, puthjet qe me dhuroje ti,mendoj ato nate Une e Ti, Ne te Dy.
Mendoj, Mendoj, e ne mendime rri lutem Zotit qe te na bashkoje te dy. E kam shprese, dhe mbi shpresat jetoj, ne nje te ardhme do te te perqafoj,e me ty do shetis, e do luaj, e do gezoj, e do qesh.
Dhe buzeqeshja jote do me japi jete.
Me ty bashk, me ty prane, do gezoj perhere.
Sonte dua te q;mallem ne enderr kur t'te shikoj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:30 pm

Kur Te Dashurohesh Ulu Dhe Mendo
Thuaj Vetes Ruaju E Mos Gabo Se Jeta
Eshte Iluzjon Eshte Enderr Qe Shpejt Kalon

Te Dua Edhe Pse Me Urren
Te Dua Edhe Pse Ne Vetmi Me Len
Te Dua Edhe Pse Skam Shpres
Te Dua Edhe Pse Sje E Vetmja Krujes.....

Nese Te Dhemb Zemra Mos Mendo Qe Eshte Infrakt
Se Aemra E Kerkon Zemren Dhe Behet Merak
Mos Shko Te Mjeku Te Kerkosh Ndihm Puthi Buzet E Mija
Do Te Kesh Sherim.....

E Dua Nje Puthje Te Heshtur Ne Nje Nate Me Shi
Nje Perqafim Te Ngroht Ku Sna Sheh Njeri
Nje Puthje Ne Buze Nje Lutje Per Mua Nje Enderr Te Bukur
Dhe Mem Than Te Dua

Kam Nje Dor Qe Dridhet Kur Shkruan
Kam Nje Zemer Qe Qan Dhe Vuan
Kam Dy Sy Qe Per Ty Lotojn
Kam Dy Buze Qe Nje Puthje Nga Ti E Kerkojn....

Hapi Syt E Mos I Mbyll
Ti Je Drit E Une Jam Yll
Kur Ti Qesh Une Jam Ze
Mos Mendo Se Te Le
Kur Ti Qan Une Jam Lot
Une Ty Nuk Te Nderroj Me Asgje Ne Bot....

I Kujtoj Takimet Me Lot Ne Sy
A Thua Kur Vjen Dita Me U Taku Me Ty
Larg Fizikisht Por Afer Ne Mendime
Larg Me Shpresa Por Afer Zemres Sime...

Ne Emer Te Jetes Jeto Me Mua
Ne Emer Te Dashuris Me Thuaj Te Dua
Ne Emer Te Dhimbjes Vuaj Bashk Me Mua
Edhe Kur Te Vdes Dua Te Jesh Me Mua E Ti Mbylli
Syt Ne Duart E Tua.....

Hyre Ne Zemren Time Ku Askush Ska Mundur Dot
Ma Zgjove Endrren Me Te Bukur Ne Bote
Te Krahasoj Me Yjet E Nates Por Me Nje Ndryshim
Ngase Ata Jan Ne Qiell E Ti Je Ylli Imm....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:31 pm

Ku Te Gjith Deshirojn Te Studijojn
Por Te Rrallet Jan Ata Qe Diplomojn.....


Kur Te Bish Me Flejt Mendo Pak Per Mua
Bjer Ne Skaj Te Shtratit Dhe Ler Pak Vend Edhe Per Mua
Do Te Vij Ne Mes Te Nates Do Te Perqafoj
Do Te Them Te Dua Dhe Te Dashuroj...

Kur Ta Kujtosh Mitrovicen Kujtom Edhe Mua
Kujtoje Vendin Ku Jemi Takuar
Si Shejn Ndarje Apo Largimi Te Mbetet Mitrovica
Si Shejn Kujtimi....

Syt I Ke Te Bukur Dua Ti Shoh
Buzet I Ke Te Embla Dua Ti Shijoj
Trupin E Ke Elegant Dua Ta Perqafoj
Dashurin E Ke Te Fort Duhet Ta Pranoj....

Syt I Ke Te Bukur Dua Ti Shoh
Buzet I Ke Te Embla Dua Ti Shijoj
Trupin E Ke Elegant Dua Ta Perqafoj
Dashurin E Ke Te Fort Duhet Ta Pranoj....

1000 I Shoh Me Sy
100 Me Paraqiten
50 Djem Nervat Mi Shkatrrojn
10 Syt Mi Lakmojn
Por Kjo Zemra Ime Vetem Ty Te Don....

Kur Te Dashurohesh Ulu Dhe Mendo
Thuaj Vetes Ruaju E Mos Gabo Se Jeta
Eshte Iluzjon Eshte Enderr Qe Shpejt Kalon

Te Dua Edhe Pse Me Urren
Te Dua Edhe Pse Ne Vetmi Me Len
Te Dua Edhe Pse Skam Shpres
Te Dua Edhe Pse Sje E Vetmja Krujes.....

Nese Te Dhemb Zemra Mos Mendo Qe Eshte Infrakt
Se Aemra E Kerkon Zemren Dhe Behet Merak
Mos Shko Te Mjeku Te Kerkosh Ndihm Puthi Buzet E Mija
Do Te Kesh Sherim.....

E Dua Nje Puthje Te Heshtur Ne Nje Nate Me Shi
Nje Perqafim Te Ngroht Ku Sna Sheh Njeri
Nje Puthje Ne Buze Nje Lutje Per Mua Nje Enderr Te Bukur
Dhe Mem Than Te Dua
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:35 pm

Kujtoj Takimet Me Lot Ne Sy
A Thua Kur Vjen Dita Me U Taku Me Ty
Larg Fizikisht Por Afer Ne Mendime
Larg Me Shpresa Por Afer Zemres Sime...

Ne Emer Te Jetes Jeto Me Mua
Ne Emer Te Dashuris Me Thuaj Te Dua
Ne Emer Te Dhimbjes Vuaj Bashk Me Mua
Edhe Kur Te Vdes Dua Te Jesh Me Mua E Ti Mbylli
Syt Ne Duart E Tua.....

Hyre Ne Zemren Time Ku Askush Ska Mundur Dot
Ma Zgjove Endrren Me Te Bukur Ne Bote
Te Krahasoj Me Yjet E Nates Por Me Nje Ndryshim
Ngase Ata Jan Ne Qiell E Ti Je Ylli Imm....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:35 pm

Nese I Beson Veq Pak Kesaj Bote
Dije Se Me Mban Gjall Dashuria Jote
Nese I Beson Veq Pak Keti Shpirtit Tim
Beso Je I Vetmi Qe Ske Zevendesim......

Miljaona Puthje Ne Buze Ti Dhurova
Miljoan Dite Veq Per Ty Jetova
Miljona Yje Veq Per Ty Bejn Drit
Te Dua Shpirti Im Me Mungon Gjdo Dite....

Nje Dite Nje Engjull Ne Pyeti Se Qka Mund Te Beje Per Ty
Une Ju Pergjigja O Zot Ruaje Ate
Qe Po E Lexon Kete Poezi

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:36 pm

Nese Kam Pak Frym Merre Ti O Shpirti Im
Nese Kam Nje Pik Loti Fshije Ti O Engjulli Im
Nese Kam Nje Jete Jetoje Ti Per Mua
Gjdo Gje Merre Timen Veq Lejom Te Te Dua.....

Qfar Te Jap Per Kujtim Te Jap Shpirtin Tim
Nese Shpirti Ste Mjafton Te Jap Syrin Qe Loton
Nese Syri Sta Mbush Mallin Te Jap Buzen Qe Ta Shuash Zjarin....

Per Ty Jetoj Se Te Dua Shume
Syt E Tu Te Bukur I Shoh Edhe Ne Gjume
Jeten Do Ta Jepja Per Tenden Dashuri Ne Varr Kur Te Me Pyesin
Do Te Flas Per Ty.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:36 pm

Kam Porosit Pellumbat E Bardh
Kam Porosit Zogjet Shtektar
Qe Ti Vjedhin Buzet E Tua
Permes Henes Te Mi Sjellin Mua.....


Nje Dashuri Qe Kurr Nuk Mund Te Me Kthehet Gabova Gjate
Postimit E Shkruva Nje Takim Ne Vend Qe Ta Shkruaj Nje Dashuri

Dashuria Eshte Nje Thesar I Humbur
Qe Kerkohet Nga Njerzimi I Cili Neve Na Kujton
Pse Ja Vlen Me Jetu
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:37 pm

Kam Porosit Pellunbat E Bardh
Kam Porosit Zogjet Shtektar
Qe Ti Vjedhin Buzet E Tua
Per Mes Henes Te Mi Sjellin Mua....

Kur Te Martohem Do Te Veshi Fustan Te Zi
Te Gjithe Do Ta Kuptojn Se Kam Dashur Tjeter Njeri....

Ju Luta Shijut Aje Me Fali Nje Emer
Ju Luta Erese Aje Me Fali Nje Zemer
Ju Luta Detit Aje Me Fali Dy Sy
Ju Luta Zotit Aje Te Fali Ty****
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:37 pm

I Keputa Gjethet E Trendafilit Duke Thene Te Dua
I Grisa Fletet E Librit Duke Lexuar Poezit E Tua
E Piva Detin E Tere Dhe Token E Laga Me Lot Dashurie
I Tunda Gjethet E Pemeve Duke Vendosur...


10% Te Mungoj
20% Me Mungon
30% Me Pelqen
40% Me Qmend
50% Te Enderroj
60% Nuk Te Harroh
70% Te Kam Ne Vaj
80% Ne Zemer Te Mbaj
90% Te Adhuroj
100% Te Dashuroj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:38 pm

Me Kafsho Ne Buze Sa Te Kesh Fuqi Deri Sa Loti
Te Me Reshqas Ne Syt E Mi
Deri Sa Gjaku Ne Buze Te Me Del
Qe Malli Per Ty Kaq Shume Te Mos Me Merr.....

Mos E Prano Vdekjen Nese Je I Vetmuar
Mos E Harro Zemren Qe Shume Te Ka Dashuruar
Mos E Prano Jeten Me Vuajtje E Pikllim
Mos Harro Kurr Qe Te Deshte Ky Shpirtim Im
Mos E Prano Tjetren Kur Me Ke Ne...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:38 pm

Ne Qiell Sonte Ska Yje Nata I Ka Fshehur
Qielli Eshte Merzitur Eshte Bere Si I Dehur
Edhe Une Bashkohem Me Te Qe Te Dy Qajm Ne Fshehtesi
Ti Kerko Femra Me Te Bukura Se Une
Kurse Une Te Kerkoj...

Per Nje Puthje Buzet Mu Than
Per Nje Shikim Syt Mu Verbuan
Per Nje Perkthelje Dhe Pak Ngrohtesi
I Mbylli Syt Gjo Nate Qe Te Me Shfaqesh Ti.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:38 pm

Asnje Here Sdo Ta Harroj Diten Kur U Takuam Por Se Besoj Qe Edhe Ti
Kaq Shpejt E Ke Harruar
Edhe Pse Fjalet E Fundit U Than
Zemrat Nga Njera Tjera U Ndan Shpirit Nja Kujtim Per Jete
Do Ta...

Ma Dhuro Nje Lule Pa Emer Me Jep Pak Koh Ta Mbjell Ne Zemer
Ma Dhuro Nje Puthje Nga Buzet E Tua
Mi Dhuro Dy Fjal Ti Beje Poezi E Ti Flas Gjdo Dite Per Dashuri......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:39 pm

Nese Ne Don Thuaje Te Verteten Nuk Do Ta Fal Veq Zemren Por Edhe Jeten
Nese Ke Zemer Ndaje Bashk Me Mua Nese Ke Fjal Me Thuaj Te Dua.....

Nese Ne Don Thuaje Te Verteten Nuk Do Ta Fal Veq Jeten Por Edhe Jeten
Nese Ke Zemer Ndaje Bashk Me Mua Nese Ke Fjal Me Thuaj Te Dua.....

Ne Dasmen Tende Do Te Vi Patjeter Por Jo Si Nuse Por Si Plak E Vjeter Do Te Hyj Ngadal Te Mos Me Sheh As Njeri Dhe Per Fatin Tend Do Te Ngre Dolli Edhe Nje Gje Do Ta Them Nusen Duaje Se Ajo Nuk Ka...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:39 pm

Ku Me Ike Ku Humbe Ku U Trete Nje Plag Ne Zemer Me Mbete
Nje Zjarr Qe Kur Nuk Shuhet Nje Emer Qe Per Jete Ruhet....

Ndoshta Kisha Frik Te Puthja Buzet E Tua Dhe Dridhesha E Tera Pran Fjales Te Dua Por Tani E Kuptoj Qe Kam Nevoj Per Tysi Njeriu I Verber Qe Kerkon Sy.....

Rri Ne Shtrat Por Smundem Me Flejt Shikoj Telefonin Askush Sme Therret E Lexoj Letren Qe Dikur Ma Shkrove E Pyes Veten Pse Aq Shpejt Me Harrove......

Thirre Emrin Tim Sa Here Etje Te Kesh Do Te Dergoj Lotet E Mi Qe Lageshti Ne Buze Te Ndjesh Thirre Emrin Timsa Here Nevoj Te Kesh Per Mua Do Ta Dergoj Shpirtin Tim Ta Largosh Vetmin Tuaj.......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

" Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 4 e 11Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizCreate a forum on Forumotion | Computers and Internet | Internet | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum